AEnB2UouJRBunhvZBy1Gn_tRPEjw64lH70WtPiu8

צעירים מתחת לגיל 30

פטירות

דלקות, זיהומים, אלרגיות ובעיות עור

כאבים, נשימה, חוסר תפקוד

פגיעה בשמיעה/ראייה

Doctor Holding Patient's Hand_edited_edi

בעיות נוירולוגיות וקוגניטיביות

בעיות במערכת הנשית

החמרה/התפרצות מחלה

בעיות לב

בעיות לב.jpg

אירועי לב / בעיות לב

דום לב, התקף לב ,צינתור, לחצים וכאבים בחזה, דופק מואץ, דקירות בחזה, אירוע לב.

עדכון אחרון ב- 28.12.21

מיכל פנדו, בת 36

בעקבות החיסון השני חשתי דופק מואץ בזמן מנוחה וכאבים במרכז החזה, שלא פסקו ואף החמירו מאד ביום הרביעי והחמישי לאחר החיסון. עקב כך ולאחר התייעצות עם מוקד מכבי פניתי למיון. עדיין חשה כך בשכיבה במנוחה. במעקב קרדיולוגי כבר חצי שנה. אבא שלי עבר אחרי החיסון השני צנתור ואירוע לב ולאחר השלישי התפרצות זאבת ואירוע לב.

קוראל רבד ,

דיווח על אבא ואח

אחי בן 45 קיבל את הזריקה השלישי ומספר ימים אחרי אושפז עם לחצים וכאבים בחזה. הוא עבר צינתור שבמהלכו שוחררה חסימה. אמנם עבר כבר צינתור הושתלו לו שלושה סטנטים לפני כשנה כך שיש סיפור לבבי ברקע אבל הסמיכות למועד החיסון מעלה חשד לקשר בין הדברים . אבא שלי עבר אירועים לבביים ואף אושפז בעקבותיהם אחרי הזריקה השניה והשלישית .

כמובן שבכל המקרים הרופאים טענו שאין קשר. אני תוהה מתי הם יתעוררו מהעיוורון שלהם.

עבדאללה נאסר, בן 22
חיסון אחרון ספטמבר 21

ביום 2.9.2021 התחסנתי במנה השלישית ואז שבוע אחר כך ב 9.9.2021 באמצע נהיגה הרגשתי בכאב מוזר בחזה, אז נסעתי בחזרה לכללית בכפר כנא איפה שאני גר ועשיתי א.ק.ג. אחרי התוצאות של הא.ק.ג נתן לי הרופא הפניה למיון וביצעתי כמה בדיקות ולא מזמן ביקרתי אצל קרדיולוג. עד עכשיו אני ממשיך בבדיקות.

יהונתן שיפר, 42

חיסון ראשון ב 18.2. יומיים אח"כ התחילו צרבות, לחץ בחזה, דקירות מאחורי הלב.

6 ימים אח"כ (24.2) התקף לב ודום לב מלא באמבולנס, בדרך לביה"ח. במזל גדול הצליחו להחיות אותי באמבולנס ואושפזתי בבי"ח מאיר.

כששאלתי את הרופאים אם יכול להיות קשר לחיסון הם ממש צעקו עלי שאין שום קשר והכל בגלל שאני מעשן. חשוב לי להגיד שלפני כן הייתי בריא לגמרי, אומנם לא ספורטאי אבל בהחלט בריא.

עברתי צנתור. פרופ' פרטי המליץ לי על שיקום לב בבי"ח מאיר, קבעתי תור אבל אז הודיעו לי שלא יוכלו לקבל אותי כי לא קיבלתי את החיסון השני!! איך רופאים יכולים להתנות טיפול רפואי בחיסון? זה חוקי בכלל? אני לא מפסיק לשאול את עצמי את השאלות האלה. על מי הם שומרים? כנראה שעל עצמם, בטח שלא עלי...

בסופו של דבר אחרי דין ודברים הציעו לי במקום חיסון בדיקה סרולוגית. הבדיקה יצאה חיובית, יש לי נוגדנים לקורונה.

היום, אני מרגיש שאני לא אותו בנאדם. חלש נורא, אפילו שקיות של הסופר קשה לי להרים. סובל גם מסנוור בעיניים.

אני רוצה לציין שהלכתי להתחסן כי פחדתי מההגבלות, לא מהקורונה, ואני בטוח שזה קשור לחיסון למרות שהרופאים טוענים שלא (העביר מכתב שחרור ממאיר).

המשך תיעוד 24/11. חצי שנה אחרי הדיווח הקודם:

אני נמצא במעקב עם הלב, עדיין מרגיש חלש ועייף, זה בא והולך, יש ימים שאני לא מסוגל ללכת לעבודה.

התו הירוק פג תוקף ועשיתי סרולוגית נוספת שגם יצאה חיובית אבל במשרד הבריאות שלחו אותי להתחסן. זה אבסורד. ועדיין, אין לי שום כוונה לקחת שוב את הזריקה הזאת ולא אסכים שיתנו אותה למי מארבעת ילדי. הודעתי בבי"ס ואיפה שצריך שאף אחד לא מתקרב לילדים שלי. אני חושש שיגיע הרגע שלא יכניסו אותם לבי"ס.

מרינה ברבשטיין, בת 39

שמי מרינה , בת 39, בריאה בדרך כלל, ללא מחלות כרוניות ברקע ובקרב המשפחה. בן אדם פעיל מאוד. לא יודעת מה זאת מנוחה. חיסון שלישי ב 11/9. כעבור 6 שעות אחרי החיסון התחילו תופעות לוואי.

כאבים בחזה, דפיקות לב חזקות. תחושה שהלב יוצא מבית החזה, בחילות, סחרחורות קשות עד לחוסר יציבות, תשישות. בכל צעד הרגשתי כאילו אני מלאה בנוזלים. תחושה שכל רגל היתה שוקלת לפחות 15 קילו. כל צעד התנשמות קשה. והתגברות של דפיקות הלב. הדופק מ 56 (בסיסי) השתנה ל 97- 115 במנוחה, גם בזמן יוגה. קבוע. הייתי מתעוררת עקב דפיקות הלב. במאמץ קל כגון 5 סקווטים עולה עד 150. מאז הדופק ללא הטבה. הייתי במיון עקב כאבים בחזה. בוצעו כל הבדיקות האפשריות. הכל תקין. ממשיכה לעשות בירור קרדיולוגי, נשימתי, עקב קוצר נשימה שהופיעה לפני כשבועיים. אשמח שכולם ידעו מה יכול לקרות לאחר "סך הכל חיסון".

אלכסנדרה ברש, בת 33
חיסון אחרון מרץ 21

בערך מלפני 3 חודשים יש לי גם כאב חזה. לפי הקרדיולוג זה לא קשור ללב שלי אבל לא יודעים ממה זה, רק אומרים שזה עובר לבד. אבל עדיין לא עבר. לפעמים אני קמה מאמצע הלילה בגלל שכואב לי החזה.

ישראל, בת 47
חיסון אחרון פברואר 21

לאחר קבלת חיסון פייזר ראשון, סבלתי כשבועיים מעלייה משמעותית בדופק כולל במנוחה ומעייפות וחולשה קיצוניים, ברמה שלא יכולתי לתפקד. בהתייעצות עם רופא המשפחה נאמר לי שאין כל קשר לחיסון וגם אם כן שמדובר בתסמינים ״טובים״ שמראים שהחיסון עובד. דיווחתי למוקד מכבי וגם שם נאמר לי שזה לא רציני ולא קשור לחיסון.

בהחלטה עצמית שקיבלתי לא נטלתי את המנה השנייה ומאז לא התחסנתי יותר.

ביולי, חמישה חודשים אחרי החיסון לפתע התחילו לי הפרעות קצב לב קשות ואירועי חרדה כתוצאה מכך. בקופ״ח ניסו לתת לי תרופות הרגעה והגעתי למיון פעמיים, שם נפנפו אותי שאין קשר לחיסון וכו׳. לציין שחודש לפני החיסון ערכתי בדיקות לב מקיפות לרבות הולטר לב ואקו לב כולל בדיקת מאמץ שיצאו תקינים לחלוטין (אני עוסק בספורט כל חיי). במשך כמה חודשים פשוט בקושי תפקדתי בבית וזה ממש פגע במשפחה. בקיצור סיוט אמיתי כתוצאה מזריקת רעל.

אורי עוזיאל , בן 55
חיסון אחרון ינואר 21

לאחר הזריקה הרגשתי דפיקות לב חזקות מאוד, כאבי חזה וגב. דקירות בחזה. בדיקות ה א.ק.ג. אמרו שהכל בסדר. כשבועיים לאחר מכן הרגשתי מצמוצים בעניים כשהעיניים פתוחות. לאחר בדיקת עניים אצל רופא מומחה נאמר לי שהכל בסדר. אני גם סובל מטינטון באוזניים עד היום ורגישות לרעשים. הרגשה של צריבה בעניים בחדר מואר, ולאחר חודשים הרגשה של משהו לא בסדר בלב. בדיקת הולטר לב יצא סביר. בדיקת אקו לב יצא סביר.

יש לי הפרעות קצב בלב. (מפחיד מאוד) ואני לוקח כדורים (קרדילוק). תחושה כללית שמשהו מוזר קורה לי בגוף. עייפות כל הזמן והרגשה של אני בקרוב הולך למות. לפני הזריקה הראשונה והאחרונה הכל היה בסדר. ספורט ,עבודה. כל החיים לא לקחתי אקמול התרחקתי מרופאים. החיים שלי נהרסו בגלל הזריקה.

אורלי לנדאו 

חיסון אחרון מרץ 21

מיד אחרי החיסון הראשון התחילו לי דקירות בלב. סיבולת הלב ריאה שלי ירדה משמעותית. כבר אחרי עליה במדרגה שלישית או רביעית התחלתי להתנשם. הדקירות בלב הפסיקו אחרי שלושה ימים.

אחרי החיסון השני חזרו הדקירות בלב והפעם לא נעלמו. לפעמים חזקות נורא עם הקרנות ליד שמאל וממש הרגשה של התקף לב, לפעמים קלות.הלכתי לקרדיולוג ששלח אותי לבדיקות אקו לב במאמץ. גם הבדיקה הזאת היתה תקינה. עד היום אחרי מאמץ של סיבולת לב ריאה יש לי דקירות בלב.

שרית אלקסלסי, בת 32

חיסון אחרון מרץ 21

מאז החיסון השני דופק מהיר וחזק מאוד אפילו בשינה וכאבים בחזה, חוסר אוויר.

פוגרבינסקי אלכס, בן 45
חיסון אחרון ספטמבר 21

חיסון ראשון - ללא תופעות לוואי

חיסון שני - הייתי מושבת 24-36 שעות לאחר החיסון. לאחר מזה ללא שום תופעות לוואי.

חיסון שלישי:

כאבים בחזה - נמשך עד היום, ללא תלות בפעילות.

רחל, בת 54

לחץ הדם שלי הרקיע שחקים מה שלא סבלתי מעולם. סי.טי. ct ראש העלה כי עברתי אירוע מוחי קל. בעקבות חוסר התחושה אושפזתי למשך 4 ימים כשמנהל המחלקה עקב אחרי מקרוב. המשכתי לא להרגיש כלום בצד שמאל.

בינתיים התגלו גם קרישיות יתר, סכרת וחור בין שני המסתמים הקדמיים של הלב. מעולם לא סבלתי ממחושים כלשהם בליבי ועתה אני סובלת מדי פעם מלחצים בלב ודפיקות מהירות. בבדיקה שנערכה אחכ לאבחון הסחרחורות נשלל ורטיגו לא לפני שאיבדתי את ההכרה במהלך הבדיקה בה הוחדר נוזל כלשהו לאזני. נשלחתי גם אז ל סי.טי ct ראש נוסף ואובחן אירוע מוחי קל נוסף.

בחדשים האחרונים החלה אנמיה. מאגרי הברזל התרוקנו. כמו כן כולסטרול גבוה.

כיום אני נוטלת עשר (10) תרופות חזקות: לייצוב לחץ הדם, לסכרת, ללב, להרגעת כאבי הראש, למאבק בסחרחורות, לברזל (ללא הצלחה), לייצוב הכולסטרול. תרופות שאאלץ כבר לקחת לכל החיים.

אנטון אלכסייב
חיסון אחרון מרץ 21

לאחר קבלת חיסון שני כ 5 ימים לא הרגשתי טוב- חולשה, כאבי שרירים ומפרקים. לאחר מכן היתה "דלקת" עצבים באזור צוואר/כתף, צד שמאל. כאב חזק מאוד. סבלתי ממשהו דומה לזה לפני  8-9 שנים. זה נמשך כחודש וחצי עם עליה/ירידה ברמת כאבים. לאחר מכן שמתי לב לאצבעות יד שמואל- זרת ואצבע קמיצה- נרדמות בתדירות רבה במהלך היום/לילה. אני סובל עד היום בתדירות נמוכה יותר.

בנוסף, הרגשתי "בתוך החזה" בצד שמאל - כאבים חדים/מושכים/גירודים- קיצור משהו מטריד ולא מרגיש נעים.

כאב "מוזר" באַמַת יָד שמאל - לא קשור למאמץ פיזי /סוג תנועות - כאב חד וחזק - עד רמה שהיה קשה להרים את בני (בן 5). עד היום אני סובל מזה עם תופעה חדשה - מרגיש כמו לחץ באזור .עייפות קיצונית, חוסר תפקוד. לאחר פניה לרופאה משפחה (לא רצו לשמועה על קשר לזריקה) קיבלתי מספר הפניות לבדיקות: דם.- חוסר ב B12 - חוץ מזה תקין. אק"ו לב במאמץ - אין משהו חריג. אק"ג - אין משהו חריג.

MRI חזה וצוואר - חזה תקין- צוואר יש מספר דברים יכול לשלוח את תוצאות. מה שהבנתי אין השפעה על מה שאני סובל.

EMG יד שמאל - נמצא הידוק עצב אולנרי (ulnar nerve) - מוכן לשלוח תוצאות. הפניות עתידיות לנירולוג ואורתופד.

איל גנור
חיסון אחרון מרץ  21

לאחר חיסון שני התחלתי להרגיש בעיות בקצב הלב, קצב לב מוגבר ובמקרה קיצוני מעין הפסקה רגעית לגמרי של הדופק. התופעה מפחידה ומרגישה שאתה הולך למות. לא פניתי אל הרופאים מכיוון שאני די בטוח שזה נגרם מהחיסון. יש לי אח תאום שלא התחסן ולא חווה את התופעות הללו. אני מטופל בקנביס רפואי והפסקתי לעשן כשהבנתי שזה מגביר את התדירות של התופעה. מאז שהפסקתי לעשן זה קורה פחות.

הדס ביטון, בת 32
חיסון אחרון ספטמבר  21

מאז החיסון השלישי אני מרגישה מידי כמה ימים התכווצות חזקה של הלב, ממש כמו לחיצה סוחטת לכמה שניות ואז הקלה. טרם ניגשתי להיבדק

לילך פרץ 
חיסון אחרון יוני  21

כחודש לאחר חיסון שני כאבים חזקים בחזה.  מרגיש ממש בלב עד היום חצי שנה אחרי.
מחזור ארוך ממושך ולא מרווח בין וסת לוסת בנוסף תופעות קדם וסת נוראיות.

אסתר אדרי
חיסון אחרון מרץ  21

בריאה לחלוטין ספורטאית.
מאז החיסון השני במרץ יש לי לחצים בלב התכווצויות בבית החזה בפרט בלב כאילו הלב נמחץ הראייה שלי הידרדרה חולשה ועייפות במשך כל היום הרצון לישון כל הזמן והשרירים תפוסים ולא משתחררים כאבי ראש בלתי פוסקים

* להעלאת המודעות לנפגעי הקורונה, אנא, הסכימו לשתף את הדיווח בשמכם המלא.