בעיות לב.jpg

אירועי לב / בעיות לב

דום לב, התקף לב ,צינתור, לחצים וכאבים בחזה, דופק מואץ, דקירות בחזה, אירוע לב.

מיכל פנדו, בת 36

בעקבות החיסון השני חשתי דופק מואץ בזמן מנוחה וכאבים במרכז החזה, שלא פסקו ואף החמירו מאד ביום הרביעי והחמישי לאחר החיסון. עקב כך ולאחר התייעצות עם מוקד מכבי פניתי למיון. עדיין חשה כך בשכיבה במנוחה. במעקב קרדיולוגי כבר חצי שנה. אבא שלי עבר אחרי החיסון השני צנתור ואירוע לב ולאחר השלישי התפרצות זאבת ואירוע לב.

קוראל רבד ,

דיווח על אבא ואח

אחי בן 45 קיבל את הזריקה השלישי ומספר ימים אחרי אושפז עם לחצים וכאבים בחזה. הוא עבר צינתור שבמהלכו שוחררה חסימה. אמנם עבר כבר צינתור הושתלו לו שלושה סטנטים לפני כשנה כך שיש סיפור לבבי ברקע אבל הסמיכות למועד החיסון מעלה חשד לקשר בין הדברים .

אבא שלי עבר אירועים לבביים ואף אושפז בעקבותיהם אחרי הזריקה השניה והשלישית .

כמובן שבכל המקרים הרופאים טענו שאין קשר

אני תוהה מתי הם יתעוררו מהעיוורון שלהם.

עבדאללה נאסר, בן 22
חיסון אחרון ספטמבר 21

ביום 2.9.2021 התחסנתי במנה השלישית ואז שבוע אחר כך ב 9.9.2021 באמצע נהיגה הרגשתי בכאב מוזר בחזה, אז נסעתי בחזרה לכללית בכפר כנא איפה שאני גר ועשיתי א.ק.ג. אחרי התוצאות של הא.ק.ג נתן לי הרופא הפניה למיון וביצעתי כמה בדיקות ולא מזמן ביקרתי אצל קרדיולוג. עד עכשיו אני ממשיך בבדיקות.

יהונתן שיפר, 42

חיסון ראשון ב 18.2. יומיים אח"כ התחילו צרבות, לחץ בחזה, דקירות מאחורי הלב.

6 ימים אח"כ (24.2) התקף לב ודום לב מלא באמבולנס, בדרך לביה"ח. במזל גדול הצליחו להחיות אותי באמבולנס ואושפזתי בבי"ח מאיר.

כששאלתי את הרופאים אם יכול להיות קשר לחיסון הם ממש צעקו עלי שאין שום קשר והכל בגלל שאני מעשן. חשוב לי להגיד שלפני כן הייתי בריא לגמרי, אומנם לא ספורטאי אבל בהחלט בריא.

עברתי צנתור. פרופ' פרטי המליץ לי על שיקום לב בבי"ח מאיר, קבעתי תור אבל אז הודיעו לי שלא יוכלו לקבל אותי כי לא קיבלתי את החיסון השני!! איך רופאים יכולים להתנות טיפול רפואי בחיסון? זה חוקי בכלל? אני לא מפסיק לשאול את עצמי את השאלות האלה. על מי הם שומרים? כנראה שעל עצמם, בטח שלא עלי...

בסופו של דבר אחרי דין ודברים הציעו לי במקום חיסון בדיקה סרולוגית. הבדיקה יצאה חיובית, יש לי נוגדנים לקורונה.

היום, אני מרגיש שאני לא אותו בנאדם. חלש נורא, אפילו שקיות של הסופר קשה לי להרים. סובל גם מסנוור בעיניים.

אני רוצה לציין שהלכתי להתחסן כי פחדתי מההגבלות, לא מהקורונה, ואני בטוח שזה קשור לחיסון למרות שהרופאים טוענים שלא (העביר מכתב שחרור ממאיר).

המשך תיעוד 24/11. חצי שנה אחרי הדיווח הקודם:

אני נמצא במעקב עם הלב, עדיין מרגיש חלש ועייף, זה בא והולך, יש ימים שאני לא מסוגל ללכת לעבודה.

התו הירוק פג תוקף ועשיתי סרולוגית נוספת שגם יצאה חיובית אבל במשרד הבריאות שלחו אותי להתחסן. זה אבסורד. ועדיין, אין לי שום כוונה לקחת שוב את הזריקה הזאת ולא אסכים שיתנו אותה למי מארבעת ילדי. הודעתי בבי"ס ואיפה שצריך שאף אחד לא מתקרב לילדים שלי. אני חושש שיגיע הרגע שלא יכניסו אותם לבי"ס.

מרינה ברבשטיין, בת 39

שמי מרינה , בת 39, בריאה בדרך כלל, ללא מחלות כרוניות ברקע ובקרב המשפחה. בן אדם פעיל מאוד. לא יודעת מה זאת מנוחה. חיסון שלישי ב 11/9. כעבור 6 שעות אחרי החיסון התחילו תופעות לוואי.

כאבים בחזה, דפיקות לב חזקות. תחושה שהלב יוצא מבית החזה, בחילות, סחרחורות קשות עד לחוסר יציבות, תשישות. בכל צעד הרגשתי כאילו אני מלאה בנוזלים. תחושה שכל רגל היתה שוקלת לפחות 15 קילו. כל צעד התנשמות קשה. והתגברות של דפיקות הלב.

הדופק מ 56 (בסיסי) השתנה ל 97- 115 במנוחה, גם בזמן יוגה. קבוע. הייתי מתעוררת עקב דפיקות הלב. במאמץ קל כגון 5 סקווטים עולה עד 150. מאז הדופק ללא הטבה.

הייתי במיון עקב כאבים בחזה. בוצעו כל הבדיקות האפשריות. הכל תקין. ממשיכה לעשות בירור קרדיולוגי, נשימתי, עקב קוצר נשימה שהופיעה לפני כשבועיים.

אשמח שכולם ידעו מה יכול לקרות לאחר "סך הכל חיסון".

* להעלאת המודעות לנפגעי הקורונה, אנא, הסכימו לשתף את הדיווח בשמכם המלא.