בעיות לב.jpg

כאבים, סחרחורת, עייפות וחולשה, קוצר נשימה, חוסר תפקוד

הועדה קיבלה דיווחים על מקרים של :       
 

ליובוב לזובסקי, 

חיסון אחרון יולי 21

תופעה נוספת מאז חיסון ראשון כאבים חזקים בפרק כף היד ואצבעות ביד ימין, כאשר חיסון נעשה ביד שמאל. נטלתי משככי כאבים חזקים. אטופן ואופטלגין ביחד במהלך חודש וחצי.

לאחר חיסון שני יום למחרת קושי לעמוד חוסר שיווי משקל אי יכולת ללכת, עבר כעבור כמה שעות.

אלי סרוגו,  61
חיסון אחרון אוגוסט 21

שבוע לאחר החיסון השני חטפתי התקף גאוט מטורף עם התנפחות הקרסול דבר שמעולם לא היה לי שכבתי במשך שבוע עם כאבי תופת .

חודש אוגוסט ביצעתי את החיסון השלישי לאחר החיסון הרגשתי מדי פעם סחרחורת קלה שבמשך החודשיים שלאחר החיסון לא חלפה אלא החמירה באוקטובר איבדתי שיווי משקל באופן רציני ופוניתי לבית חולים עם חשד לאירוע מוחי שהתחלף בורטיגו .כל הבדיקות שעשיתי mri ct ועוד יצאו תקינות. ניסיון שלי לשאול את הרופאים האם יש קשר לחיסון נתקל בחומה בצורה גם בבית חולים קפלן וגם באסותא אשדוד. סקר שערכתי באינטרנט בין חברים גילה לי שאני לא לבד. היום 3 חודשים לאחר החיסון אני עדיין עם איבוד שיווי משקל מידי פעם וסחרחורות . קיבלתי שבוע אנטיביוטיקה בגלל ריריות נפוחות בסינוס ולא עזר. אני על אספירין לדילול הדם עקב החשש לאירוע מוחי שאיני בטוח שיגיע.

מלי סמו,
חיסון אחרון ספטמבר 21

שבוע בערך מהחיסון. התחילו כאבים נויירופטיים קשים. בעבר היו ממש מינוריים. שריפה בגב התחתון. דלקת חריפה בדרכי השתן. התקף שהרגיש כאילו אבנים בכליות. בבדיקה במיון היתה אבן קטנה שלא בגללה היו הכאבים.

בנוסף שקיות מתחת לעיניים. ממש מפחיד. כאבי ראש. בחילות קשות. 3 חודשים ולא רואה אופק. בכללית רופאי במשפחה מזלזלים. קובעת תור טלפוני כי קשה לי לזוז והם מסרבים. פשוט בושה של רופאים.

דניאל שפמן, 20

חיסון אחרון בפברואר 21

ספורטאי בריא

מאז החיסון השלישי אני בלי כוח פיזי. לא חזרתי להתאמן. מאז אני חולה, בעיות בנשימה, כאבי ראש חולשה, שיעול. הייתי אצל רופא צבאי בעקבות המצב אבל כמובן אין קשר. נתנו אנטיביוטיקה.

אפרת ברסימנטוב, 40
חיסון שלישי בספטמבר 21

אני כבר חודשיים ממתן החיסון מתמודדת עם קושי בהליכה. רגליים רדומות וכאבי רגליים נוראיים. לדעת הנירולוג יקח לי שנה לבנות שוב את המעטפת של העצבים ואין מה לעשות. איכות החיים שלי ניפגעה באופן משמעותי.

מורן בן שטרית,39 
חיסון שני במרץ 21

ביום החיסון השני החלו כאבי תופת בפנים בצד שמאל. שבועיים שכבתי במיטה עם כאבים איומים, שום משכך כאבים לא עזר לי. רק שתיתי מקש משום שלא יכולתי לפתוח את הפה. לאחר מכן כחודשיים של בדיקות ובירורים כולל סיטי ראש במיון, כולל כאבים איומים בפנים, בלסת, בראש ובצוואר. רופא מכבי בדק אותי יומיים אחרי החיסון ואמר שלי זה פגיעה בעצב הפנים, ושאגיד תודה שלא השתתק לי. עד היום ננעלת לי הלסת בשינה ויש לי כאבים, כולל כאבי ראש מאוד חזקים, קושי באכילה של דברים קשים כמו גזר או פיצוחים, או אפילו טוסט.

גל אור, 25
חיסון אחרון נובמבר 21

אני כ 3 שבועות לאחר החיסון השלישי. מהרגע שהתחסנתי הרגשתי שכל תסמיני האנדומטריוזיס שלי התעצמו. יש לי כאבים עזים בכל הגוף וזה לא מרגיש שזה הולך ומשתפר.

גם לאחר החיסון השני מאוד סבלתי ממחזורים חזקים ודימומים ממושכים. מאז קבלת החיסון החיים שלי נעצרו. מאדם שמתפקד בחיי היום יום שלו, הפכתי לבן אדם מוגבל. אני בקושי מתפקדת. לפני החיסון הייתי אדם שונה.

אלמוג לב הר ,בת 25

חיסון אחרון אוקטובר 21

שלבקת חוגרת מיד כשבוע וחצי לאחר החיסון הראשון (עשיתי חיסון אחד כי הייתי חולת קורונה).

כבר חודש וחצי בבית לא מסוגלת לעבוד ולתפקד, כאבים עזים במיוחד.

שושן אבידן ,בן 57

חיסון אחרון פברואר 21

כאבים בצד שמאל. הגבלת תנועה ברגל וביד ימין, מלווה בכאבים עזים. חולשה כללית וירידה בחוסן הגוף.

אלון אזולאי, בן 33
חיסון אחרון מרץ 21

יש לי תסמינים של כאבי שרירים חזקים בחזה ובכתפיים, סחרחורות של עילפון. תופעות מוזרות מאוד. כל הבדיקות שעשיתי ועשיתי המון מראות שהכל תקין.

עידו קרן ,בן 12
חיסון אחרון ספטמבר 21

מדווחת אושרת אימו: עידו ילד בן 12 סובל מאז החיסון מכאבי ראש ובחילות

עמית כהן, בן 23
חיסון אחרון ספטמבר 21

קיבלתי שלושה חיסונים. בחודש האחרון אני סובל מכאבי בטן עזים ולא מתפקד. ירדתי למעלה מ-10 ק״ג, שלשולים, הקאות, ירידה בברזל.

אני נמצא עדיין בתהליכי זיהוי של החיידק, אבל אני בן אדם צעיר ובריא ואף פעם לא סבלתי מבעיות כאלה בעבר, וכל זה זמן קצר לאחר החיסון.

קוממי אורה, בת 63
חיסון אחרון ינואר 21

יום למחרת החיסון חום הגוף עלה והרגשתי כאבים איומים בעצמות ובפרט בעמוד השידרה. עד היום הכאבים של עמוד השידרה לא עוזבים ורק מתגברים ומתרחבים לכל הגב.

אנה שרמן לוין , 53
חיסון אחרון ינואר 21

החל מהחיסון הראשון כשבוע של חולשה קיצונית וכאבי שרירים, כמו הרוב, אבל מאז לא השתקמתי. מאז ועד היום אני חווה נימול משמעותי בכפות ידיים ורגליים, עייפות כרונית, כאבי שרירים. שיבושים במחזור (לא ניתן להוכיח קשר כי אני בגיל 52 'האופייני' אבל התחיל מיד אחרי החיסון השני), ירידה קיצונית ומתמשכת בכושר גופני, בעיות בשיווי משקל (עוסקת הרבה בספורט), אובחנה דלקת פרקים אוטואימונית.

לאחר כחצי שנה מהחיסון השני הרגשתי הקלה מסוימת בתסמינים, אבל לא חזרתי לעצמי. היום, כ11 חודשים מהחיסון אני עדיין עם נימול (קל יותר) בגפיים, 'נוקשות בוקר', כאבי ברכיים, צוואר תפוס, והקשה מהכל -ירידה קיצונית בכושר וביכולת מוטורית, יכולת תגובה ושיווי משקל.

מרינה ברבשטיין, בת 39

שמי מרינה , בת 39, בריאה בדרך כלל, ללא מחלות כרוניות ברקע ובקרב המשפחה. בן אדם פעיל מאוד. לא יודעת מה זאת מנוחה. חיסון שלישי ב 11/9. כעבור 6 שעות אחרי החיסון התחילו תופעות לוואי.

כאבים בחזה, דפיקות לב חזקות. תחושה שהלב יוצא מבית החזה, בחילות, סחרחורות קשות עד לחוסר יציבות, תשישות. בכל צעד הרגשתי כאילו אני מלאה בנוזלים. תחושה שכל רגל היתה שוקלת לפחות 15 קילו. כל צעד התנשמות קשה. והתגברות של דפיקות הלב.

הדופק מ 56 (בסיסי) השתנה ל 97- 115 במנוחה, גם בזמן יוגה. קבוע. הייתי מתעוררת עקב דפיקות הלב. במאמץ קל כגון 5 סקווטים עולה עד 150. מאז הדופק ללא הטבה.

הייתי במיון עקב כאבים בחזה. בוצעו כל הבדיקות האפשריות. הכל תקין. ממשיכה לעשות בירור קרדיולוגי, נשימתי, עקב קוצר נשימה שהופיעה לפני כשבועיים.

אשמח שכולם ידעו מה יכול לקרות לאחר "סך הכל חיסון".

ירדן בכר, 29

חיסון אחרון בפברואר 21

לאחר 2 זריקות של פייזר.

לאחר חיסון שני - ורטיגו, כאבים בכל הגוף עייפות וחולשה

הכל נמשך כבר 5 חודשים ללא פתרון רפואי. הפסקתי לעבוד בעקבות המצב.

* להעלאת המודעות לנפגעי הקורונה, אנא, הסכימו לשתף את הדיווח בשמכם המלא.