top of page
AEnB2UouJRBunhvZBy1Gn_tRPEjw64lH70WtPiu8
Upper Back Massage_edited.jpg

צעירים מתחת לגיל 30

AEnB2UqyYALyOEqzR8ucJqpz2ndqsr4B67SzQo3u99jTMq0jGzOUTxBPXDBofrSpqKnq8qr-VZK37xgi6tn3XjElz1

פטירות

Stomach Pain_edited.jpg

דלקות, זיהומים, אלרגיות ובעיות עור

כאבים5_edited.jpg

כאבים, נשימה, חוסר תפקוד

Ear Exam_edited.jpg

פגיעה בשמיעה/ראייה

Doctor Holding Patient's Hand_edited_edi

בעיות נוירולוגיות וקוגניטיביות

Hugging a Pillow_edited_edited.jpg

בעיות במערכת הנשית

החמרה_edited_edited.jpg

החמרה/התפרצות מחלה

בעיות לב_edited.jpg

בעיות לב

בעיות לב.jpg

אירועי לב / בעיות לב

דום לב, התקף לב ,צינתור, לחצים וכאבים בחזה, דופק מואץ, דקירות בחזה, אירוע לב.

עדכון אחרון ב- 11.08.22

מיכל פנדו, בת 36

בעקבות החיסון השני חשתי דופק מואץ בזמן מנוחה וכאבים במרכז החזה, שלא פסקו ואף החמירו מאד ביום הרביעי והחמישי לאחר החיסון. עקב כך ולאחר התייעצות עם מוקד מכבי פניתי למיון. עדיין חשה כך בשכיבה במנוחה. במעקב קרדיולוגי כבר חצי שנה. אבא שלי עבר אחרי החיסון השני צנתור ואירוע לב ולאחר השלישי התפרצות זאבת ואירוע לב.

קוראל רבד ,

דיווח על אבא ואח

אחי בן 45 קיבל את הזריקה השלישי ומספר ימים אחרי אושפז עם לחצים וכאבים בחזה. הוא עבר צינתור שבמהלכו שוחררה חסימה. אמנם עבר כבר צינתור הושתלו לו שלושה סטנטים לפני כשנה כך שיש סיפור לבבי ברקע אבל הסמיכות למועד החיסון מעלה חשד לקשר בין הדברים . אבא שלי עבר אירועים לבביים ואף אושפז בעקבותיהם אחרי הזריקה השניה והשלישית .

כמובן שבכל המקרים הרופאים טענו שאין קשר. אני תוהה מתי הם יתעוררו מהעיוורון שלהם.

עבדאללה נאסר, בן 22
חיסון אחרון ספטמבר 21

ביום 2.9.2021 התחסנתי במנה השלישית ואז שבוע אחר כך ב 9.9.2021 באמצע נהיגה הרגשתי בכאב מוזר בחזה, אז נסעתי בחזרה לכללית בכפר כנא איפה שאני גר ועשיתי א.ק.ג. אחרי התוצאות של הא.ק.ג נתן לי הרופא הפניה למיון וביצעתי כמה בדיקות ולא מזמן ביקרתי אצל קרדיולוג. עד עכשיו אני ממשיך בבדיקות.

יהונתן שיפר, 42

חיסון ראשון ב 18.2. יומיים אח"כ התחילו צרבות, לחץ בחזה, דקירות מאחורי הלב.

6 ימים אח"כ (24.2) התקף לב ודום לב מלא באמבולנס, בדרך לביה"ח. במזל גדול הצליחו להחיות אותי באמבולנס ואושפזתי בבי"ח מאיר.

כששאלתי את הרופאים אם יכול להיות קשר לחיסון הם ממש צעקו עלי שאין שום קשר והכל בגלל שאני מעשן. חשוב לי להגיד שלפני כן הייתי בריא לגמרי, אומנם לא ספורטאי אבל בהחלט בריא.

עברתי צנתור. פרופ' פרטי המליץ לי על שיקום לב בבי"ח מאיר, קבעתי תור אבל אז הודיעו לי שלא יוכלו לקבל אותי כי לא קיבלתי את החיסון השני!! איך רופאים יכולים להתנות טיפול רפואי בחיסון? זה חוקי בכלל? אני לא מפסיק לשאול את עצמי את השאלות האלה. על מי הם שומרים? כנראה שעל עצמם, בטח שלא עלי...

בסופו של דבר אחרי דין ודברים הציעו לי במקום חיסון בדיקה סרולוגית. הבדיקה יצאה חיובית, יש לי נוגדנים לקורונה.

היום, אני מרגיש שאני לא אותו בנאדם. חלש נורא, אפילו שקיות של הסופר קשה לי להרים. סובל גם מסנוור בעיניים.

אני רוצה לציין שהלכתי להתחסן כי פחדתי מההגבלות, לא מהקורונה, ואני בטוח שזה קשור לחיסון למרות שהרופאים טוענים שלא (העביר מכתב שחרור ממאיר).

המשך תיעוד 24/11. חצי שנה אחרי הדיווח הקודם:

אני נמצא במעקב עם הלב, עדיין מרגיש חלש ועייף, זה בא והולך, יש ימים שאני לא מסוגל ללכת לעבודה.

התו הירוק פג תוקף ועשיתי סרולוגית נוספת שגם יצאה חיובית אבל במשרד הבריאות שלחו אותי להתחסן. זה אבסורד. ועדיין, אין לי שום כוונה לקחת שוב את הזריקה הזאת ולא אסכים שיתנו אותה למי מארבעת ילדי. הודעתי בבי"ס ואיפה שצריך שאף אחד לא מתקרב לילדים שלי. אני חושש שיגיע הרגע שלא יכניסו אותם לבי"ס.

מרינה ברבשטיין, בת 39

שמי מרינה , בת 39, בריאה בדרך כלל, ללא מחלות כרוניות ברקע ובקרב המשפחה. בן אדם פעיל מאוד. לא יודעת מה זאת מנוחה. חיסון שלישי ב 11/9. כעבור 6 שעות אחרי החיסון התחילו תופעות לוואי.

כאבים בחזה, דפיקות לב חזקות. תחושה שהלב יוצא מבית החזה, בחילות, סחרחורות קשות עד לחוסר יציבות, תשישות. בכל צעד הרגשתי כאילו אני מלאה בנוזלים. תחושה שכל רגל היתה שוקלת לפחות 15 קילו. כל צעד התנשמות קשה. והתגברות של דפיקות הלב. הדופק מ 56 (בסיסי) השתנה ל 97- 115 במנוחה, גם בזמן יוגה. קבוע. הייתי מתעוררת עקב דפיקות הלב. במאמץ קל כגון 5 סקווטים עולה עד 150. מאז הדופק ללא הטבה. הייתי במיון עקב כאבים בחזה. בוצעו כל הבדיקות האפשריות. הכל תקין. ממשיכה לעשות בירור קרדיולוגי, נשימתי, עקב קוצר נשימה שהופיעה לפני כשבועיים. אשמח שכולם ידעו מה יכול לקרות לאחר "סך הכל חיסון".

אלכסנדרה ברש, בת 33
חיסון אחרון מרץ 21

בערך מלפני 3 חודשים יש לי גם כאב חזה. לפי הקרדיולוג זה לא קשור ללב שלי אבל לא יודעים ממה זה, רק אומרים שזה עובר לבד. אבל עדיין לא עבר. לפעמים אני קמה מאמצע הלילה בגלל שכואב לי החזה.

ישראל, בת 47
חיסון אחרון פברואר 21

לאחר קבלת חיסון פייזר ראשון, סבלתי כשבועיים מעלייה משמעותית בדופק כולל במנוחה ומעייפות וחולשה קיצוניים, ברמה שלא יכולתי לתפקד. בהתייעצות עם רופא המשפחה נאמר לי שאין כל קשר לחיסון וגם אם כן שמדובר בתסמינים ״טובים״ שמראים שהחיסון עובד. דיווחתי למוקד מכבי וגם שם נאמר לי שזה לא רציני ולא קשור לחיסון.

בהחלטה עצמית שקיבלתי לא נטלתי את המנה השנייה ומאז לא התחסנתי יותר.

ביולי, חמישה חודשים אחרי החיסון לפתע התחילו לי הפרעות קצב לב קשות ואירועי חרדה כתוצאה מכך. בקופ״ח ניסו לתת לי תרופות הרגעה והגעתי למיון פעמיים, שם נפנפו אותי שאין קשר לחיסון וכו׳. לציין שחודש לפני החיסון ערכתי בדיקות לב מקיפות לרבות הולטר לב ואקו לב כולל בדיקת מאמץ שיצאו תקינים לחלוטין (אני עוסק בספורט כל חיי). במשך כמה חודשים פשוט בקושי תפקדתי בבית וזה ממש פגע במשפחה. בקיצור סיוט אמיתי כתוצאה מזריקת רעל.

אורי עוזיאל , בן 55
חיסון אחרון ינואר 21

לאחר הזריקה הרגשתי דפיקות לב חזקות מאוד, כאבי חזה וגב. דקירות בחזה. בדיקות ה א.ק.ג. אמרו שהכל בסדר. כשבועיים לאחר מכן הרגשתי מצמוצים בעניים כשהעיניים פתוחות. לאחר בדיקת עניים אצל רופא מומחה נאמר לי שהכל בסדר. אני גם סובל מטינטון באוזניים עד היום ורגישות לרעשים. הרגשה של צריבה בעניים בחדר מואר, ולאחר חודשים הרגשה של משהו לא בסדר בלב. בדיקת הולטר לב יצא סביר. בדיקת אקו לב יצא סביר.

יש לי הפרעות קצב בלב. (מפחיד מאוד) ואני לוקח כדורים (קרדילוק). תחושה כללית שמשהו מוזר קורה לי בגוף. עייפות כל הזמן והרגשה של אני בקרוב הולך למות. לפני הזריקה הראשונה והאחרונה הכל היה בסדר. ספורט ,עבודה. כל החיים לא לקחתי אקמול התרחקתי מרופאים. החיים שלי נהרסו בגלל הזריקה.

אורלי לנדאו 

חיסון אחרון מרץ 21

מיד אחרי החיסון הראשון התחילו לי דקירות בלב. סיבולת הלב ריאה שלי ירדה משמעותית. כבר אחרי עליה במדרגה שלישית או רביעית התחלתי להתנשם. הדקירות בלב הפסיקו אחרי שלושה ימים.

אחרי החיסון השני חזרו הדקירות בלב והפעם לא נעלמו. לפעמים חזקות נורא עם הקרנות ליד שמאל וממש הרגשה של התקף לב, לפעמים קלות.הלכתי לקרדיולוג ששלח אותי לבדיקות אקו לב במאמץ. גם הבדיקה הזאת היתה תקינה. עד היום אחרי מאמץ של סיבולת לב ריאה יש לי דקירות בלב.

שרית אלקסלסי, בת 32

חיסון אחרון מרץ 21

מאז החיסון השני דופק מהיר וחזק מאוד אפילו בשינה וכאבים בחזה, חוסר אוויר.

פוגרבינסקי אלכס, בן 45
חיסון אחרון ספטמבר 21

חיסון ראשון - ללא תופעות לוואי

חיסון שני - הייתי מושבת 24-36 שעות לאחר החיסון. לאחר מזה ללא שום תופעות לוואי.

חיסון שלישי:

כאבים בחזה - נמשך עד היום, ללא תלות בפעילות.

רחל, בת 54

לחץ הדם שלי הרקיע שחקים מה שלא סבלתי מעולם. סי.טי. ct ראש העלה כי עברתי אירוע מוחי קל. בעקבות חוסר התחושה אושפזתי למשך 4 ימים כשמנהל המחלקה עקב אחרי מקרוב. המשכתי לא להרגיש כלום בצד שמאל.

בינתיים התגלו גם קרישיות יתר, סכרת וחור בין שני המסתמים הקדמיים של הלב. מעולם לא סבלתי ממחושים כלשהם בליבי ועתה אני סובלת מדי פעם מלחצים בלב ודפיקות מהירות. בבדיקה שנערכה אחכ לאבחון הסחרחורות נשלל ורטיגו לא לפני שאיבדתי את ההכרה במהלך הבדיקה בה הוחדר נוזל כלשהו לאזני. נשלחתי גם אז ל סי.טי ct ראש נוסף ואובחן אירוע מוחי קל נוסף.

בחדשים האחרונים החלה אנמיה. מאגרי הברזל התרוקנו. כמו כן כולסטרול גבוה.

כיום אני נוטלת עשר (10) תרופות חזקות: לייצוב לחץ הדם, לסכרת, ללב, להרגעת כאבי הראש, למאבק בסחרחורות, לברזל (ללא הצלחה), לייצוב הכולסטרול. תרופות שאאלץ כבר לקחת לכל החיים.

אנטון אלכסייב
חיסון אחרון מרץ 21

לאחר קבלת חיסון שני כ 5 ימים לא הרגשתי טוב- חולשה, כאבי שרירים ומפרקים. לאחר מכן היתה "דלקת" עצבים באזור צוואר/כתף, צד שמאל. כאב חזק מאוד. סבלתי ממשהו דומה לזה לפני  8-9 שנים. זה נמשך כחודש וחצי עם עליה/ירידה ברמת כאבים. לאחר מכן שמתי לב לאצבעות יד שמואל- זרת ואצבע קמיצה- נרדמות בתדירות רבה במהלך היום/לילה. אני סובל עד היום בתדירות נמוכה יותר.

בנוסף, הרגשתי "בתוך החזה" בצד שמאל - כאבים חדים/מושכים/גירודים- קיצור משהו מטריד ולא מרגיש נעים.

כאב "מוזר" באַמַת יָד שמאל - לא קשור למאמץ פיזי /סוג תנועות - כאב חד וחזק - עד רמה שהיה קשה להרים את בני (בן 5). עד היום אני סובל מזה עם תופעה חדשה - מרגיש כמו לחץ באזור .עייפות קיצונית, חוסר תפקוד. לאחר פניה לרופאה משפחה (לא רצו לשמועה על קשר לזריקה) קיבלתי מספר הפניות לבדיקות: דם.- חוסר ב B12 - חוץ מזה תקין. אק"ו לב במאמץ - אין משהו חריג. אק"ג - אין משהו חריג.

MRI חזה וצוואר - חזה תקין- צוואר יש מספר דברים יכול לשלוח את תוצאות. מה שהבנתי אין השפעה על מה שאני סובל.

EMG יד שמאל - נמצא הידוק עצב אולנרי (ulnar nerve) - מוכן לשלוח תוצאות. הפניות עתידיות לנירולוג ואורתופד.

איל גנור
חיסון אחרון מרץ  21

לאחר חיסון שני התחלתי להרגיש בעיות בקצב הלב, קצב לב מוגבר ובמקרה קיצוני מעין הפסקה רגעית לגמרי של הדופק. התופעה מפחידה ומרגישה שאתה הולך למות. לא פניתי אל הרופאים מכיוון שאני די בטוח שזה נגרם מהחיסון. יש לי אח תאום שלא התחסן ולא חווה את התופעות הללו. אני מטופל בקנביס רפואי והפסקתי לעשן כשהבנתי שזה מגביר את התדירות של התופעה. מאז שהפסקתי לעשן זה קורה פחות.

הדס ביטון, בת 32
חיסון אחרון ספטמבר  21

מאז החיסון השלישי אני מרגישה מידי כמה ימים התכווצות חזקה של הלב, ממש כמו לחיצה סוחטת לכמה שניות ואז הקלה. טרם ניגשתי להיבדק

לילך פרץ 
חיסון אחרון יוני  21

כחודש לאחר חיסון שני כאבים חזקים בחזה.  מרגיש ממש בלב עד היום חצי שנה אחרי.
מחזור ארוך ממושך ולא מרווח בין וסת לוסת בנוסף תופעות קדם וסת נוראיות.

אסתר אדרי
חיסון אחרון מרץ  21

בריאה לחלוטין ספורטאית.
מאז החיסון השני במרץ יש לי לחצים בלב התכווצויות בבית החזה בפרט בלב כאילו הלב נמחץ הראייה שלי הידרדרה חולשה ועייפות במשך כל היום הרצון לישון כל הזמן והשרירים תפוסים ולא משתחררים כאבי ראש בלתי פוסקים

משה היינה, בן 63
חיסון אחרון אוגוסט  21

שבוע אחרי החיסון עשיתי בדיקת הולטר לב וכבר מצאו משהו לא תקין..בהמשך צינתור ובקרוב צריבה אבלציה

דדי בן זכאי , בן 22
חיסון אחרון מרץ  21

דיווח של דדי בן זכאי בן 22 - 
התחסן בצבא כשהוא בקרבי ובכושר שיא, ללא מחלות רקע ובריא. 
חיסון שני ב 8/2 חודש אחרי החיסון השני ב 11/3 קיבל התקף לב
רופאים מטעמנו (מטעם ועדת החקירה האזרחית )עברו על המסמכים הרפואיים וזה מה שנאמר בקצרה - עקרונית, אירוע מטורף -
התקף לב בכלי אחד עם כלי דם תקינים לחלוטין. נמצא קריש דם גדול ששאבו אותו.
הוא יישאר עם תרופות, כנראה לכל החיים וחותמת של חולה לב. עוד לא ברור אם יישאר לו נזק ללב, אבל זה היה התקף רציני ממש. 
אין שום אזכור לחיסון במסמכים הרפואיים שהעביר.
חייל נוסף מהגדוד נפטר מדום לב, גם הוא זמן קצר לאחר החיסון.

שמעון ארלנק , בן 45
חיסון אחרון יוני  21

בריא לחלוטין.
קיבלתי רק זריקה ראשונה ב10 בלילה ,למחרת בבוקר קמתי עם כאבים ולחץ בחזה ,דופק מואץ,חולשה ועייפות כבדה ,חשבתי שיעבור תוך יום-יומיים אבל כשזה המשיך גם אחרי שבועיים פניתי לרופא ,נשלחתי לבדיקות דם וא.ק.ג רגיל ללא תוצאות ,לאחר מכן לא.ק.ג מאמץ ושוב ללא תוצאות או טיפול , באותו זמן גם התחלתי לסבול מטינטון באוזניים שלא עובר עד היום לצערי ואובחן אצלי גם ירידה בשמיעה , הלחץ בחזה נרגע לאחר כשלושה חודשים אבל אני עדיין סובל מדופק מהיר ,סטורציה נמוכה קצת וחולשה ועייפות תמידית . הטיפול הרפואי עד היום כלל רק בדיקות שנאלצתי לעבור עם תשובות שהכל תקין (בסגנון האין קשר לחיסון) ולא ניתן שום טיפול תרופתי אפילו לא כדור אקמול מסכן.. 
מיד לאחר שנפגעתי התחלתי לברר לגבי כל הנושא ולאחר כ3 חודשים התחלתי לקחת באופן עצמאי טיפול למניעה לפי פרוטוקול של ד'ר זלנקו ויטמינים סי + די + אבץ+קוורצין + אומגא 3 כל יום וזה עזר לי לגבי הכאבים בחזה והנשימה אבל הטינטון והעייפות נהפכו לכרוניים ולא מפסיקים גם כיום ..

אלון נבאי , בן 52
חיסון אחרון אפריל  21

אני בריא בד״כ , ללא מחלות רקע, ללא אשפוזים או ניתוחים ללא מחלות במשפחה, עוסק באופן קבוע בספורט - גולש בים.
כחודש לאחר החיסון השני במהלך גלישה בים הרגשתי שהלב שלי דופק חזק מאוד , הנשימה הייתה כבדה , כאב לוחץ בחזה והייתה גם סחרחורת חזקה. פנה לבית חולים איכילוב שם נעשה ברור קרדיאלי - אקג, צילום חזה ואנזימים שחזרו כולם תקינים . 
מאז הופיעו מידי פעם כאבים לוחצים בחזה שנמשכו כמה דקות בכל פעם ,באו וחלפו מעצמם .
ב13/1/2022 במהלך גלישה בים אירוע נוסף הפעם חמור וקשה יותר
הרגשתי דופק מוגבר וחזק מאוד , הרגשתי שאין לי אוויר , הייתה לי סחרחורת והיה קשה לי לנשום , יצאתי בקושי רב מהמים בחוף הילטון תל אביב והתחלתי ללכת לכיוון עמדת החובש בחוף מציצים הסחרחורת ודפיקות הלב היו כה חזקים שהייתי צריך לעצור כמה פעמים בדרך . 
הגעתי לחדר העזרה ראשונה , החובשת נתנה לי חמצן והזמינה אמבולנס , קודם הגיע איחוד הצלה על אופנוע ואז הגיע אמבולנס שפינה לאיכילוב עם חמצן .אובחן כסובל מהפרעת קצב מסוג Atrial Flutter (רפרוף פרוזדורים )כעת  מועמד לאבלציה (צריבה ) בעוד יומיים בתל השומר. הרופאה בתל השומר שללה כל אפשרות של קשר לחיסון.

סיון ידין, בת 35
חיסון שלישי   2021

עשיתי 3 חיסונים. התחלתי להרגיש בחיסון השלישי האחרון תופעות לוואי לא מצליחה להתעורר מהמיטה לא שומעת כולם שאני ישנה הרגשה שאני בעולם הבא. מתה מזיעה באזור המצח עייפות כאבי ראש מיגרנה לחצים באזור הלב דקירות כאבי רגליים עשיתי בדיקה אקג בקופת חולים ואמרו לי שאין לי כולם באזור הלב. 

מיה גלס, בת 39
חיסון שלישי אפריל  21

מאז החיסון השני חווה אי סדירות בקצב הלב, דופק מהיר גם במנוחה. כאבים הולכים וחוזרים באזור החזה בצד שמאל, זרמים בידיים, לעיתים מלווה בקשיי נשימה. תחושה של "רכבת הרים" לעיתים, כאילו הלב צונח לי פתאום. קשיי נשימה בזמן מאמץ.

הדס ביגון , בת 31
חיסון אחרון אפריל  2021

הייתי רוצה לספר על שינויים במצבי הגופני לאחר החיסונים.
אתחיל ממש בהתחלה, כמה שעות לאחר החיסון התחלתי להרגיש חולשה קיצונית וכאבי ראש שנמשכו מס' ימים, בהם היה לי קושי במאמץ קל, כמו קימה והליכה, לכן לא יצאתי מהמיטה במשך מס' ימים.
החולשה עברה מעט וחזרתי לשגרה כמעט לגמרי. במאמצים קלים של הליכה ברחוב התעורר קוצר נשימה ולחצים בחזה, בפעילות של עלייה במדרגות (דבר שתמיד היה של מה בכך. כי גרתי כל חיי בקומה שלישית ללא מעלית) הייתי צריכה לעצור מס' פעמים כדי להחזיר נשימה.
עד היום אני סובלת מקוצר נשימה במאמץ. הפסקתי לבצע ספורט באופן שגרתי - הייתי רצה שלוש פעמים בשבוע בקביעות לפני כן. 
ביצעתי מס' פעמים אקג שהיה כביכול תקין. לא מזמן ביצעתי בדיקת אקו במאמץ ונצפתה אי ספיקה קלה של מסתמי הלב (מיטרלי וטריקוספידלי). נאמר לי שזה "שום דבר ושהכל תקין". אך בשבילי זהו שינוי מהותי באורח חיי ובתחושתי הטובה ביום-יום.

אסף  , בן 33
חיסון אחרון דצמבר  2021

כדורגלן במקצועו , מאמן כושר ומאמן כדורגל
בריא בד״כ 
אינו נוטל תרופות , אינו מעשן וללא רקע משפחתי של מחלות לב .חיסון 1 ו-2 קיבל במועד כפי שהומלץ ע״י משרד הבריאות.
לאחר חיסון ראשון - כאב ביד המוזרקת שחלף לבד . לאחר חיסון שני - באותו יום בערב הופיעו לחץ בחזה , צמרמורות , חום ועייפות קיצונית אשר השתפרו יום למחרת .
חיסון 3 - 26/12/2021
יום למחרת החיסון השלישי הופיעו חום , צמרמורות עייפות וחולשה קיצונית אשר נמשכו יומיים .כעבור 8 ימים קמתי בבוקר עם כאב לוחץ בחזה כאילו מישהו מושך את הלב בוואקום 
פניתי למרפאה שם נעשה אקג שפורש ע״י הרופאה כתקין , נתנה הפנייה לחדר מיון שאלך על פי שיקול דעתי .
יום למחרת חזר שוב הלחץ בחזה , הבטחתי לילדים שנלך לים ולא רציתי לאכזב אותם אז הלכנו לים, הלחץ בחזה הלך והתגבר עוד ועוד עד שהיה ממש נוראי …בערב חזרנו הביתה , השכבנו את הקטנים לישון , אשתי לחצה עלי והיתה מודאגת אז הלכתי בשעה תשע וחצי בערב למיון בבית חולים מאיר. 
במיון צילום חזה, בדיקות דם ואקג תקינים , אולם במבט שני על אקג שבוצע במרפאה יום קודם ראו שיש בעיה .
הופנתי לאישפוז בפנימית ב ׳ שם נעשה אקו לב ואובחן פרימיוקרדיטיס שוחררתי יום למחרת עם טיפול תרופתי והמלצה להמנע מפעילות פיזית למשך 3 שבועות . במכתב השחרור ממאיר נכתב : ככל הנראה משני לחיסון השלישי
כעבור 3 שבועות בוצע אקו לב שהיה תקין  וכן מבחן מאמץ שהיה תקין . 
במעקב קרדיולוג הומלץ לחזור באופן הדרגתי לספורט .
ממתין כעת לאישור קופת החולים ל MRI לב . 
לציין שלפני שבועיים במהלך אימון הופיע שוב כאב בחזה 
הלך להיבדק שוב במרפאה ובוצע אקג שהיה תקין .

רפאל גל   , בן 26
חיסון אחרון דצמבר  2021

תיעוד של רופאה מצוות המתעדות:

רפאל גל, בן 26, עובד מאפייה במקצועו (עבודה פיזית).

בריא בד״כ, ללא ניתוחים או אשפוזים בעברו, ללא תרופות קבועות.

עישון -10 שנות חפיסה. הפסיק לעשן לפני מספר חודשים.

חיסון 1- 3/2021

חיסון 2 - 5/2021

חיסון 3- 12/2021

לציין שלפני כחודש (1/2022) בדיקת אנטיגן ביתי חיובית לקורונה ללא תסמינים.

בסוף 3/2021, לאחר החיסון הראשון במהלך יום עבודה הופיעו כאבים יוצאי דופן בכפות הרגליים בעיקר מימין עד כדי חוסר יכולת ללכת. פנה למיון בסורוקה שם לא נמצאה סיבה. ניתן טיפול במשככי כאב והמלצה על נעליים אורטופדיות ושוחרר לביתו.

כמו כן מדווח על ארועים חוזרים ונישנים בין המנה השניה לשלישית של תחושת זרמים חשמליים ברגליים ידיים וחזה. כל ארוע כזה נמשך כמה שניות וחלף לבד.

״לפני 3 ימים 25/2/2022, ישבתי אצל הספר. הוא התחיל לספר אותי וכעבור חמש דקות התחיל כאב חד בכל הגוף. הכל הסתובב סביבי. כאב פתאומי בחזה , לוחץ, דפיקות לב מהירות והקרנה לצד שמאל של הגוף. הכאב לחץ לי מאוד״. נסע עם הרכב לכיוון סורוקה וחבר בדרך לאמבולנס אשר פינה אותו למיון סורוקה.

במיון -

אקג , צ.חזה, בדיקות דם כולל תפקודי קרישה ואנזימי לב תקינים. די דימר תקין.

שוחרר לביתו באבחנה של כאב חזה לא ספציפי עם המלצות להמשך ברור אמבולטורי.

יום למחרת ארוע דומה : ״קמתי בשבת ב 7:30 בבוקר ונכנסתי להתקלח. בזמן שהושטתי את היד אל השמפו התחילו באופן פתאומי דפיקות לב, סחרחורת לחץ בחזה עם הקרנה לצד שמאל. נמשך כחצי דקה ״ פנה שוב למיון בסורוקה שם נעשו שוב אותן בדיקות עם ממצאים תקינים.

שוחרר לביתו בהמלצות:

אקו לב במאמץ

‏TSH (בלוטת התריס)

הולטר לב

מנוחה לשבוע

בתגובה לשאלתי האם מישהו מהמטפלים העלה אפשרות של קשר לחיסון:

״ידעתי שאם אני יעלה קשר לחיסון הם ירתעו ממני … אז שאלתי באופן עקיף אם יש לי מיוקרדיטיס״.

רפאל ואני היינו בקשר גם. הוא המשיך לדווח על תחושה של כמו התקף לב כל כמה שעות ופחד מוות. המלצתי לו על תוסף טבעי בשם NAC שנפגעים רבים דיווחו שהוא שיפר את מצבם, ועל ניקוי רעלים באמצעות תזונה.

דרור קומט  , בן 45
חיסון אחרון אוגוסט  2021

חיסון ראשון ושני לא היו שום תופעות גם לא חום. רק כאב קל בכתף. חיסון שלישי עלה החום ל24 שעות וירד. גם לא משהו, אבל… 4 ימים אחרי החיסון התקף של דפיקות לב חזקות ומהירות. התקפים כאלה ליוו אותי גם בשבוע שלאחר מכן. היה נראה לי כאילו יש לי התקפי חרדה. בניגוד למצבים מתוחים בחיים שהיו לי בהם הרגשתי סכנת חיים ושהמערכת שלי טעונה ואני מלא באנרגיה לפעול, כאן הרגשתי שהלב דופק ואני חלש וקרוב לאיבוד הכרה. באחד ההתקפים ממש חשבתי שאני באירוע לב ופיניתי את עצמי לרופא בקופת חולים. אחרי בדיקת אקג הוא אמר לי שהכל תקין. שאני בחרדה. שאין קשר לחיסון. רשם לי קזאנקס ואמר לי ללכת לפסיכולוג של הקופה. הקזאנקס הדליק לי נורה אדומה. לא לקחתי. לפסיכולוג בשמחה אלך בשבועות שלאחר מכן היה לי טינטון לזמן קצר. ערפל מוחי. קושי למצוא מילים ולנסח משפטים. הרגשת חולשה. דפיקות לב בעיקר בעליה במדרגות , מעבר מכריעה לעמידה. הדפיקות לב לוו בתחושה לא טובה , לפעמים התחלה של בחילה והתחלה של גל חום. ההרגשה הלא טובה יכלה גם להמשיך שעות. לפני החיסון לא הייתי מרגיש דפיקות לב , לא ידעתי מה הקצב לב הנורמלי שלי, לא עניין אותי כי לא הרגשתי את הלב. אני בחור ספורטיבי , עוסק הרבה בספורט , שוחה רץ מטייל. פתאום אני עם 100 פעימות לדקה במנוחה , 90 פעימות בדקה במנוחה לא נראה לי סביר.
היו לילות שהלכתי לישון ממש בהרגשה שאני לא יודע אם אתעורר בבוקר ואין לי למי לפנות.  כעבור חודשיים של הרגשה רעה ומחשבה שאני פשוט בחרדה החלטתי לגשת לקרדיולוג. ביקשתי עוד בדיקות דם. בבדיקות האלה הרופא אמר לי חסר לך חומצה פולית. התחלתי ללמוד את הבדיקות דם שלי ואני רואה שגם הברזל שלי למטה על הגבול התחתון ההמוגלובין גם כן והטסיות גבוהות על הגבול העליון, לא הנורמלי שלי. תוך כדי מחקר עצמאי אני קולט שנפגעי חיסון סובלים מתופעות דומות לנפגעי פוסט קורונה. יצרתי קשר עם מרפאת פוסט קורונה בבקשה לעזרה. התגובה שקיבלתי היא שחיסון הוא לא מחלה זיהומית ושאני יפנה לרופא משפחה. עם תגובה כזאת אני בספק אם הם מבינים מה זה חלבון ספייק. קרדיולוג ביצע בדיקת הולטר. אמר שהתוצאות תקינות. פסיכולוג לאחר 10 מפגשים אמר לי שאין סיבה להמשיך את הטיפול. הצלחתי באמצעות תוספים ותזונה להעלות חומצה פולית ברזל ו המוגלובין. ערפל מוחי חלף. טינטון חלף עוד לפני כן. אני עדיין עם דפיקות לב. חזרתי לרופא משפחה. הוא אמר לי לחזור לפסיכולוג.
אני סיימתי עם הקרקס הזה. כבר 7 חודשים אני בתוך אירוע ואין לי מענה הולם ומכבד מצד הרשויות. ממחקר שלי נראה לי שיכול להיות שאני סובל מטכיקרדיה תנוחתית. אולי… לא יודע. אין מי שיאבחן . מערכת הבריאות נראית יותר כמו חבורה של טכנוקרטים ולא רופאים שבאמת אכפת להם מבריאותו של האדם שפונה אליהם. שובר את האמון והלב. אין לי כרגע רופא מטפל. נשבר לי האמון במערכת. אשמח להכוונה לרופא מטפל בעל ניסיון בטיפול בנפגעי חיסון.  תודה רבה שאתם מרימים את הפרויקט הזה. הוא כל כך חשוב. הרבה נפגעי חיסון נותרים שבורים בצד. נזנחים ע״י הרשויות שדחפו אותנו להתחסן.

דייב גרבר, בן 68
חיסון אחרון אוקטובר  2021

כחודש וחצי לאחר החיסון השני הופיע כאב שורף מפוזר בבטן - פנה למוקד קופת חולים אובחן כמחלה פפטית צרבת ושוחרר לביתו .

כעבור מספר ימים הופיע שיעול קשה עם ליחה מלווה בקוצר נשימה קושי בהליכה

ובצקות ברגליים

בהפניית רופא המשפחה פנה לסורוקה שם נעשה  אקו לב ואובחן פריקרדיטיס .

לשאלתו בסורוקה האם יתכן קשר לחיסון - נאמר לו שמאחר שעבר כבר חודש וחצי אין קשר לחיסון .

נישאר לאישפוז למשך 4 ימים .

בהמלצת רופא המשפחה לקח חיסון שלישי .

כעת כאמור חולה בקורונה סימפטומטי עם חום , שיעול , כאבי ראש

.................

״כחודש וחצי לאחר החיסון השני הופיע לי כאב שורף מפוזר בבטן - פניתי למוקד קופת חולים ואובחנתי במחלה פפטית צרבת ושוחררתי לביתי .

כעבור מספר ימים הופיע שיעול קשה עם ליחה מלווה בקוצר נשימה, קושי בהליכה ובצקות ברגליים.

בהפניית רופא המשפחה פניתי לסורוקה שם נעשה לי אקו לב ואובחנתי עם פריקרדיטיס (דלקת בקרום הלב).

לשאלתי בסורוקה האם יתכן קשר לחיסון - נאמר לי שמאחר שעבר כבר חודש וחצי אין קשר לחיסון. נשארתי לאישפוז למשך 4 ימים.

בהמלצת רופא המשפחה לקחתי חיסון שלישי.

כעת אני חולה בקורונה סימפטומטית עם חום, שיעול וכאבי ראש. אין ספק שזה יבול טוב לשלושת החיסונים.״

גלית אלימלך, בת 39
חיסון אחרון פברואר  2021

דיילת ברכבת דרך חברת כ״א.

ללא מחלת רקע משמעותית , חוץ מאסטמה קלה שלעיתים טופלה במשאף.

אחרי חיסון ראשון בפברואר 21 -

תחושת שפעת כשבוע ימים - חום, צמרמורות, כאבי ברכיים.

כעבור 20 יום חיסון שני - שוב אותן תופעות בתוספת בעיות נשימה.

בספטמבר נדבקה בקורונה ( אובחנה חיובית אבל לא אבדה חוש טעם וריח )

תופעות של - גמגום , איבוד זיכרון ( הרופא ביטל קשר לחיסון ואמר שצריכה B12), כאבי ברכיים, כאבים בחזה.

נשלחה למרפאת פוסט קורונה ( יש כזה דבר ? )

ומשם נשלחה הפניה דחופה למיון -

שם אובחנה דלקת בשריר הלב! דלקת בכבד ! ואסטמה חריפה!

כמו כן כאבי ברכיים עד כדי מצב שלא יכולה ללכת ובעקבות כל ההידרדרות הרפואית התחיל גם דכאון .

אילן בלהזדה, בן 42
חיסון אחרון  2021

מדברי המתעתדת :

אילן מתגורר בחולון , גרוש ואב לארבעה ילדים , במקצועו מתקין שלטים עבודה פיזית .
ברקע אדם בריא , מעשן 17 שנות חפיסה
ללא ניתוחים או אשפוזים בעברו עד החיסון . 
משקל גוף תקין .חוסן בשני חיסונים 

חלה בקורונה בפברואר 2022- מחלת חום 3 ימים עם צמרמורות , חולשה , ירידה בחוש טעם וריח .

ללא תופעות לציון לאחר החיסון הראשון.
״ביום שני בצהריים עשיתי את החיסון השני , בלילה התחילו לי רעידות והזעות , כל המיטה היתה רטובה מזיעה קרה , כל הגוף כאב . יום למחרת קמתי בבוקר חלש והיה לי חום גבוה , לקחתי כדור והלכתי לעבודה … אחרי כמה שעות לא הצלחתי לעבוד יותר וחזרתי הביתה למיטה , 
יום למחרת כבר הרגשתי יותר טוב והחום ירד אבל ביום חמישי שוב הרגשתי תשוש, כאבי עצמות ושרירים וקצת לחצים בחזה . באותו יום בלילה הופיעו קשיי נשימה שהחמירו במהלך אותו הלילה - תחושת מחנק בגרון כאילו מישהו חונק עם אזיקון, וכאבים חזקים בחזה שהחמירו בשכיבה והשתפרו מעט בישיבה זקופה והליכה , הכאב גם הקרין לצד. מחנק קשה . נמשך כל הלילה עד הבוקר ובבוקר בשעה 7 פניתי למרפאה שם עשו אקג שלא היה תקין , פוניתי באמבולנס לבית חולים תל השומר . אחר כך אני כבר לא זוכר מה קרה , זוכר שהתעוררתי בשעה 4 אחר הצהריים במחלקת טיפול נמרץ לב בתל השומר ״
אילן אובחן עם פרימיוקרדיטיס חמור.
הרופאים בתל השומר אמרו לו מפורשות שזה בעיקבות החיסון השני . 
כיום אילן במעקב קרדיולוגי צמוד ומעקב MRI , מטופל בקולכיצין ומחליף מעת לעת משככי כאבים בעצת רופאיו בנסיון למתן את הכאבים העזים מהם סובל עדיין באופן יומיומי . מאז הדפוס פנה עוד מספר פעמים לבית החולים בשל כאבים בחזה .
״אני לא רגוע , לא ישן טוב , סובל מעקצוצים וכאבים בחזה , הגוף עייף וחולה , לא מסוגל לעבוד אפילו לא חצי משרה , נעזר במשפחה כדי לשלם מזונות לילדים … סובל מכאבים חזקים בחזה באופן יומיומי , לפעמים גם בזמן נהיגה חייב לעצור בצד עד שהכאב יעבור … הכאבים חוזרים כל הזמן ואני לא יודע מה לעשות … אפילו קפה ותה לא יכול לשתות יותר כי זה מחזיר את הכאבים .
אני רק רוצה לחזור להיות כמו שהייתי לפני החיסון ״.

רובי בר, בת 43

חיסון אחרון אוגוסט 21

רובי בר , בת 43 , נ+3 , עובדת כגננת בגן ילדים ומתגוררת בשלומי .

ברקע בריאה ללא מחלות רקע , אינה מעשנת , פעילה פיזית במהלך היום במסגרת עבודתה כגננת , משקל גוף תקין . 

תאריכי חיסונים : 
1. 18/1/2021
2. 8/2/2021
3. 28/8/2021

לאחר קבלת החיסון הראשון היה כאב במקום ההזרקה כמה שעות לאחר מכן הופיעו חום וצמרמורת ליום אחד חולשה ,  וכאבי שרירים שנמשכו כשבוע.
כשבוע לאחר המנה השלישית כאבי ראש חזקים וכאב לוחץ באזור העיניים , פנתה למרם שם נעשו בדיקות דם אשר היו תקינות , טופלה במשככי כאבים עם הטבה תוך מספר ימים .
״הרופא במרם אמר שיתכן שזו תופעת לוואי כתוצאה מהחיסון וגם שאל אם הופיעו לי בעיות במחזור כי זה גם נפוץ״.
מינואר 2022 בעיקבות כאבי גב קשים נעשה MRI שם נצפו אבנים בכליות , הופנתה לאישפוז בבית החולים בנהריה.
לפני שהגיעה לאשפוז חלתה בקורונה בינואר 2022 , המחלה היתה ממושכת , מספר שבועות חולשה כאבי ראש וכאבי שרירים  , שיעול וקושי בנשימה .
לאחר מכן בבית החולים נהריה  עברה שני ניתוחים להוצאת אבני כליה - בפברואר 2022 ובמרץ2023.

לפני כ 3 שבועות החלו התקפים של דופק מהיר וחזק כ 120-130 לדקה המלווה בחולשה לעיתים דקירות בחזה , כאב לוחץ בחזה
מופיע באופן פתאומי במהלך היום גם בזמן מנוחה בתדירות יומיומית . 
בדיקות דם תקינות 
אקג סינוס טכיקרדיה  
ממתינה לבדיקת הולטר ובדיקת קרדיולוג.

״אני ממליצה לכולם להיות קשובים וערים לשינויים בגוף שלהם, הרבה אנשים סביבי עם תופעות לוואי מהחיסון״

שיראל גבאי, בת 22
חיסון אחרון מרץ 21

"הייתי מתאמנת אימונים אירוביים כל יום במהלך השבוע, מנהלת אורך חיים בריא.
היום לחץ הדם שלי והדופק נמוכים, מתקשה לבצע כל פעילות גופנית. לפעמים פשוט מתחילים לי לחצים באיזור הלב ואחרי כמה דקות הלחץ והדקירות עוברים."

יעקב חממי , בן 39 
חיסון אחרון דצמבר 21

תעוד שנלקח ע״י רופאה מצוות המתעדות, באישור המדווח.

יעקב חממי, בן 39, עובד בענף הבנייה בעסק משפחתי עם אביו ומתגורר ברמת גן.

רקע רפואי : 
פיברומיאלגיה 
עישון
פסוריאזיס 
הפרעת דחק פוסט טראומתית (PTSD)
מיגרנות 
נותח לפני 5 שנים ניתוח להסרת ציסטה ארכנואידלית 

לא חלה בקורונה 

תאריכי זריקות: 
1. 30/1/2021
2. 20/2/2021
3. 29/8/2021

באמצע דצמבר 2021, כ 3.5 חודשים לאחר קבלת המנה השלישית של התרכיב הניסיוני, התחיל יעקב לסבול מכאבים לוחצים בחזה ״כאילו יושב לי מכבש על החזה״, הכאבים היו חזקים והחמירו בזמן מאמץ גופני, בזמן שכיבה על צד שמאל ובעת שאיפה עמוקה. 
הכאב הקרין לכתפיים והידיים עד כדי חוסר תחושה בידיים. זה נמשך לכל אורך שעות היממה, מלווה בבחילות והזעות, אפילו לשרותים היה קשה ללכת …
בגלל הרקע הפוסט טראומתי של יעקב וגילו הצעיר לא חשד יעקב כי מדובר בארוע לבבי והניח כי מדובר בהתקף חרדה ממושך לכן ניסה לטפל בעצמו בבית עם מגוון של תרופות הרגעה נוגדות חרדה ללא הועיל. 
כעבור 9 ימים של סבל ממושך בבית פנה לחדר המיון בבית החולים איכילוב שם נמדד בבדיקת דם טרופונין גבוה (סביב 8000) והופנה מייד לצינתור דחוף בו ניצפו עורקים כליליים תקינים.
די דימר תקין.
באקו לב ניצפה טרומבוס חדרי (קריש דם) ותפליט פריקרדיאלי (נוזל)
אובחן עם מיופריקרדיטיס 
נישאר לאישפוז למשך 6 ימים ושוחרר עם טיפול תרופתי.
מאז השחרור נמצא במעקב קרדיולוג ומעקב אקו לב 
לדברי הקרדיולוג נותרה צלקת בלב.
עדיין לא חזר לפעילות מלאה, 
מידי פעם חוזרים מיחושים בחזה, רעידות.

״בחורף האחרון ניגשתי לקופת החולים כדי לקחת את הזריקה הרביעית, האח שאל אותי אם היו לי תופעות כלשהן לאחר המנות הקודמות, כשסיפרתי לו על בעיות הלב, קריש הדם, המיופריקרדיטיס והאישפוז הוא לא הסכים להזריק לי מנה נוספת בלי אישור מהקרדיולוג. כשפניתי לקרדיולוג - אמר שהוא לא מאשר לי לקחת מנות נוספות.
הסיבה שלקחתי את הזריקות מלכתחילה היתה כדי שאוכל לבקר את האחיין שנולד לי בלונדון.

לסיכום, המלצתי היא לא לעשות שום דבר מתוך לחץ של כל גורם כזה או אחר ובהחלט לשאול שאלות לפני, כי אף אחד לא מנדב מידע ואם יש ספק אז אין ספק. צריך להתעניין ולחקור עד שתבינו את מצבכם ומה הוביל אתכם לשם.״
 

* להעלאת המודעות לנפגעי הקורונה, אנא, הסכימו לשתף את הדיווח בשמכם המלא.

bottom of page