top of page

ועדת החקירה האזרחית - חברה לתועלת הציבור, וועדת העם בע"מ:  ועדת החקירה האזרחית נוסדה על ידי אזרחים במטרה לעודד אנשים לשתף ולהוסיף מידע אודות תופעות לוואי של חיסוני הקורונה, הפרת זכויות אדם, פגיעה מכל סוג הפרות קודים אתיים עד כדי חשד לפלילים על רקע משבר הטיפול בקורונה 2020-2021. 
ועדת החקירה היא קבוצה עצמאית וא-פוליטית של אזרחים הבאים מקשת רחבה ומגוונת של עולמות ידע, תחומי עיסוק, והשקפות עולם. יש ביננו רופאים, משפטנים, ואנשי מדע ומחקר מדיסציפלינות שונות. הגורם המלכד והמאחד אותנו הוא הדאגה העמוקה שלנו להידרדרות ולהפחתה ממשית של זכויות הפרט והאזרח לנוכח המערבולת הכאוטית אליה נקלענו בשנה וחצי  בצל משבר הקורונה. ילקוט הכזבים של ממשלת ישראל בעידן הקורונה דורש חקירה אמיתית באמצעות וועדת חקירה ממלכתית.

יעדנו הוא לחולל תהליך של העצמה אזרחית שמובילה יותר ויותר אנשים להכיר בכוחם הטבעי והלגיטימי לתבוע ולקחת יותר אחריות על גורלם ולהביא לקריסת הנראטיב הממשלתי שניתן בדמוקרטיה לשלול זכויות אדם בסיסיות על בסיס תואנה רפואית, שניתן לנהל מדינה ע"י מניפולציה תודעתית, מידע כוזב, שחיתות וניצול האזרח לתועלת השלטון. ילקוט הכזבים של הקורונה דורש חקירה אמיתית לפשעים שבוצעו בחסותה ומחייב השבת כוח ניהולה של המדינה לעם על בסיס חופש אזרחי וזכויות אדם.

הפעילות שלנו להעצמת האזרחים מתפרשת על מספר מוקדים עיקריים:
1. חקירה מתמשכת של מה שמתרחש בישראל (ואף בעולם) מבחינת משבר הקורונה ופרסום דוחו"ת 
   והפצתם (בעברית ובשפות שונות).
2. פעילות משפטית במישורים של הפרות זכויות אדם מול בג"צ.
3. הפקת אירועים מיוחדים וחלוקת חומרי הסברה.
4. סיוע בהקמת קהילות תמיכה והתמודדות ברחבי הארץ.
5. עידוד הציבור לקחת חלק בפעילות, הפעלת מתנדבים ועוד.

אירועים ויוזמות

התראה משפטית כנגד דר' שרון אלרועי פרייס, בטרם נקיטת הליכים משפטיים - בדרישה להתפטרותה.

פרייס.jpg

פעילות בתחום המשפטי

ועדת החקירה האזרחית, בראשן עורכות הדין רותם בראון ואירית ינקוביץ, פועלות, יוזמות, מקדמות, מלוות ומייצגות משפטית התארגנויות שנוצרו מתוך מצוקה הנוגעת לשלילת זכויות יסוד בהיבטים שונים של החיים האזרחיים.
בין ההתארגנויות שעורכות הדין מייצגות:

שוטרים

רופאים

אחיות 

סטודנטים 

מורים 

הורים

מערכת החינוך 

ועדת החקירה האזרחית, בראשן עורכות הדין רותם בראון ואירית ינקוביץ', פועלות, יוזמות, מקדמות ומלוות משפטית תנועות אזרחיות שקמו מתוך מצוקת התקופה במערכת החינוך:

מגן הורי - זכויות הילדים במערכת החינוך.

תהל - זכויות עובדי ההוראה.

כמו כן, ייצוג הסטודנטים, והתנועה למען החינוך האלטרנטיבי.

דיווחי נפגעי החיסונים

אחת המטרות החשובות של ועדת החקירה האזרחית היא לאסוף ולדווח על תופעות הלוואי של חיסוני הקורונה..  מינואר 2021 עוסקת הועדה באיסוף הנתונים וממרץ 2021 החלה הועדה להפיק דו"חות, שמשקפים לציבור את מה שהתקשורת הרשמית כלל לא מספרת.


צוות המתעדות כולל רופאה, פסיכולוגית, עובדות סוציאליות, סטודנטים לרפואה ומטפלות. צוות זה אחראי על דיווח וניטור פניות הציבור, כמו גם תמיכה וליווי של הנפגעים, ומהווה צומת לפניות רופאים שהנתונים הרשמיים, אם קיימים, לא חשופים להם.  

Wave
לימור פרירא.jpg

לימור פרירא

אחראית על צוות המתעדות ואיסוף עדויות הנפגעים, מהחיסון הניסיוני לקורונה בישראל. 
צוות המתעדות הכולל רופאה, פסיכולוגית, עובדות סוציאליות, סטודנטים לרפואה ומטפלות, אחראי על דיווח וניטור פניות הציבור, כמו גם תמיכה וליווי של הנפגעים, ומהווה צומת לפניות רופאים שהנתונים הרשמיים, אם קיימים, לא חשופים להם. לימור היא המרכיב המרכזי להפקת דו"חות, שמשקפים לציבור את מה שהתקשורת הרשמית כלל לא מספרת.
ללימור פרירא תואר שני במנהל הציבורי, עבדה 16 שנה בניהול תחום כלכלי במחלקת משאבי אנוש בחברות הייטק בינלאומיות, כיום אשת עסקים עצמאית.

רתם בראון.jpg

עו"ד רתם בראון

בוגרת שלושה תארים: כלכלה (חוג מורחב) מאוניברסיטת תל אביב (1997). משפטים (LLB) ותואר נוסף במנהל עסקים (התמחות במימון) שלושתם בהצטיינות. חברת לשכת עורכי הדין בישראל.

בעלת משרד פרטי בתחום נדל"ן מסחר ובתי משפט - בתל אביב. מאז שאני זוכרת את עצמי אני מתעמקת בשאלות של הגינות, זכויות  וצדק. אנו מצויים בימים היסטוריים שבהם הגעה לתוצאה מאוזנת וצודקת היא צו השעה ותיקון הסילופים במערכות הממשל הוא פיקוח נפש.

תמונה - אירית ינקוביץ.jpg

עו"ד אירית ינקוביץ

בעלת תואר ראשון בביולוגיה מאונ' בר

אילן ותואר במשפטים מאונ' תל אביב

האופן שבו מנוהלת מדינה אינו יכול להיות חלטורה. מדינה מורכבת כמו מדינת ישראל יש לנהל מתוך מחשבה, חמלה, טובת הציבור בכללו, ומתוך ההכרה של נבחרי הציבור נפלה זכות גדולה שעליהם למלא בחרדת קודש. בפועל, מדינת ישראל מנוהלת כבר שנים רבות ברשלנות פושעת, לעיתים כמו ארגון טרור ממש, כאשר הנבחרים והפקידות מטעמם סבורים שהעם עובד אצלם ולתועלתם הפרטית. אבד הכלח על הבסיס הפוליטי הישן, המדינה חייבת להחליף את הנרטיב של הפוליטיקאים בנרטיב של ניהול אנושי, שומע מגוון דעות, מאתר ועוקר מהשורש שחיתות ופועל באמת לטובת הכלל

בעלת משרד עצמאי.

חברי ועדת החקירה האזרחית

Wave
%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%94%20-%20%D7

ד"ר פינקי פיינשטיין

ד"ר פינקי פיינשטיין פסיכיאטר.
מחבר ספרים וקורסים להעצמה אישית, מפתח שיטת הציור האינטואיטיבי. יזמתי את הקמת הועדה הזו מתוך הכרה שמתרחש במדינה תהליך מסוכן שאף מערכת רשמית לא מטפלת בו או אפילו מזהה אותו. הגעתי למסקנה שהכרחי להקים כוח אזרחי משמעותי לבדיקת ההתרחשויות ולבדיקת כל אמצעי לטפל בהם בכל אמצעי לגיטימי.

תמונה - אלה נווה.jpg

אלה נווה

ביולוגית ואפידמיולוגית (MPH), אם ל-3, פעילת בריאות ציבור ותיקה בנושאי ההגנה על תושבי מפרץ חיפה מפני תכנית מזהמות חדשות ומפעלים מזהמים קיימים, מייסדת ארגון ״אמהות ואבות מצילים את חיפה והקריות״, בוגרת תכנית מנדל למנהיגות, פעילה ברשתות החברתיות להעלאת מודעות ציבורית למחדלים ממשלתיים שיש בהם בכדי להשליך על בריאות הציבור. מעלה מודעות בציבור לסיכונים מהתרכיב החדש כנגד הקורונה.

כשיש מחדל בריאותי שבגללו אני לא ישנה לילות, אני יודעת שהרפתקאה חדשה מתחילה בדרך להגן על בריאות הציבור, כמו גם האינסטינקט לחקור ולגלות את האמת.

תמונה - גלית נאור.jpg

ד"ר גלית צפלר נאור

רופאת משפחה ומנהלת רפואית מחוזית של יחידה לטיפולי בית בקופת חולים.

דעותיי אינן מייצגות את דעת המוסד הרפואי בו אני עובדת.

במהלך השנה האחרונה, מתרשמת שוב ושוב מחוסר הגיון, מחוסר שקיפות ומחוסר אחריות בהחלטות המתקבלות ברמת ההנהגה בכלל ובמערכת הבריאות בפרט.

התנהלות ההנהגה בדרגים השונים ובתחומים השונים גורמת לפגיעה חמורה בבריאותם וברווחתם של תושבים בכל הגילאים.

יש להציף את האירועים, לחקור ולהפיק לקחים באופן שיאפשר תיקון מהיר של הטעויות והנזקים לטווח הקצר והארוך המתהווים בימים אלה.

bottom of page