top of page

עדויות מהשטח - תופעות הלוואי מחיסוני הקורונה

אפרת ברסימנטוב, 40
חיסון שלישי בספטמבר 21

לאחר חיסון 1 הירדמות של חצי פנים, זרמים בידיים וברגליים. אחרי חיסון 2 זרמים בידיים וברגליים וכאבים בגפיים. לאחר חיסון 3 שלבקת חוגרת וגיליאן ברה. אני סובלת בעוצמה שאין לתאר.. החיסון ה 3 נתן לי נוקאוט וגרם לי לפגיעה במעטפת העצבים.

הייתי לפני כן בחורה בריאה ואפילו מתאמנת בחדר כושר. שלא תהיה שום טעות- לא מתנגדת חיסונים. אבל מאוד כואב לי שמסתירים את הנושא של הפגיעה מהם. הנירולוג ישר ידע במה מדובר ואף אמר לי שיש לי פולינירטזיס גיליאן ברה מהחיסון וזה תופעה ידועה אבל לא כתב את זה בשום מקום או דיווח. ידעתי שיש עוד כמוני לפי התורים הארוכים לבדיקת ה emg שעברתי.. אין לתאר. באופן מפורש אמרו לי שהתקשרתי, שכולם אחרי החיסון ה 3 באים להיבדק בשל פגיעה נירולוגית.

אני כבר חודשיים ממתן החיסון מתמודדת עם קושי בהליכה. רגליים רדומות וכאבי רגליים נוראיים. לדעת הנירולוג יקח לי שנה לבנות שוב את המעטפת של העצבים ואין מה לעשות. איכות החיים שלי ניפגעה באופן משמעותי.

מורן בן שטרית,39 
חיסון שני במרץ 21

ביום החיסון השני החלו כאבי תופת בפנים בצד שמאל. שבועיים שכבתי במיטה עם כאבים איומים, שום משכך כאבים לא עזר לי. רק שתיתי מקש משום שלא יכולתי לפתוח את הפה. לאחר מכן כחודשיים של בדיקות ובירורים כולל סיטי ראש במיון, כולל כאבים איומים בפנים, בלסת, בראש ובצוואר. רופא מכבי בדק אותי יומיים אחרי החיסון ואמר שלי זה פגיעה בעצב הפנים, ושאגיד תודה שלא השתתק לי. המשכתי בירורים אצל נוירולוג, מומחה פה ולסת ורופא משפחה - כולם טענו בעל פה שזה מהחיסון. עד היום ננעלת לי הלסת בשינה ויש לי כאבים, כולל כאבי ראש מאוד חזקים, קושי באכילה של דברים קשים כמו גזר או פיצוחים, או אפילו טוסט.

דניאל קורנילין
מדווחת על סבתה, מירה ז'וקובסקי ז"ל 

בסוף חודש פברואר 2021, בעקבות איום של הרופא הנפרולוג במחלקת הדיאליזה בבית החולים הדסה עין כרם, שלא יהיה ניתן לטפל בסבתי במחלקה ללא חיסון, סבתי הסכימה להתחסן.

ביום לאחר מתן החיסון השני, סבתי מירה ז'וקובסקי ז"ל התעוררה עם קול מאוד צרוד, קושי נשימתי ואושפזה במחלקה פנימית א' בבית החולים הדסה עין כרם. בשבוע הראשון, כל המדדים היו תקינים והרופאים לא הצליחו לאבחן את הסיבה למצוקתה.

אף בדיקה או צילום לא העידו על דבר למרות שלא הפסיקה להתלונן על כך שהיא נחנקת, שמשהו תקוע בגרונה ושהיא מרגישה לחצים פנימיים בהיקף הגוף המקשים על נשימתה. לאחר שבוע, מצבה רק הלך והתדרדר. היכולת לבלוע ירדה בהדרגה, החל שוני בחושי הטעם והריח. בשלב מאוחר יותר הופיעה פטריה בכל חלל הפה, התגלו פצעים מתחת לחזה שהחלו כנקודה קטנטנה והתפשטו לכדי פצעים מוגלתיים (שגם לגביהם אמרו שזו סוג של פטרייה) וכל זאת במקביל לכאבים בלתי פוסקים ובלתי נסבלים ברגליים, עליהם החלו להופיע כתמים אדמדמים וסגולים.

באחד הימים, סבתי התקשתה לסיים את המשפטים שלה, היא לא הייתה מסוגלת לאכול ולשתות באופן עצמאי ונאלצנו לבקש זונדה ולאחר התקנתה, איננו יודעים באיזה מצב היא הייתה משום שהיא הפסיקה לתקשר. באותו יום העבירו אותה למחלקת שבץ כיוון ששם ניתן היה לעקוב בקפידות אחר מצבה. ראינו שהיא לא מפסיקה לסבול וביקשנו רק לשכך את כאבה (במורפיום) כדי לנסות להקל על סבלה. מצב זה המשיך מספר שבועות בהם ניסו לשמר את יציבותה. במהלך שבועות אלו, החלה נקרוזה ובמהלך השאיבות שבוצעו מחלל הגרון, נשאבו גושי דם ענקיים. כל התופעות שסבתי ז"ל עברה היו זהים לאלו של סערה ציטוקינית.

סיבת הפטירה עפ"י בית החולים הינה הלם קרדיולוגי. אנו, משפחתה, בטוחים שכל מה שהוביל לפטירתה בטרם עת של סבתי ז"ל הוא החיסון, שהיה הגורם שהניע את התהליך האוטואימוני שתקף אותה למותה. למרות מצבה הרפואי המורכב וגילה המבוגר, היה מגיע לה למות באופן טבעי ולא במסע ייסורים נוראיים שלא ניתן לתאר.

נורית אריאל, 41

חיסון אחרון בפברואר 21

לאחר חיסון ראשון לא קמתי מהמיטה 3 ימים. היה חום, חוסר תפקוד, חולשה, אמא שלי עם נכות קשה טיפלה בי ובילדי.

לאחר החיסון השני התחילו בעיות לחשוב, לפענח מידע, לקרוא, לכתוב, יכולתי זמן רב במשך חצי שנה רק להגיב, עדיין מתקשה ליזום. קשה לי להסביר מאוד בכתב על תופעות לוואי וגם קשיים בזיכרון. זה לא דומה לשום דבר ממה שהיה לי אי פעם. חשבתי שזה מהתרופות אבל לפחות 6 מומחים אמרו שאין מצב. כשהפסקתי לשתות תרופות זה לא עבר. בינתיים כבר שלושה חודשים המצב משתפר בהדרגה.

מסכימה לשתף בשמי המלא. נמאס לי לפחד. וכן גם כך כולם מתעלמים.

קוראל רבד ,

דיווח על אבא ואח

אחי בן 45 קיבל את הזריקה השלישי ומספר ימים אחרי אושפז עם לחצים וכאבים בחזה. הוא עבר צינתור שבמהלכו שוחררה חסימה. אמנם עבר כבר צינתור הושתלו לו שלושה סטנטים לפני כשנה כך שיש סיפור לבבי ברקע אבל הסמיכות למועד החיסון מעלה חשד לקשר בין הדברים .

אבא שלי עבר אירועים לבביים ואף אושפז בעקבותיהם אחרי הזריקה השניה והשלישית .

כמובן שבכל המקרים הרופאים טענו שאין קשר

אני תוהה מתי הם יתעוררו מהעיוורון שלהם.

ירדן בכר, 29

חיסון אחרון בפברואר 21

לאחר 2 זריקות של פייזר.

לאחר חיסון שני - דימום מסיבי במשך שבועים .זרמים ברגלים ובידים,נימולים,טינטון באוזן ימין-ירידה בשמיעה(מוכחת), ורטיגו, כאבים בכל הגוף עייפות וחולשה

הכל נמשך כבר 5 חודשים ללא פתרון רפואי. הפסקתי לעבוד בעקבות המצב.

ליובוב לזובסקי, 

חיסון אחרון יולי 21

אחרי חיסון ראשון עיכוב במחזור ב 12 יום.

אחרי חיסון שני המחזור היה 3 פעמים בחודש מאז יש דימום אומנם קטן, אבל קבוע באמצע החודש בין המחזור.

תופעה נוספת מאז חיסון ראשון כאבים חזקים בפרק כף היד ואצבעות ביד ימין, כאשר חיסון נעשה ביד שמאל. נטלתי משככי כאבים חזקים. אטופן ואופטלגין ביחד במהלך חודש וחצי.

לאחר חיסון שני יום למחרת קושי לעמוד חוסר שיווי משקל אי יכולת ללכת, עבר כעבור כמה שעות.

רוזיט דנתה, 45

חיסון אחרון באוקטובר 21

מיום החיסון ה7 לאוקטובר בו קיבלתי את החיסון הראשון של מודרנה אני סובלת מדימומים כבדים מאוד ומגרנות.

אלי סרוגו,  61
חיסון אחרון אוגוסט 21

שבוע לאחר החיסון השני חטפתי התקף גאוט מטורף עם התנפחות הקרסול דבר שמעולם לא היה לי שכבתי במשך שבוע עם כאבי תופת .

חודש אוגוסט ביצעתי את החיסון השלישי לאחר החיסון הרגשתי מדי פעם סחרחורת קלה שבמשך החודשיים שלאחר החיסון לא חלפה אלא החמירה באוקטובר איבדתי שיווי משקל באופן רציני ופוניתי לבית חולים עם חשד לאירוע מוחי שהתחלף בורטיגו .כל הבדיקות שעשיתי mri ct ועוד יצאו תקינות. ניסיון שלי לשאול את הרופאים האם יש קשר לחיסון נתקל בחומה בצורה גם בבית חולים קפלן וגם באסותא אשדוד. סקר שערכתי באינטרנט בין חברים גילה לי שאני לא לבד. היום 3 חודשים לאחר החיסון אני עדיין עם איבוד שיווי משקל מידי פעם וסחרחורות . קיבלתי שבוע אנטיביוטיקה בגלל ריריות נפוחות בסינוס ולא עזר. אני על אספירין לדילול הדם עקב החשש לאירוע מוחי שאיני בטוח שיגיע.

לואיז לוי, 43
חיסון אחרון מאי 2021

בריאה לחלוטין, ללא ביקורי רופאים, ללא לקיחת תרופות.

כשעה לאחר החיסון החלו נימולים ועקצוצים בלסת.

למחרת הם התגברו והמשיכו גם לכל צד שמאל של הגוף.

מאז אותו יום המצב רק מחמיר:

1.נימולים ועקצוצים בגפיים של צד שמאל

2.גירודים בכל הגוף

3. תחושה של כובד בגפיים שמאל. קושי להרים דברים ביד שמאל.

4. כאב גב תחתון.

5. כאבים בחוליות הצוואריות.

6. קושי נשימתי בעמידה או ישיבה ללא מעש או בהליכה קלה.

7. טשטוש ראיה.

מאדם בריא הפכתי לשבר כלי.

מלי סמו,
חיסון אחרון ספטמבר 21

שבוע בערך מהחיסון. התחילו כאבים נויירופטיים קשים. בעבר היו ממש מינוריים. שריפה בגב התחתון. דלקת חריפה בדרכי השתן. התקף שהרגיש כאילו אבנים בכליות. בבדיקה במיון היתה אבן קטנה שלא בגללה היו הכאבים.

בנוסף שקיות מתחת לעיניים. ממש מפחיד. כאבי ראש. בחילות קשות. 3 חודשים ולא רואה אופק. בכללית רופאי במשפחה מזלזלים. קובעת תור טלפוני כי קשה לי לזוז והם מסרבים. פשוט בושה של רופאים.

דניאל שפמן, 20

חיסון אחרון בפברואר 21

ספורטאי בריא

מאז החיסון השלישי אני בלי כוח פיזי. לא חזרתי להתאמן. מאז אני חולה, בעיות בנשימה, כאבי ראש חולשה, שיעול. הייתי אצל רופא צבאי בעקבות המצב אבל כמובן אין קשר. נתנו אנטיביוטיקה.

תמר אריאלי, 40
חיסון אחרון פברואר 21

בריאה

לפני החיסון המחזור החודשי שלי היה מדוייק. (פעם בחודש 4- 5 ימים) אחרי החיסון התחילו לי דימומים כל שבועיים, כאבים משתקים וקרישי דם גדולים.. כבר עברו 9 חודשים והדימומים לא עברו.

ביקרתי אצל 3 כירורגים, 4 אולטרסאונדים, בדיקת היסטוסקופיה ובדיקה הורמונלית. אין שום דבר חריג.

מיואשת.

שירה גנס, 45
חיסון אחרון אפריל 2021

מיד לאחר החיסון היתה לי עליה מאד גדולה של לחץ דם 210-110, שלא ירד יותר משבוע. פניתי לרופא משפחה וניסיתי לדווח, קיבלתי תשובה של אין קשר לחיסון.

אחרי כחודש וחצי עברתי הפלה (שליש ראשון) לא קישרתי בינה לבין החיסון.

מיטל,מדווחת על אימה בת 81

אמא שלי ז״ל הייתה מטופלת בכימותרפיה ביולוגית עם סרטן. המצב היה יציב ומשתפר.

כבר 30 שנה הייתה חולה מדי פעם בסרטן ומחלימה.

מהקורונה היא פחדה והחליטה לעשות חיסון ראשון בינואר ושני כעבור 3 שבועות בתחילת פברואר. לאחר החיסון השני כבר בימים הראשונים, התחילה להרגיש קוצר נשימה. המצב התדרדר ותוך מספר ימים הגיע לבית חולים למצב של מונשמת במחלקה פנימית מיון ותוך שבוע בבית החולים כל המערכות קרסו והלב. היא נפטרה בפתאומיות. לחיסון היא הלכה בכוחות עצמה באוטובוס והייתה אדם חזק בריא וצלול עד לזריקת המוות הזאת! מחיר הבורות הרפואית עלה לה בחייה והאמונה העיוורת ברופאים שהפכו לאלוהים שלה מאז שניצלה בשואה באוקראינה כתינוקת.

עמית, 
חיסון אחרון ספטמבר 21

אחרי חיסון ראשון כאב ראש שהרגיש מהצוואר.

4 שעות אחרי החיסון השני עליית חום שלא ירד. אחרי שבוע בבדיקות דם חיובי לCMV

אחרי חיסון שלישי, תופעות לוואי כ3 שבועות אחרי החיסון כוללות כאב ראש בלבול סחרחורות חולשה קיצונית חוסר ריכוז. כיום יותר מחודשיים אחרי חיסון שלישי עדיין עייפות חולשה סחרחורות וחוסר ריכוז.

הרופאים ממשיכים להתעקש שזה חרדה ומקשרים לCMV ולא לחיסון.

אילנה אלקיים, 34

חיסון אחרון מרץ 21

מהחיסון השני התחילו כאבים בבית שחי הלכתי לכירורג ויש לי ב 2 בתי השחי גידולים שלא היו לפני וכל הזמן כואב בבית שחי.

גל אור, 25
חיסון אחרון נובמבר 21

אני כ 3 שבועות לאחר החיסון השלישי. מהרגע שהתחסנתי הרגשתי שכל תסמיני האנדומטריוזיס שלי התעצמו. יש לי כאבים עזים בכל הגוף וזה לא מרגיש שזה הולך ומשתפר.

גם לאחר החיסון השני מאוד סבלתי ממחזורים חזקים ודימומים ממושכים. מאז קבלת החיסון החיים שלי נעצרו. מאדם שמתפקד בחיי היום יום שלו, הפכתי לבן אדם מוגבל. אני בקושי מתפקדת. לפני החיסון הייתי אדם שונה. אני לא נגד חיסונים - גם לאחר החיסון השני שהרגשתי לא טוב הלכתי והתחסנתי פעם שלישית כי החשש מהקורונה גדול. אבל זה לא סיבה להתעלם מהנושא. אם לא יחקרו את הנושא ויתחילו להעלות אותו מעלה אני לא אמשיך להתחסן בחיסון הקורונה מכיוון שאני צריכה לתפקד בחיים שלי.

עצוב מאוד שיש התעלמות מוחלטת מדיווחים רבים שנשים מדווחות ברחבי הרשת, הפייסבוק וכל הרשתות החברתיות.

זה עניין של ממש שחייב לא להתעלם ממנו!

לואיס וייס , 72
חיסון אחרון פברואר 2021

קיבלתי חיסון ראשון בינואר וחיסון שני אחרי שלושה שבועות בפברואר. לא היתה לי שום בעיה רפואית במשך שנים והתחלתי להרגיש עייף ולא טוב אחרי החיסון השני. במאי עשיתי בדיקות והתגלה שיש לי סרטן לימפה type b וכרוניק לימפטיק לוקימיה. כרגע אני לא במצב טוב עם אנמיה קשה ומטופל במכון שרת בהדסה עין כרם.

עליזה בת 45

מזה 7 חודשים סיום חיסון 2, ולעולם לא אעשה יותר, המערכת החיסונית תוקפת את הגוף - תופעת ADE. נהיו לי מלא בעיות שרירים ובעיות נוירולוגיות. שתוק בפנים. כל וירוס תוקף אותי בצורה חמורה. צרידות, שלשלולים וכאבי בטן, חולשת שרירים ורגליים, כאבי עצמות, ציסטה בשד וכל זה הודות לפייזר. אתבע את המדינה בכל דרך אפשרית.

ארז וייסמן, 56
חיסון אחרון מרץ 21

לאחר החיסון השני חלו הדברים הבאים שלא היו קודם:

1. שיעול קשה עד כדי הקאה שהתברר בצילום ct כהדבקות של הריאה.

2 . עליה מטאורית ופתאומית ברמת הסוכר מ 101 לפני החיסון ל 166 לאחריו.

3 . כאבי פרקים בשורש כף היד ובאצבעות בשתי הידיים ובמרפקים.

ענבר, 43
חיסון אחרון אוגוסט 21

בריאה

חיסון שלישי באוגוסט 2021.

בחודש ספטמבר ברך ימין ומתחיה היו רדומות (התחיל בתחושת נמול).

הרופא משפחה הפנה אותי לסדרת צילומים ובדיקות דם מקיפות. הפיזיותרפיסט נתן לי תרגילים לבית. בנובמבר 2021 (החודש) המצב החמיר: אם אני יושבת/ שוכבת מעל 40 דקות בתנוחה מסויימת אני לא יכולה לקום, הרגליים נרדמות ואי אפשר ללכת. תחושה תמידית של התכווצות שרירים כאיל רצתי 20 ק"מ (מכירה את התחושה של ריצה לאורך 8 ק"מ) ... כאבים באמצע הלילה בברכיים.

עכשיו אני באמצע העבודה וכל הברכיים ומעל כואבים ממש.

ביום ראשון 21.11.21 יש לי תור ל EMG - תור שחיכיתי לו חודש וחצי ומקווה בע"ה לבשורות טובות.

אלמוג לב הר ,בת 25

חיסון אחרון אוקטובר 21

שלבקת חוגרת מיד כשבוע וחצי לאחר החיסון הראשון (עשיתי חיסון אחד כי הייתי חולת קורונה).

כבר חודש וחצי בבית לא מסוגלת לעבוד ולתפקד, כאבים עזים במיוחד.

אברהם אמסלם, 
מדווח על אביו בן 69

לאחר מתן החיסון השני אבא שלי (אברהם) חש ברע ומצבו הבריאותי הדרדר מאוד. לאחר כמה ימים שבהם בקושי אכל ושתה וגם בקושי דיבר הוא הצליח להגיד לנו שהוא לא רואה. מייד לאחר מכן לקחנו אותו לבית חולים רמב"ם ושמה אבחנו באמת שהוא לא רואה. כמובן שהרופאים נמנעו להגיד שזה כתוצאה מהחיסון אבל אנחנו המשפחה שלו שמטפלים בו כבר הרבה מאוד שנים, יודעים שיום לפני החיסון הוא ראה ולאחר החיסון הוא הפסיק לראות... מצבו הנפשי גם נפגע קשות.

מיכל פנדו, בת 36 ,
חיסון אחרון מאי 21

בעקבות החיסון השני חשתי דופק מואץ בזמן מנוחה וכאבים במרכז החזה, שלא פסקו ואף החמירו מאד ביום הרביעי והחמישי לאחר החיסון. עקב כך ולאחר התייעצות עם מוקד מכבי פניתי למיון. עדיין חשה כך בשכיבה במנוחה. במעקב קרדיולוגי כבר חצי שנה. אבא שלי עבר אחרי החיסון השני צנתור ואירוע לב ולאחר השלישי התפרצות זאבת ואירוע לב.

תמיר בן חור, בן 17
חיסון אחרון נובמבר 21

לאחר מתן חיסון דלקת בבלוטת הלימפה, כאבים, חוסר תחושה ביד של הזריקה.

עבר שבוע ימים ולא משתפר.

רחמים טסיה מדווח על אביו בן 87
חיסון אחרון ינואר 21

אבא שלי קיבל שבץ מוחי יומיים לאחר החיסון השני. יום לאחר החיסון הרגיש רע מאוד, כאבי ראש חזקים. יומיים לאחר החיסון לא הרגיש את היד ואז את כל חצי הגוף הימני, בהמשך גם נפגע הדיבור. הגיע למיון עם לחץ דם גבוה 200.

מיכל בת 43
חיסון אחרון מאי 21

הפלה של היריון צעיר שבועיים אחרי חיסון ראשון.

כעת חצי שנה אחרי עוד הפלה הפעם עם דימום יתר שארך קרוב לחודש!

אפילו האחות במוקד נשים אמרה שיתכן וזה קשור לחיסון.

בוזגלו סימונה, בת 62
חיסון אחרון יולי 21

אחרי כמה ימים קיבלתי שיתוק בצד השמאלי של הגוף. עשיתי צילום וראו שהמצב לא טוב. בבדיקות דם האשלגן היה גבוה מאוד.

נטליה סולטנוב, בת 32

חיסון אחרון מרץ 21

דימומים ארוכי טווח, לא סדירים, כאבי ראש ממושכים, כאבי שרירים, עייפות.
 

bottom of page