בעיות לב.jpg

בעיות נוירולוגיות וקוגנטיביות

הועדה קיבלה דיווחים על מקרים של :        נימולים, בעיות זיכרון, זרמים,

אפרת ברסימנטוב, 40
חיסון שלישי בספטמבר 21

לאחר חיסון 1 הירדמות של חצי פנים, זרמים בידיים וברגליים. אחרי חיסון 2 זרמים בידיים וברגליים וכאבים בגפיים. לאחר חיסון 3 שלבקת חוגרת וגיליאן ברה. אני סובלת בעוצמה שאין לתאר.. החיסון ה 3 נתן לי נוקאוט וגרם לי לפגיעה במעטפת העצבים.

 הנירולוג ישר ידע במה מדובר ואף אמר לי שיש לי פולינירטזיס גיליאן ברה מהחיסון וזה תופעה ידועה אבל לא כתב את זה בשום מקום או דיווח. ידעתי שיש עוד כמוני לפי התורים הארוכים לבדיקת ה emg שעברתי.. אין לתאר. באופן מפורש אמרו לי שהתקשרתי, שכולם אחרי החיסון ה 3 באים להיבדק בשל פגיעה נירולוגית.

אני כבר חודשיים ממתן החיסון מתמודדת עם קושי בהליכה. רגליים רדומות וכאבי רגליים נוראיים. לדעת הנירולוג יקח לי שנה לבנות שוב את המעטפת של העצבים ואין מה לעשות. איכות החיים שלי ניפגעה באופן משמעותי.

ענבר, 43
חיסון אחרון אוגוסט 21

בריאה

חיסון שלישי באוגוסט 2021.

בחודש ספטמבר ברך ימין ומתחיה היו רדומות (התחיל בתחושת נמול).

הרופא משפחה הפנה אותי לסדרת צילומים ובדיקות דם מקיפות. הפיזיותרפיסט נתן לי תרגילים לבית. בנובמבר 2021 (החודש) המצב החמיר: אם אני יושבת/ שוכבת מעל 40 דקות בתנוחה מסויימת אני לא יכולה לקום, הרגליים נרדמות ואי אפשר ללכת. תחושה תמידית של התכווצות שרירים כאיל רצתי 20 ק"מ (מכירה את התחושה של ריצה לאורך 8 ק"מ) ... כאבים באמצע הלילה בברכיים.

עכשיו אני באמצע העבודה וכל הברכיים ומעל כואבים ממש.

ביום ראשון 21.11.21 יש לי תור ל EMG - תור שחיכיתי לו חודש וחצי ומקווה בע"ה לבשורות טובות.

מורן בן שטרית,39 
חיסון שני במרץ 21

ביום החיסון השני החלו כאבי תופת בפנים בצד שמאל. שבועיים שכבתי במיטה עם כאבים איומים, שום משכך כאבים לא עזר לי. רק שתיתי מקש משום שלא יכולתי לפתוח את הפה. לאחר מכן כחודשיים של בדיקות ובירורים כולל סיטי ראש במיון, כולל כאבים איומים בפנים, בלסת, בראש ובצוואר. רופא מכבי בדק אותי יומיים אחרי החיסון ואמר שלי זה פגיעה בעצב הפנים, ושאגיד תודה שלא השתתק לי. המשכתי בירורים אצל נוירולוג, מומחה פה ולסת ורופא משפחה - כולם טענו בעל פה שזה מהחיסון. עד היום ננעלת לי הלסת בשינה ויש לי כאבים, כולל כאבי ראש מאוד חזקים, קושי באכילה של דברים קשים כמו גזר או פיצוחים, או אפילו טוסט.

עליזה בת 45

מזה 7 חודשים סיום חיסון 2, ולעולם לא אעשה יותר, המערכת החיסונית תוקפת את הגוף - תופעת ADE. נהיו לי מלא בעיות שרירים ובעיות נוירולוגיות. שיתוק בפנים. כל וירוס תוקף אותי בצורה חמורה. צרידות, שלשלולים וכאבי בטן, חולשת שרירים ורגליים, כאבי עצמות, ציסטה בשד וכל זה הודות לפייזר. אתבע את המדינה בכל דרך אפשרית.

נורית אריאל, 41

חיסון אחרון בפברואר 21

לאחר חיסון ראשון לא קמתי מהמיטה 3 ימים. היה חום, חוסר תפקוד, חולשה, אמא שלי עם נכות קשה טיפלה בי ובילדי.

לאחר החיסון השני התחילו בעיות לחשוב, לפענח מידע, לקרוא, לכתוב, יכולתי זמן רב במשך חצי שנה רק להגיב, עדיין מתקשה ליזום. קשה לי להסביר מאוד בכתב על תופעות לוואי וגם קשיים בזיכרון. זה לא דומה לשום דבר ממה שהיה לי אי פעם. חשבתי שזה מהתרופות אבל לפחות 6 מומחים אמרו שאין מצב. כשהפסקתי לשתות תרופות זה לא עבר. בינתיים כבר שלושה חודשים המצב משתפר בהדרגה.

מסכימה לשתף בשמי המלא. נמאס לי לפחד. וכן גם כך כולם מתעלמים.

אנה שרמן לוין , 53
חיסון אחרון ינואר 21

החל מהחיסון הראשון כשבוע של חולשה קיצונית וכאבי שרירים, כמו הרוב, אבל מאז לא השתקמתי. מאז ועד היום אני חווה נימול משמעותי בכפות ידיים ורגליים, היום, כ11 חודשים מהחיסון אני עדיין עם נימול (קל יותר) בגפיים, 'נוקשות בוקר', כאבי ברכיים, צוואר תפוס, והקשה מהכל -ירידה קיצונית בכושר וביכולת מוטורית, יכולת תגובה ושיווי משקל.

מלי סמו,
חיסון אחרון ספטמבר 21

שבוע בערך מהחיסון. התחילו כאבים נויירופטיים קשים. בעבר היו ממש מינוריים. שריפה בגב התחתון. דלקת חריפה בדרכי השתן.

* להעלאת המודעות לנפגעי הקורונה, אנא, הסכימו לשתף את הדיווח בשמכם המלא.