בעיות לב.jpg

פטירות

הועדה קיבלה דיווחים על מקרים של :       
 

דניאל קורנילין
מדווחת על סבתה, מירה ז'וקובסקי ז"ל 

בסוף חודש פברואר 2021, בעקבות איום של הרופא הנפרולוג במחלקת הדיאליזה בבית החולים הדסה עין כרם, שלא יהיה ניתן לטפל בסבתי במחלקה ללא חיסון, סבתי הסכימה להתחסן.

ביום לאחר מתן החיסון השני, סבתי מירה ז'וקובסקי ז"ל התעוררה עם קול מאוד צרוד, קושי נשימתי ואושפזה במחלקה פנימית א' בבית החולים הדסה עין כרם. בשבוע הראשון, כל המדדים היו תקינים והרופאים לא הצליחו לאבחן את הסיבה למצוקתה.

אף בדיקה או צילום לא העידו על דבר למרות שלא הפסיקה להתלונן על כך שהיא נחנקת, שמשהו תקוע בגרונה ושהיא מרגישה לחצים פנימיים בהיקף הגוף המקשים על נשימתה. לאחר שבוע, מצבה רק הלך והתדרדר. היכולת לבלוע ירדה בהדרגה, החל שוני בחושי הטעם והריח. בשלב מאוחר יותר הופיעה פטריה בכל חלל הפה, התגלו פצעים מתחת לחזה שהחלו כנקודה קטנטנה והתפשטו לכדי פצעים מוגלתיים (שגם לגביהם אמרו שזו סוג של פטרייה) וכל זאת במקביל לכאבים בלתי פוסקים ובלתי נסבלים ברגליים, עליהם החלו להופיע כתמים אדמדמים וסגולים.

באחד הימים, סבתי התקשתה לסיים את המשפטים שלה, היא לא הייתה מסוגלת לאכול ולשתות באופן עצמאי ונאלצנו לבקש זונדה ולאחר התקנתה, איננו יודעים באיזה מצב היא הייתה משום שהיא הפסיקה לתקשר. באותו יום העבירו אותה למחלקת שבץ כיוון ששם ניתן היה לעקוב בקפידות אחר מצבה. ראינו שהיא לא מפסיקה לסבול וביקשנו רק לשכך את כאבה (במורפיום) כדי לנסות להקל על סבלה. מצב זה המשיך מספר שבועות בהם ניסו לשמר את יציבותה. במהלך שבועות אלו, החלה נקרוזה ובמהלך השאיבות שבוצעו מחלל הגרון, נשאבו גושי דם ענקיים. כל התופעות שסבתי ז"ל עברה היו זהים לאלו של סערה ציטוקינית.

סיבת הפטירה עפ"י בית החולים הינה הלם קרדיולוגי. אנו, משפחתה, בטוחים שכל מה שהוביל לפטירתה בטרם עת של סבתי ז"ל הוא החיסון, שהיה הגורם שהניע את התהליך האוטואימוני שתקף אותה למותה. למרות מצבה הרפואי המורכב וגילה המבוגר, היה מגיע לה למות באופן טבעי ולא במסע ייסורים נוראיים שלא ניתן לתאר.

מיטל,מדווחת על אימה בת 81

אמא שלי ז״ל הייתה מטופלת בכימותרפיה ביולוגית עם סרטן. המצב היה יציב ומשתפר.

כבר 30 שנה הייתה חולה מדי פעם בסרטן ומחלימה.

מהקורונה היא פחדה והחליטה לעשות חיסון ראשון בינואר ושני כעבור 3 שבועות בתחילת פברואר. לאחר החיסון השני כבר בימים הראשונים, התחילה להרגיש קוצר נשימה. המצב התדרדר ותוך מספר ימים הגיע לבית חולים למצב של מונשמת במחלקה פנימית מיון ותוך שבוע בבית החולים כל המערכות קרסו והלב. היא נפטרה בפתאומיות. לחיסון היא הלכה בכוחות עצמה באוטובוס והייתה אדם חזק בריא וצלול עד לזריקת המוות הזאת! מחיר הבורות הרפואית עלה לה בחייה והאמונה העיוורת ברופאים שהפכו לאלוהים שלה מאז שניצלה בשואה באוקראינה כתינוקת.

* להעלאת המודעות לנפגעי הקורונה, אנא, הסכימו לשתף את הדיווח בשמכם המלא.