top of page
AEnB2UouJRBunhvZBy1Gn_tRPEjw64lH70WtPiu8
Upper Back Massage_edited.jpg

צעירים מתחת לגיל 30

AEnB2UqyYALyOEqzR8ucJqpz2ndqsr4B67SzQo3u99jTMq0jGzOUTxBPXDBofrSpqKnq8qr-VZK37xgi6tn3XjElz1

פטירות

Stomach Pain_edited.jpg

דלקות, זיהומים, אלרגיות ובעיות עור

כאבים5_edited.jpg

כאבים, נשימה, חוסר תפקוד

Ear Exam_edited.jpg

פגיעה בשמיעה/ראייה

Doctor Holding Patient's Hand_edited_edi

בעיות נוירולוגיות וקוגניטיביות

Hugging a Pillow_edited_edited.jpg

בעיות במערכת הנשית

החמרה_edited_edited.jpg

החמרה/התפרצות מחלה

בעיות לב_edited.jpg

בעיות לב

בעיות לב.jpg

כאבים, סחרחורת, עייפות וחולשה, קשיי נשימה, חוסר תפקוד, הפרעות שינה ועוד..

עדכון אחרון ב- 03.12.22

אלי סרוגו,  61
חיסון אחרון אוגוסט 21

שבוע לאחר החיסון השני חטפתי התקף גאוט מטורף עם התנפחות הקרסול דבר שמעולם לא היה לי שכבתי במשך שבוע עם כאבי תופת .

חודש אוגוסט ביצעתי את החיסון השלישי לאחר החיסון הרגשתי מדי פעם סחרחורת קלה שבמשך החודשיים שלאחר החיסון לא חלפה אלא החמירה באוקטובר איבדתי שיווי משקל באופן רציני ופוניתי לבית חולים עם חשד לאירוע מוחי שהתחלף בורטיגו .כל הבדיקות שעשיתי mri ct ועוד יצאו תקינות. ניסיון שלי לשאול את הרופאים האם יש קשר לחיסון נתקל בחומה בצורה גם בבית חולים קפלן וגם באסותא אשדוד. סקר שערכתי באינטרנט בין חברים גילה לי שאני לא לבד. היום 3 חודשים לאחר החיסון אני עדיין עם איבוד שיווי משקל מידי פעם וסחרחורות . קיבלתי שבוע אנטיביוטיקה בגלל ריריות נפוחות בסינוס ולא עזר. אני על אספירין לדילול הדם עקב החשש לאירוע מוחי שאיני בטוח שיגיע.

מלי סמו,
חיסון אחרון ספטמבר 21

שבוע בערך מהחיסון. התחילו כאבים נויירופטיים קשים. בעבר היו ממש מינוריים. שריפה בגב התחתון. דלקת חריפה בדרכי השתן. התקף שהרגיש כאילו אבנים בכליות. בבדיקה במיון היתה אבן קטנה שלא בגללה היו הכאבים.

בנוסף שקיות מתחת לעיניים. ממש מפחיד. כאבי ראש. בחילות קשות. 3 חודשים ולא רואה אופק. בכללית רופאי במשפחה מזלזלים. קובעת תור טלפוני כי קשה לי לזוז והם מסרבים. פשוט בושה של רופאים.

דניאל שפמן, 20

חיסון אחרון בפברואר 21

ספורטאי בריא

מאז החיסון השלישי אני בלי כוח פיזי. לא חזרתי להתאמן. מאז אני חולה, בעיות בנשימה, כאבי ראש חולשה, שיעול. הייתי אצל רופא צבאי בעקבות המצב אבל כמובן אין קשר. נתנו אנטיביוטיקה.

אפרת ברסימנטוב, 40
חיסון שלישי בספטמבר 21

אני כבר חודשיים ממתן החיסון מתמודדת עם קושי בהליכה. רגליים רדומות וכאבי רגליים נוראיים. לדעת הנירולוג יקח לי שנה לבנות שוב את המעטפת של העצבים ואין מה לעשות. איכות החיים שלי ניפגעה באופן משמעותי.

מורן בן שטרית,39 
חיסון שני במרץ 21

ביום החיסון השני החלו כאבי תופת בפנים בצד שמאל. שבועיים שכבתי במיטה עם כאבים איומים, שום משכך כאבים לא עזר לי. רק שתיתי מקש משום שלא יכולתי לפתוח את הפה. לאחר מכן כחודשיים של בדיקות ובירורים כולל סיטי ראש במיון, כולל כאבים איומים בפנים, בלסת, בראש ובצוואר. רופא מכבי בדק אותי יומיים אחרי החיסון ואמר שלי זה פגיעה בעצב הפנים, ושאגיד תודה שלא השתתק לי. עד היום ננעלת לי הלסת בשינה ויש לי כאבים, כולל כאבי ראש מאוד חזקים, קושי באכילה של דברים קשים כמו גזר או פיצוחים, או אפילו טוסט.

גל אור, 25
חיסון אחרון נובמבר 21

אני כ 3 שבועות לאחר החיסון השלישי. מהרגע שהתחסנתי הרגשתי שכל תסמיני האנדומטריוזיס שלי התעצמו. יש לי כאבים עזים בכל הגוף וזה לא מרגיש שזה הולך ומשתפר.

גם לאחר החיסון השני מאוד סבלתי ממחזורים חזקים ודימומים ממושכים. מאז קבלת החיסון החיים שלי נעצרו. מאדם שמתפקד בחיי היום יום שלו, הפכתי לבן אדם מוגבל. אני בקושי מתפקדת. לפני החיסון הייתי אדם שונה.

אלמוג לב הר ,בת 25

חיסון אחרון אוקטובר 21

שלבקת חוגרת מיד כשבוע וחצי לאחר החיסון הראשון (עשיתי חיסון אחד כי הייתי חולת קורונה).

כבר חודש וחצי בבית לא מסוגלת לעבוד ולתפקד, כאבים עזים במיוחד.

שושן אבידן ,בן 57

חיסון אחרון פברואר 21

כאבים בצד שמאל. הגבלת תנועה ברגל וביד ימין, מלווה בכאבים עזים. חולשה כללית וירידה בחוסן הגוף.

אלון אזולאי, בן 33
חיסון אחרון מרץ 21

יש לי תסמינים של כאבי שרירים חזקים בחזה ובכתפיים, סחרחורות של עילפון. תופעות מוזרות מאוד. כל הבדיקות שעשיתי ועשיתי המון מראות שהכל תקין.

עידו קרן ,בן 12
חיסון אחרון ספטמבר 21

מדווחת אושרת אימו: עידו ילד בן 12 סובל מאז החיסון מכאבי ראש ובחילות

עמית כהן, בן 23
חיסון אחרון ספטמבר 21

קיבלתי שלושה חיסונים. בחודש האחרון אני סובל מכאבי בטן עזים ולא מתפקד. ירדתי למעלה מ-10 ק״ג, שלשולים, הקאות, ירידה בברזל.

אני נמצא עדיין בתהליכי זיהוי של החיידק, אבל אני בן אדם צעיר ובריא ואף פעם לא סבלתי מבעיות כאלה בעבר, וכל זה זמן קצר לאחר החיסון.

קוממי אורה, בת 63
חיסון אחרון ינואר 21

יום למחרת החיסון חום הגוף עלה והרגשתי כאבים איומים בעצמות ובפרט בעמוד השידרה. עד היום הכאבים של עמוד השידרה לא עוזבים ורק מתגברים ומתרחבים לכל הגב.

אנה שרמן לוין , 53
חיסון אחרון ינואר 21

החל מהחיסון הראשון כשבוע של חולשה קיצונית וכאבי שרירים, כמו הרוב, אבל מאז לא השתקמתי. מאז ועד היום אני חווה נימול משמעותי בכפות ידיים ורגליים, עייפות כרונית, כאבי שרירים. שיבושים במחזור (לא ניתן להוכיח קשר כי אני בגיל 52 'האופייני' אבל התחיל מיד אחרי החיסון השני), ירידה קיצונית ומתמשכת בכושר גופני, בעיות בשיווי משקל (עוסקת הרבה בספורט), אובחנה דלקת פרקים אוטואימונית.

לאחר כחצי שנה מהחיסון השני הרגשתי הקלה מסוימת בתסמינים, אבל לא חזרתי לעצמי. היום, כ11 חודשים מהחיסון אני עדיין עם נימול (קל יותר) בגפיים, 'נוקשות בוקר', כאבי ברכיים, צוואר תפוס, והקשה מהכל -ירידה קיצונית בכושר וביכולת מוטורית, יכולת תגובה ושיווי משקל.

מרינה ברבשטיין, בת 39

שמי מרינה , בת 39, בריאה בדרך כלל, ללא מחלות כרוניות ברקע ובקרב המשפחה. בן אדם פעיל מאוד. לא יודעת מה זאת מנוחה. חיסון שלישי ב 11/9. כעבור 6 שעות אחרי החיסון התחילו תופעות לוואי.

כאבים בחזה, דפיקות לב חזקות. תחושה שהלב יוצא מבית החזה, בחילות, סחרחורות קשות עד לחוסר יציבות, תשישות. בכל צעד הרגשתי כאילו אני מלאה בנוזלים. תחושה שכל רגל היתה שוקלת לפחות 15 קילו. כל צעד התנשמות קשה. והתגברות של דפיקות הלב.

הדופק מ 56 (בסיסי) השתנה ל 97- 115 במנוחה, גם בזמן יוגה. קבוע. הייתי מתעוררת עקב דפיקות הלב. במאמץ קל כגון 5 סקווטים עולה עד 150. מאז הדופק ללא הטבה.

הייתי במיון עקב כאבים בחזה. בוצעו כל הבדיקות האפשריות. הכל תקין. ממשיכה לעשות בירור קרדיולוגי, נשימתי, עקב קוצר נשימה שהופיעה לפני כשבועיים.

אשמח שכולם ידעו מה יכול לקרות לאחר "סך הכל חיסון".

ירדן בכר, 29

חיסון אחרון בפברואר 21

לאחר 2 זריקות של פייזר.

לאחר חיסון שני - ורטיגו, כאבים בכל הגוף עייפות וחולשה

הכל נמשך כבר 5 חודשים ללא פתרון רפואי. הפסקתי לעבוד בעקבות המצב.

אלכסנדרה ברש, בת 33
חיסון אחרון מרץ 21

בערך מחודש מאי יש לי כאבים ברגליים ובידיים. אני לא יכולה ללכת נורמלי. לא היו לי בעיות כאלה קודם. בערך מלפני 3 חודשים יש לי גם כאב חזה. לפי הקרדיולוג זה לא קשור ללב שלי אבל לא יודעים ממה זה, רק אומרים שזה עובר לבד. אבל עדיין לא עבר. לפעמים אני קמה מאמצע הלילה בגלל שכואב לי החזה.

אורלי לנדאו 

חיסון אחרון מרץ 21

מיד אחרי החיסון הראשון התחילו לי דקירות בלב. סיבולת הלב ריאה שלי ירדה משמעותית. כבר אחרי עליה במדרגה שלישית או רביעית התחלתי להתנשם. עד היום אחרי מאמץ של סיבולת לב ריאה יש לי דקירות בלב.

יעל קרפל

חיסון אחרון ינואר 21

שלושה ימים לאחר החיסון הראשון (לא היו נוספים), התנפחה מאוד בלוטת לימפה בצוואר בצד ימין בו ניתן החיסון, מלווה בחום גבוה, חולשה, כאבים בכל הגוף, רעידות, זיעה מרובה, מדדי דלקת גבוהים בדם (crp35). אושפזתי למספר ימים ונעשו בדיקות רבות, ללא ממצאים. קיבלתי אנטיביוטיקה לווריד ולא עזר. במשך חודש וחצי שכבתי עם התופעות הנל בחוסר אונים ללא יכולת לעבוד ולתפקד.

הדר הרפז, בת 38

חיסון אחרון אוקטובר 21

מזה 5 שבועות וחצי וישר לאחר החיסון השלישי, התחילו לי תופעות לוואי של הרגשת התעלפות, חולשה מטורפת, כאבי ראש, בחילות מטורפות, הקאות, לחץ בחזה, חוסר תאבון וירידה במשקל. אושפזתי למשך 3 ימים עשו את כל הבדיקות האפשריות אפילו c.t ראש והכל תקין. לא הסכימו להגיד שזה מהחיסון. דבר נוסף עשיתי את החיסון רק חודש וחצי אחרי לידה, דבר שכנראה עורר בנוסף גם את המצב הנפשי שלי. כרגע אני עדיין עם בחילות קשות וכאבי ראש ועדיין לא מתפקדת כלל.

ליובוב לזובסקי, 

חיסון אחרון יולי 21

תופעה נוספת מאז חיסון ראשון כאבים חזקים בפרק כף היד ואצבעות ביד ימין, כאשר חיסון נעשה ביד שמאל. נטלתי משככי כאבים חזקים. אטופן ואופטלגין ביחד במהלך חודש וחצי.

לאחר חיסון שני יום למחרת קושי לעמוד חוסר שיווי משקל אי יכולת ללכת, עבר כעבור כמה שעות.

נטליה סולטנוב, בת 32

חיסון אחרון מרץ 21

דימומים ארוכי טווח, לא סדירים, כאבי ראש ממושכים, כאבי שרירים, עייפות.
 

לואיז לוי, 43
חיסון אחרון מאי 2021

בריאה לחלוטין, ללא ביקורי רופאים, ללא לקיחת תרופות.

כשעה לאחר החיסון החלו נימולים ועקצוצים בלסת.

למחרת הם התגברו והמשיכו גם לכל צד שמאל של הגוף.

מאז אותו יום המצב רק מחמיר: כאב גב תחתון. כאבים בחוליות הצוואריות.

קושי נשימתי בעמידה או ישיבה ללא מעש או בהליכה קלה.

מאדם בריא הפכתי לשבר כלי.

אושרית גנתי, 42
חיסון אחרון ספטמבר 2021

ראשית אציין שאני לא נגד חיסונים וחיסנתי גם את ילדיי בני ה 13 ו 17.

כשבועיים אחרי החיסון השני הרגשתי קצת כאבים בשרירים, לאט לאט זה הלך והחמיר לא קישרתי את זה לחיסון ואף רופא לא טרח לומר לי.

טופלתי על ידי כדורים. לאחר החיסון השלישי המצב ממש החמיר והתחילו להתנפח לי אצבעות בידיים וקושי בהליכה.

ביקרתי אצל רופא משפחה, אורטופד וראומטולוג מומחה בבית חולים שהגדיר זאת כדנטיניטיס ( דלקת בגידים פוסט קורונה).

טופלתי ע״י המון סוגים של כדורים כמו ארקוקסיה, אטופן, אביטרן וסטראואידים. כרגע עם כדור בשם סלקוקס שצריך לקחת יום כן יום לא, ולא זה ממש לא מועיל. אני עם כאבים ברמה שלא מצליחה לפתוח את דלת הבית עם מפתח. הלילות הפכו קשים ממש סיוט, ובבקרים אני קמה בצליעה עם כאבים ממש קשים ברגל ובידיים. עברתי המון המון בדיקות מיפוי עצמות, אולטראסונד, צילומים. המצב גרם לי לרדת ברמת החיים. אני גם לא יכולה לצאת לראיונות עבודה במצב הזה. זה מבייש להגיע בצליעה.

פוגרבינסקי אלכס, בן 45
חיסון אחרוןספטמבר 21

חיסון ראשון - ללא תופעות לוואי

חיסון שני - הייתי מושבת 24-36 שעות לאחר החיסון. לאחר מזה ללא שום תופעות לוואי.

חיסון שלישי:

כאבים בחזה - נמשך עד היום, ללא תלות בפעילות.

עייפות קיצונית - לא מצליח לעשות חצי מהפעילות הספורטיבית שעשיתי לפני החיסון.

התעוררות ב 4 בבוקר - נפסק לפני כחודש.

כאבים מציקים בבית השחי - מופיע ונעלם.

פגיעה משמעותית בזיכרון לטווח קצר: מאד פוגע בשגרה יומית בעבודה (מהנדס פיתוח).

יוליה קורנילוב, בן 53
חיסון אחרון מרץ 21

שבועיים לאחר החיסון השני הופיעו כאבים במפרקי המרפק ומפרקי הרגליים ולאחר מכן כאבים בגב. זה חזק במיוחד בבוקר. דבר כזה לא קרה מעולם ועדיין יש כאב ( דצמבר) . מטופלת ב Arcoxia, Rocaset, Zoldiar.

יקטרינה עדן סוכמן, בת 52
חיסון אחרון מרץ 21

כמה ימים אחרי חיסון ראשון התחילה הרגשה של נימולים בכפות ידיים, אך רק במצבי לחץ. לא התייחסתי. זה התחיל להחמיר ואחרי חודשיים זה היה כבר בכל הגוף 24/7, כולל פה ואוזניים. נורא! אחר כך התחילה חולשה נוראית והרגשת עילפון. אף היה סתום, לא יכולתי לנשום. הודות למאמצים רבים מצבי השתפר אך בספטמבר התחיל לקפוץ לי הלחץ דם ויש לי דופק מואץ. עדיין - נימול ואקצוץ בידיים ורגליים וחולשה כללית.

רחל, בת 54

נהגתי לעקוב אחר בדיקות דם שגרתיות מדי חצי שנה. אני מקפידה על תזונה בריאה ומקיימת פעילות ספורטיבית אחרי העבודה. הייתי מתאמנת בחדר כושר שלוש פעמים בשבוע, שעה וחצי על המסלול והרמת משקולות. קיבלה את החיסון הראשון ב 7.1.21 וכשישבתי בחוץ כמצוות המתנת עשרים דקות, איבדתי לפתע את התחושה בצד שמאל של הגוף. מהראש ועד כף הרגל. כשניסתי לקום התמוטטתי ואיבדתי הכרה. פוניתי למיון בשיבא שם תקפו אותי כאבי ראש חזקים מאד מלווים בסחרחורותהועלתה השערה של דלקת קרום המוח אשר נשללה לאחר שלקחו דגימת מח עצם מעמוד השדרה. לחץ הדם שלי הרקיע שחקים מה שלא סבלתי מעולם. סי.טי. ct ראש העלה כי עברתי אירוע מוחי קל. בעקבות חוסר התחושה אושפזתי למשך 4 ימים כשמנהל המחלקה עקב אחרי מקרוב. המשכתי לא להרגיש כלום בצד שמאל.

בינתיים התגלו גם קרישיות יתר, סכרת וחור בין שני המסתמים הקדמיים של הלב. מעולם לא סבלתי ממחושים כלשהם בליבי ועתה אני סובלת מדי פעם מלחצים בלב ודפיקות מהירות. בבדיקה שנערכה אחכ לאבחון הסחרחורות נשלל ורטיגו לא לפני שאיבדתי את ההכרה במהלך הבדיקה בה הוחדר נוזל כלשהו לאזני. נשלחתי גם אז ל סי.טי ct ראש נוסף ואובחן אירוע מוחי קל נוסף.

בחדשים האחרונים החלה אנמיה. מאגרי הברזל התרוקנו. כמו כן כולסטרול גבוה.

כיום אני נוטלת עשר (10) תרופות חזקות: לייצוב לחץ הדם, לסכרת, ללב, להרגעת כאבי הראש, למאבק בסחרחורות, לברזל (ללא הצלחה), לייצוב הכולסטרול. תרופות שאאלץ כבר לקחת לכל החיים.

אני נמצאת במעקב במרפאות שבץ מוחי וקרדיולוגיה והמטולוגיה.

נוירולוג וזיהומולוג בקופח מכבי הורו לי לא להמשיך עם החיסונים ואני מצוידת בהוראה זו בכתב.

נאמר לי בפירוש שקרישיות היתר נגרמה מהחיסון ואין אצלי שום רקע גנטי לכך (מה שידוע כסיבה לבעיה).

כיום אני סובלת עדיין מסחרחורות. התחושה בגוף חזרה חלקית, אך אני מצויה למשל בסכנת הכוות בזמן בישול מאחר שאינני מזהה את חום הסיר. עדין יש לי מיחושים בפנים בצד ימין ובשמאל, אני חווה חולשות פתאומיות קשות המלוות בחיוורון בולט ופוחדת מכל מכה קטנה.

אני נתקלת בקשיי השתתפות במקומות ציבוריים ללא התו הירוק אף שאני נושאת עמי הוראה כתובה לא להמשיך בחיסונים ולפיכך גם תקועה בבית.

יוליה ניקולאייב, בת 33
חיסון אחרון מרץ 21

אחרי חיסון שני 21.3.21 יום למחר עלה לי החום ל 38.5. היו כאבים בשרירים חזקים מאוד. לקראת ערב הכל עבר. יום למחרת אני הלכתי להליכה כמו תמיד ואחרי כמה דקות התחלתי להרגיש שקשה לי לנשום. חצי שנה אני סבלתי מעליה פתאומית של דופק בלילה, לא יצאתי מהבית כי ישר היה קשה לי לנשום. כלומר שום פעילות פיזית. היתה גם עייפות חזקה מאוד. אחרי חצי שנה פתאום  הכל עבר. הרופא לא מצא כלום. עשו לי אק"ג כשממש הרגשתי לחץ בחזה והוא היה תקין. רופא אמר לי להיות במנוחה, אק"ג תקין, ספירת דם גם תקינה. הכל תקין רק שהיתי בבית חצי שנה וגם בבית כמעט ולא עשיתי כלום רק נחתי.

גתית זילברשטיין 

חיסון אחרון פברואר 21

גחודשים אחרי חיסון שני בפברואר 2021- 16.5.21 התרחש לי בלט דיסק בגב. מעולם לא סבלתי מכלום הייתי בריאה לחלוטין. לא ראיתי רופא !!! 4 חודשים אחרי צליעה בכף רגל ימין, נימולים, מורטון נוירומה קטן, כואב לי בדריכה בנהיגה בישיבה. סיוט!! כאבים עצביים שלא הרגשתי מימי חיי. עשיתי מלא טיפולים ולא עוזר כלום. לא משייכים את הכאבים ברגל לבלט הדיסק בגב. הרופאים לא יודעים להצביע על מזה בדיוק. סיוט. הזיה וחיה עם כאבים.

גתית זילברשטיין 

חיסון אחרון פברואר 21

גחודשים אחרי חיסון שני בפברואר 2021- 16.5.21 התרחש לי בלט דיסק בגב. מעולם לא סבלתי מכלום הייתי בריאה לחלוטין. לא ראיתי רופא !!! 4 חודשים אחרי צליעה בכף רגל ימין, נימולים, מורטון נוירומה קטן, כואב לי בדריכה בנהיגה בישיבה. סיוט!! כאבים עצביים שלא הרגשתי מימי חיי. עשיתי מלא טיפולים ולא עוזר כלום. לא משייכים את הכאבים ברגל לבלט הדיסק בגב. הרופאים לא יודעים להצביע על מזה בדיוק. סיוט. הזיה וחיה עם כאבים.

אנטון אלכסייב
חיסון אחרון מרץ 21

לאחר קבלת חיסון שני כ 5 ימים לא הרגשתי טוב- חולשה, כאבי שרירים ומפרקים. לאחר מכן היתה "דלקת" עצבים באזור צוואר/כתף, צד שמאל. כאב חזק מאוד. סבלתי ממשהו דומה לזה לפני  8-9 שנים. זה נמשך כחודש וחצי עם עליה/ירידה ברמת כאבים. לאחר מכן שמתי לב לאצבעות יד שמואל- זרת ואצבע קמיצה- נרדמות בתדירות רבה במהלך היום/לילה. אני סובל עד היום בתדירות נמוכה יותר.

בנוסף, הרגשתי "בתוך החזה" בצד שמאל - כאבים חדים/מושכים/גירודים- קיצור משהו מטריד ולא מרגיש נעים.

כאב "מוזר" באַמַת יָד שמאל - לא קשור למאמץ פיזי /סוג תנועות - כאב חד וחזק - עד רמה שהיה קשה להרים את בני (בן 5). עד היום אני סובל מזה עם תופעה חדשה - מרגיש כמו לחץ באזור .עייפות קיצונית, חוסר תפקודלאחר פניה לרופאה משפחה (לא רצו לשמועה על קשר לזריקה) קיבלתי מספר הפניות לבדיקות: דם.- חוסר ב B12 - חוץ מזה תקין. אק"ו לב במאמץ - אין משהו חריג. אק"ג - אין משהו חריג.

MRI חזה וצוואר - חזה תקין- צוואר יש מספר דברים יכול לשלוח את תוצאות. מה שהבנתי אין השפעה על מה שאני סובל.

EMG יד שמאל - נמצא הידוק עצב אולנרי (ulnar nerve) - מוכן לשלוח תוצאות. הפניות עתידיות לנירולוג ואורתופד.

פנינה עמר, בת 55
חיסון אחרון אוגוסט 21

מזה חודשיים יש לי כאבים בכתף שמאל ובמפרק של הכתף והכאבים הולכים וגברים. 

תחילה חשבתי שזה כאבים של. פיברומיאלגיה אולם על-פי ניסיוני הכאבים של פיברומיאלגיה נעלמים מופיעים במקומות אחרים בגוף.

היום אני לא מסוגלת להרים או לסובב את יד שמאל שלי.

הרופא נתן לי פיזיותרפיה והתחלתי גם טיפול הוסטאופטיה

עינבר כדורי, בת 43
חיסון אחרון אוגוסט 21

אני בת 43 בעוד שבוע. בחורה בריאה בד"כ.
מאז החיסון השלישי באוגוסט 2021 סובלת מכאבי פרקים, הרגליים נרדמות לעיתים תכופות אם יושבת רבע שעה בתנוחה מסויימת לא מצליחה לקום כמו נכה, ברך ימין ומתחתיה ממש רדומות באופן קבוע- בדיקות emg וצילומים יצאו תקינות, בדיקות דם מקיפות יצאו תקינות. באמצע השינה כאבי תופת בכתף ימין ושמאל
מדי פעם הרגשת התכווצות שרירים ברגליים כאילו רצתי 30 ק"מ ללא עצירה

נורית ורשב, בת 56
חיסון אחרון דצמבר  21

12.12 בבוקר - זריקת הדחף
12.12 שעות הערב - היד כואבת והחום קצת עולה.
13.12 שעות ערב - בלוטת הלימפה מתנפחת לגודל כדור טניס.
14.12 שעות הבוקר - מתחילים כאבי בטן וגב ברמה של כאבי צירים.
19.12 שעות הערב - אחר שהכאבים לא עוברים, פונה לרופא מס' 1 שמפנה לגניקולוג. 
20.12 שעות הערב - נורית מגיעה לגניקולוג ששולל בעיה נשית, חושד בדלקת בתוספתן ושולח דחוף למיון כירורגי.
20.12 שעות הערב - לילה לבן במיון שבסיומו נישללת דלקת בתוספתן ואני נשלחת חזרה לקהילה, עם חשד לאבן בכליות או דרכי השתן.
23.12 שעות הבוקר - אולטרסאונד. כשהאחות אומרת שהכל תקין ושאין שום שבריר של אבן בשום איבר, ביקשתי שתסתכל שוב. שיהיה הסבר לכאבים האיומים שעברתי.
24.12 עדיין עם כאבים כשאין לי מושג מה עובר עלי

עדי כהן, בת 52
חיסון אחרון אוגוסט  21

מאז החיסון לא חזרתי לרוץ כהרגלי. הרגליים הפכו כבדות ועם הזמן החלו כאבים שנעים בין כל האיברים כל כמה דקות כאב במקום אחר, כאבי מפרקים, עייפות. חל שיפור מה במצבי לאחר שנעזרתי בטיפות הומאופטיות אך לא חזרתי למצבי הגופני  הקודם.

אורנית רוזנפלד, בת 54
חיסון אחרון ינואר 21

קיבלתי חיסון בבוקר. באותו לילה התחלתי להרגיש זרמים בגוף נימול בפנים סחרחורות וחולשה. רופא המשפחה שלח אותי לנוירולוג. הלכתי לנוירולוג בקופח וגם לחוות דעת של נוירולוג מומחה. כל הרופאים אמרו שאין קשר לחיסון. הנימול בפנים עבר. כאבי הראש נמשכו כמה חודשים. עד היום אני מרגישה יותר חלשה ועייפה ממה שהייתי לפני החיסון. מדי פעם עדיין מרגישה כאבי ראש ובחילות. לא הסכמתי להתחסן יותר

אסתר אדרי
חיסון אחרון מרץ  21

בריאה לחלוטין ספורטאית.
מאז החיסון השני במרץ יש לי לחצים בלב התכווצויות בבית החזה בפרט בלב כאילו הלב נמחץ הראייה שלי הידרדרה חולשה ועייפות במשך כל היום הרצון לישון כל הזמן והשרירים תפוסים ולא משתחררים כאבי ראש בלתי פוסקים

יעקב ביאלקוביץ, בן 72 חיסון אחרון אוגוסט  21

במשך שבוע מיום קבלת החיסון, אפשר להגיד גם בחיסון השני, חום 38.5. חולשה קיצונית. כאבים בכתפיים שנמשכים עד עצם היום הזה אבל רק במאמץ של הכתפיים.

אסנת לוזון רייצנבלט, בת 45 חיסון אחרון מרץ  21

אחרי החיסון השני הייתה מייד חולשה גדולה וחוסר יכולת לתפקד. כשבועיים אחכ לא פסקו הכאבים בכתף המוזרקת והייתה לי הגבלת התנועה של היד. בבירור רפואי הוגדרתי כבעלת ״כתף קפואה״ ומאשה בריאה לחלוטין שעושה יוגה ופילטיס באופן קבוע הפכתי לאדם שמתקשה לישון בגלל הכאבים בכתף. מעבר לזה, כחודש לאחר החיסון השני החלה לי פריחה בעור שלא עוברת למרות טיפול ויש לי בעיות רציניות עם הווסת שלאחר תקופה ארוכה בה היא נגמרה היא חזרה פתאום ובעוצמות גבוהות ולא הגיוניות. יש לי החמרה בראייה ונזקקת למשקפי ראיה. כל הבעיות האלה התחילו לי כחודש לאחר החיסון השני ולא עזבו אותי מאז. הייתי אדם בריא לחלוטין חיוני ומלאת אנרכיה והיום אני מתמודדת עם אתגרים רפואיים ועייפות פתאומית שמשתלטת עלי באמצע היום.

דנה טסה מחפרי, בת 39

חיסון אחרון מרץ 21
 

תחושה של שריפות, נימולים בכל הגוף. כבדות בידיים וברגליים, חולשה ברגליים כך שלעיתים לא יכולתי ללכת. חוסר תפקוד כמעט מוחלט לכמה חודשים, קשר עין יד נפגע חרדות בעקבות המצב ועוד

רהב בשן לב, בת 48

חיסון אחרון אוקטובר 21
 

כמה ימים לאחר החיסון השלישי החלו אצלי תופעות של עירפולים סחרחורות ודפיקות לב. תופעות שמעולם לא חוויתי לפני כן. לחץ הדם שלי שהיה עד אז תקין לחלוטין עלה ל 140. מאז אני ממשיכה לחוות זאת בתדירות כמעט יומיומית. לא פניתי לרופא כי חבל לבזבז את הזמן על האבחנה המכורה מראש ש"אין קשר"

אלון צירולניק , בן 9 

חיסון אחרון אפריל 21

מספרת אמא של אלון, בן 9:
לאחר החיסון הראשון (ב 13 בדצמבר) הרגיש לא טוב וישן כל היום. לאחר החיסון השני (ב 24 בדצמבר) ישן שבוע שלם, קם רק לאכול ונרדם חזרה. מאז ועד היום (כבר חודש) הילד לא מפסיק לישון: אחרי מספר ימים שמתפקד כל פעם נכנס לכמה ימי "תרדמת", ככה כבר פעם רביעית, כל שבוע יש כמה ימים שהילד רוב היום ישן עמוק, חוזר לעצמו יחסית, ואז עוד פעם כמה ימים ישן רוב היום. בנוסף לזה, יצאה לו גולה בכף רגל והוא צולע. בצילום רנטגן נראה תקין. בדיקות דם תקינות. 
בירור במיון שלל דלקת בשריר הלב או וירוס כלשהו.
נתנו לי הפניות ל MRI ולאימונולוג אבל אין בכלל תורים זמינים! 
הילד ספורטאי, שוחה 5 פעמים בשבוע, מתאמן בג'ודו, משתתף בתחרויות. לפני כל כניסה לברכה או תחרות הייתי צריכה לרוץ איתו לבדיקת קורונה, זה כבר היה בלתי אפשרי. אגב, תמיד הוא יצא שלילי. לדעתי הוא לא נדבק אף פעם בקורונה אפילו שכל החברים שלו היו חולים. בכלל, אני לא זוכרת מתי היה חולה במשהו. 
ועכשיו הוא כל הזמן עייף וישן חזק שאפילו אי אפשר להעיר אותו
גם שני האחים הגדולים שלו התחסנו והם בסדר. 
גם אני התחסנתי, הייתי אפילו מהראשונים שהלכו להתחסן כי אף פעם לא התנגדתי לחיסונים וחשבתי שזה חשוב. היום אני רואה סביבי שכל המחוסנים חולים בקורונה. 
אני מאוד דואגת לבן שלי. איך זה שבקופ"ח לא מאפשרים לי לקחת אותו לכל הבדיקות באופן מיידי כדי לגלות מה יש לו? איך זה יכול להיות שהבן שלי נפגע ועכשיו משאירים אותנו לבד בסיפור הזה? 
חיסנתי אותו בשביל שיוכל להמשיך להיות ספורטאי אבל תראי מה קרה עכשיו. ספורט זה החיים שלו ואם הוא לא יחזור לעצמו בחודשיים-שלושה הקרובים אז זה כבר אומר שזה הסוף של הספורט והתחרויות בשבילו.

אפרת כהן -גילך, בת 47 

חיסון אחרון פברואר 21

בעבר הרחוק סבלתי מבעיות גב. בשנים האחרונות לא היו לי בעיות גב, למעט כאב קל ביותר לזמן קצר והדבר לא השבית אותי בשום צורה.
בפברואר 2021, 4 ימים לאחר החיסון השני, הופיע לפתע כאב גב חד וממוקד בגב התחתון וזה גם הקרין לכף הרגל. כל הישענות קלה עליי גרמה לכאבים עקב רגישות עצבית גבוהה שלא היתה לי מעולם קודם לכן.  זה היה כאב שונה מכל מה שהיה לי בעבר ולכן הנחתי שזה מהחיסון. גם בשיחות עם רופאים הם אמרו שהחיסון גורם לכאבי גב. במשך חודשיים הכאב היה כה חריף שלא יכולתי לתפקד.
לא יכולתי ללכת או לעמוד למעלה מחמש דקות. הצלחתי לשכב, לשבת, לנהוג. אבל לא יכולתי לעשות דברים פיזיים והרגשתי חצי נכה. סבלתי מדכדוך כי בחיים לא חוויתי דבר כזה. התופעה נמשכה ונמשכה, עשיתי טיפולים אצל אוסטאופת, כירופרקט, הלכתי לאורתופד ועשיתי צילומי גב. הצילומים הראו שיש לי בלט בדיסק בחוליות הגב התחתון (שזו היתה בעיה קודמת ולא חדשה, ככל הנראה החיסון היווה טריגר ויצר כאב שלא היה קודם לכן)חשבתי שהכאב הזה לא יעבור לעולם. ביקשתי מרופא המשפחה ומנהל מרפאת הקהילה בכללית סניף יובלים כרכור שיכירו בבעיה שלי ויתנו לי אישור לא להתחסן בשלישית. מיותר לציין שאף אחד לא היה מוכן לכתוב לי כלום למרות שהם אמרו שיתכן בהחלט קשר בין החיסון לכאבים. גם האורתופד אמר שיתכן קשר. לאחר טיפולים רבים וכעבור חודשיים המצב החל להשתפר.אולם גם היום שנה אחרי החיסון, אני אמנם מתפקדת אבל לא יכולתי לחזור להליכה ממושכת והיום מתחיל לכאוב לי אחרי חצי שעה הליכה ולכן סה פגע ביכולת שלי לעשות ספורט ממושך. בנוסף יש לי עדיין רגישות עצבית שמקרינה מכף הרגל לגב התחתון. מאז שלא לקחתי חיסון שלישי אני סובלת מאפליה במקום העבודה כעובדת סוציאלית ונדרשת להיבדק פעמיים בשבוע. אין מלים לתאר את החוויה של מי שחושש מהחיסון. פגיעה בזכויות אדם. וזה לא מעניין אף אחד.

גיא בן בסט, בן 22

חיסון אחרון ספטמבר 21

שבועיים לאחר החיסון השלישי, עד היום!!! שעברו כמעט 5 חודשים, יש לי כאבי ראש חמורים. אם לפני זה הייתם שואלים אותי איך מרגיש כאב ראש לא הייתי זוכר אפילו את התחושה. כאב ראש משתק, שמונע ממני לתפקד , ללכת לעבודה ולנהל חיים נורמטיביים. שום דבר לא עוזר כבר. הייתי בבדיקות, הייתי בסיטי, הכל תקין. החיסון הזה הרס לי את החיים.

איתן בן אברהם, בן 70
חיסון אחרון ינואר  21

3 ימים לאחר זריקה שניה החלו כאבי ראש חזקים, לחץ דם גבוה, טינטונים ורעשי ראש בעוצמות חזקות.
עברתי את כל הבדיקות האפשריות כולל ct  ו    mri ,ראש, הכל יצא תקין.
לאחר כחודשיים, כאבי הראש חלפו, הלחץ דם מאוזן ע,"י תרופות נוספות משהיה.
והטינטון/רעשי ראש בעוצמה חזקה שפוגעת באיכות חיי.
החיסון, הרס את החיים.
מבלה אצל מומחים, טיפולים אלטרנטיביים, הכרוכים בהוצאה כספית גבוהה.
אין פתרון, ואף אין התייחסות ממשרד הבריאות, אין ליווי של הארוע למרות שכתבנו מספר פעמים.

שוקי ורדי, בן 38
חיסון אחרון נובמבר  21

יום לאחר החיסון השלישי היו לי כאבי שרירים בכל הגוף, חום של 37.5, שיעול. באותו לילה הזעתי במהלך השינה וכך ידעתי שהחום ירד. אך מאותו לילה ועד היום אני מזיע כמעט מדי לילה במהלך השינה ברמה של לקום ולהחליף גופיה.
פניתי לרופאת משפחה שנתנה לי לעשות כימיה מלאה אך הכל תקין ולכן ביטלו לי את התור להמטולוג שנקבע לי בקפלן. לא יודע מה לעשות ואיך לטפל בזה. כמובן שהרופאה טוענת שאין קשר לחיסון אך זהו צירוף מקרים נדיר שמאותו לילה אני מזיע בלילות. אציין שמעולם לא סבלתי מתופעה   דומה.

אור הראל, בן 26
חיסון אחרון יוני  21

לאחר החיסון השני חוויתי קשי נשימה שמעולם לא חוויתי קודם לכן, לרבות התנשמויות בפעילות כמעט ללא מאמץ.
בנוסף חוויתי עייפות קשה ובלתי מוסברת.

עינת חזק סרור, בת 37
חיסון אחרון אוקטובר  21

אחרי החיסון השלישי החלו כאבים כרוניים בשדיים בשבועיים של המחזור שהחזיק גם הוא זה הופך לבלתי נסבל!! 
כל הזמן דקירות, התחממות של אזורים מסויימים כאילו מדליקים לידי מצית. בנוסף, בזמן מחזור כאבים בכל הגוף גירודים בחזה ,משהו מוזר. נמלולים מסביב לעיניים, איבוד תחושה ברגלים. ובעיקר דיכאון מההרגשה הכל כך קשה הזאת. אני כל כך מצטערת על זה.

שמעון ארלנק , בן 45
חיסון אחרון יוני  21

בריא לחלוטין.
קיבלתי רק זריקה ראשונה ב10 בלילה ,למחרת בבוקר קמתי עם כאבים ולחץ בחזה ,דופק מואץ, חולשה ועייפות כבדה ,חשבתי שיעבור תוך יום-יומיים אבל כשזה המשיך גם אחרי שבועיים פניתי לרופא ,נשלחתי לבדיקות דם וא.ק.ג רגיל ללא תוצאות ,לאחר מכן לא.ק.ג מאמץ ושוב ללא תוצאות או טיפול , באותו זמן גם התחלתי לסבול מטינטון באוזניים שלא עובר עד היום לצערי ואובחן אצלי גם ירידה בשמיעה , הלחץ בחזה נרגע לאחר כשלושה חודשים אבל אני עדיין סובל מדופק מהיר ,סטורציה נמוכה קצת וחולשה ועייפות תמידית . הטיפול הרפואי עד היום כלל רק בדיקות שנאלצתי לעבור עם תשובות שהכל תקין (בסגנון האין קשר לחיסון) ולא ניתן שום טיפול תרופתי אפילו לא כדור אקמול מסכן.. 
מיד לאחר שנפגעתי התחלתי לברר לגבי כל הנושא ולאחר כ3 חודשים התחלתי לקחת באופן עצמאי טיפול למניעה לפי פרוטוקול של ד'ר זלנקו ויטמינים סי + די + אבץ+קוורצין + אומגא 3 כל יום וזה עזר לי לגבי הכאבים בחזה והנשימה אבל הטינטון והעייפות נהפכו לכרוניים ולא מפסיקים גם כיום ..

נופר מנקר
חיסון אחרון אוגוסט  21

מאז החיסון השני בעיות בלחץ הדם גבוה מאוד. תופעה זרמים בראש בצד של החיסון ידיים נרדמות עייפות כרונית .
אין חשק לאכול בכלל במשך כמה חודשים. ירידה במשקל. 
אלרגיות שנהיו חריפות הייתי צריכה להשתמש בסטרואידים נגד אלרגיות.  מעולם לא לקחתי סטרואידים לפני. הרפסים שלא מפסיקים  כול שבועיים. 
מאז החיסון השלישי הרפס שיוצא כול שבועיים בערך כאבים באזור הבטן התחתונה בכלל כאבים חזקים מאוד לפני מחזור ולא היה לי לפניי מחזור תקין לפני החיסון היה בערך 3 ימים היום למעלה מ5 ימים מתיש ולא תקין. רעידות בידיים כאבי ראש ומיגרנות בעיות נירולוגיות קפיצות של שריר בכול מקום בגוף כולל עפעף העין. חולשה כללית ועייפות כרונית .
חשוב לציין שחוץ מהאלרגיות לא סבלתי מהבעיות האלה שרשמתי שיצאו אחרי החיסונים והייתי בן אדם בריא לפני החיסונים 
לא עושים ניסוייים על בני אדם זה פגע קשותתתתת בתפקוד שלי. 
וחשוב לציין עלייה בדיכאון וחרדה כאבים לפני המחזור במחזור .בביוץ כאבים שקשה לתפקד שהם משתקים מעולם לא סבלתי מכאבי מחזור או ביוץ לא כאבים כאלה שמציקים.

סיון ידין, בת 35
חיסון שלישי   2021

עשיתי 3 חיסונים. התחלתי להרגיש בחיסון השלישי האחרון תופעות לוואי לא מצליחה להתעורר מהמיטה לא שומעת כולם שאני ישנה הרגשה שאני בעולם הבא. מתה מזיעה באזור המצח עייפות כאבי ראש מיגרנה לחצים באזור הלב דקירות כאבי רגליים עשיתי בדיקה אקג בקופת חולים ואמרו לי שאין לי כולם באזור הלב. 

הדס ביגון , בת 31
חיסון אחרון אפריל  2021

הייתי רוצה לספר על שינויים במצבי הגופני לאחר החיסונים.
אתחיל ממש בהתחלה, כמה שעות לאחר החיסון התחלתי להרגיש חולשה קיצונית וכאבי ראש שנמשכו מס' ימים, בהם היה לי קושי במאמץ קל, כמו קימה והליכה, לכן לא יצאתי מהמיטה במשך מס' ימים.
החולשה עברה מעט וחזרתי לשגרה כמעט לגמרי. במאמצים קלים של הליכה ברחוב התעורר קוצר נשימה ולחצים בחזה, בפעילות של עלייה במדרגות (דבר שתמיד היה של מה בכך. כי גרתי כל חיי בקומה שלישית ללא מעלית) הייתי צריכה לעצור מס' פעמים כדי להחזיר נשימה.
עד היום אני סובלת מקוצר נשימה במאמץ. הפסקתי לבצע ספורט באופן שגרתי - הייתי רצה שלוש פעמים בשבוע בקביעות לפני כן. 
ביצעתי מס' פעמים אקג שהיה כביכול תקין. לא מזמן ביצעתי בדיקת אקו במאמץ ונצפתה אי ספיקה קלה של מסתמי הלב (מיטרלי וטריקוספידלי). נאמר לי שזה "שום דבר ושהכל תקין". אך בשבילי זהו שינוי מהותי באורח חיי ובתחושתי הטובה ביום-יום.

חיה עשנו, בת 46
חיסון אחרון מרץ  2021

בתאריך 18.3.21 יום חמישי בשעה 17:00 חוסנתי מנה שניה של חיסון קורונה. בשישי בבוקר כאבי ראש איומים שלא פסקו עד יום א בבוקר 21.3.21 ואז ביום א בשעה 9:00 בבוקר בזמן היותי בעבודה כף יד ימין החלה להתנפח ולהכפיל עצמה מאוד. שוחררתי ממקום העבודה בדרך הביתה הרגשתי קוצר נשימה הרגשה של נפיחות בלשון רגל ימין ללא תחושה ויכולת להזיז סטייה של זווית הפה לימין פניתי למיון אושפזתי 6 ימים בבית חולים השרון עד היום סובלת מעייפות קיצונית כאבי ראש וסטייה של זווית הפה לאחר המקרה ועד היום נזקקת לטיפול פסיכאטרי תומך

עירית חרמש, בת 60
חיסון אחרון אוגוסט  2021

פגיעה שרירית נרחבת, שמתבטאת בכאבים בעצמה משתנה וחולשת שרירים, הפרעות תחושה, פסיקולציות של שרירים, עייפות  תחושת עמימות בראש, שינויים במחזור, התקפים של טכיקארדיה, אירועי תשישות פתאומיים.
 

רום פוקס, בן 38
חיסון אחרון יוני  2021

הפרעות שינה
תקופה של חודשים שהחלה אחרי החיסון השני של התעוררותי כל לילה ב3-4 בבוקר בלי יכולת לחזור לישון.
הגעתי למצב שאני לא יכול לתפקד כרגיל, לא יכול להתרכז, ידיים רועדות, כאבי ראש

אני בעצמי מטפל בהכשרתי, ניסיתי המון תוספים, טיפולים אלטרנטיביים ואף כדורי שינה ונוגדי חרדה/דיכאון משרים שינה
הדבר היחיד שעזר ועוזר לי עד היום זה שמן CBD שעולה לי המון.

שירלי אביצור, בן 31
חיסון אחרון מרץ  2021

בערב של קבלת החיסון הראשון הרגשתי חולשה. קצת רעידות ברגליים וסחרחורות. חשבתי שיעבור. זה המשיך כמה ימים והחמיר ונהייתה לי תחושה שאני באוניה. תחושה שאני עולה ויורדת (על רצפה שלא זזה) חשבתי שזה סתם חולשה כי ילדתי חודשיים לפני אבל זה לא עבר. לאחר מליון בדיקות הבנתי שאני לא היחידה עם התחושות המוזרות האלה..עד עכשיו (1.1.22) והתחושה לא עברה. כמובן שלא התחסנתי בחיסון השלישי (התחסנתי בחיסון השני כי לא חשבתי שיש קשר.. כאמור..חיסון בטוח מאוד )

..............

רפאל נבט, בן 33
חיסון אחרון ספטמבר 2021

בעשור שקדם לחיסון לא חוויתי התקף אסתמה, ב 3 השנים שקדמו לחיסון גם לא ברונכיט או מחלת ריאות כלשהי. מאז החיסון השני התחיל קוצר נשימה, ואחרי השלישי חזרו כל הרגישויות בריאות כולל שיעולים חזקים וחזרתי ל 2 משאפים על בסיס יומי אחרי שהייתי בלעדיהם 5 שנים לפחות.

...........................

עידו לב , בן 39
חיסון אחרון יולי 2021

26/07/21 קבלת חיסון שני של חברת פייזר נגד .SARS-CoV2

באותו הערב, חווה סחרחורות, חולשה על סף עילפון, הזעה קשה, שלשולים והקאות. בימים לאחר מכן, חווה קוצר נשימה עד כדי קושי בהליכה. לאחר מכן תקופה של 9 חודשים לא מתפקד, לא עובד. עד היום חווה את הסימפטומים הבאים:
08/21 החמרה שהגיעה בבת אחת והתבטאה בקושי מוטורי בדיבור ובהליכה ותחושת "עקצוצים" וחום באזור בית החזה. 
בחודשים לאחר מכן החמרה קלינית בהיבט הנוירולוגי – ערפול מחשבתי, קושי בדיבור, פלפיטציות, תחושת "נימול" חזקה באזור הראש והמצח, סחרחורות, חוסר יציבות, קושי בפעולות מוטוריות פשוטות. רעד מפושט בכל הגוף. תחושת "זרמים" בלתי פוסקים בזרוע שמאל.
תחושות יומיומיות הכוללות:
● תחושת "נימול" חזקה באזור הראש והמצח. תחושת חום בראש ● תחושת חולשה גדולה המגיעה מהבטן ● ערפול מחשבתי, קושי בדיבור, אי יציבות וסחרחורת. תחושת נפילה. ● קושי לנשום ,נשימה כבדה. תחושת אוויר לא נספג. ● רעד מפושט בכל הגוף. תחושת "זרמים" בלתי פוסקים בזרוע שמאל. ● פרכוסים וקפיצות לא רצוניות בכל הגוף ובעפעפיים. ● תחושת "עקצוצים" בבית החזה ובערה פנימית המתפשטת לעור הידיים.
● תחושת יובש פנימי. תחושת חולי וחום. חולשה גדולה.

שלמה כהן  , בן 52
מדווח גם על אשתו ועל בתו.

נכתב על ידי ליאורה, מתעדת בוועדת החקירה.


שלמה כהן עוסק בהנדסת חשמל כרוך ביציאות מרובות לשטח ומאמץ פיזי.
נטל חיסונים 1,2 במרץ 2021 (טעה בדיווח שלו באתר) לאחר שהשתכנע שבסביבתו המתחסנת אין תופעות יוצאות דופן.
חווה תגובה של "נחיתה" בתפקוד, חולשה מתמשכת והתאוששות איטית.

בפברואר 2022 חלתה המשפחה כולה בקורונה. 4 ילדים מגיל 18 ומטה וההורים.
חלה ללא חום, עם כאבי ראש קשים ביותר והזיות כשאיננו מצליח להירדם.
מאז מרגיש כאילו התבגר בפתאומיות ב 10 שנים. "אני אמנם בן 52 אבל זה קרה מהר מדי". תופעה לא ברורה של הדרדרות בתפקוד הגוף.
חולשה, כאבי שרירים ומפרקים בעיקר. צליעה ברגל שמאל. קושי לעלות על סולם, לרדת לבור, פעולות המתחייבות בעקבות עיסוקו.
לאחרונה החלה עלייה מסוימת בלחץ הדם מה שמעוררו להקדיש יותר תשומת לב לברור וטיפול במה שקורה בגוף.
"האם זה מתקדם אל הלב?" 
רופא המשפחה רשם טיפול בכאב והפנה לצילום אותו לא ביצע.
עתה יחזור איליו לבדיקות מעמיקות יותר. אז גם ידבר על אפשרות הקשר אל החיסונים.

קיבל הצעתי לחפש ניקוי רעלים ורפואה אלטרנטיבית.
..............
מספר על ביתו בת ה 20, בריאה ללא כל רקע רפואי בעייתי ומחלות רקע אשר קיבלה 2 חיסונים בעת שהייתה בהריון ואת השלישי לאחר הלידה.
לחיסון השלישי הייתה תגובה אלרגית  שהתבטאה גם בהתנפחות הלשון מה שהזעיק אותו בהיותו חובש לשלוח אליה מיד עזרה ראשונה, במיוחד לנוכח מגוריה ביישוב מרוחק. מאז היא מסתובבת עם מזרקים בתיק.
אצל אשתו התפרץ אפנדיקס חודש לאחר שני החיסונים שנלקחו באותו מועד.
לא המשיכו בחיסונים ולא חיסנו את הילדים הקטנים. בת ה 18 חוסנה בשני החיסונים הראשונים ללא תופעות.

יאנה טבקין, בת 35
חיסון אחרון ספטמבר 21

תיעוד מפי יאנה :

"בחיסון השני איבדתי הכרה בתוך קופת חולים ומאז החיסון השני איבדתי לחודשים מחזור, חזר ושוב חודשים ללא מחזור, שיבש יותר את המצב הנפשי, שינה, חרדה, אחרי חיסונים מורגש נזק רב בגוף.

לא רציתי את החיסון הזה ובסופו של דבר לקחתי רק בגלל העבודה. אחרי המנה השנייה התעלפתי והיד הייתה נפוחה למשך כחודש וחצי. 
המחזור שלי, שהיה סדיר לגמרי, פשוט נעלם. מדי פעם מופיע כתם בצבע כהה וזהו. מאוד מודאגת מהעניין הזה ומתחילה עכשיו בירור אצל רופא נשים. 
מלבד זאת, אני כל הזמן עייפה, כשאני לא בעבודה אני במיטה, והגוף הרבה יותר חלש ומפתח דלקות בקלות. גם בהיבט הנפשי יש החמרה ניכרת בחרדות ואי שקט. 
בהתחלה לא קישרתי את הדברים לחיסון אבל שמעתי וקראתי עוד הרבה סיפורים, בעיקר על שיבושים שקשורים במחזור, ואני מבינה שאני לא לבד בזה. דיווחתי גם באתר של משרד הבריאות. 
תודה לאל שלא חיסנתי את הבן שלי."

הילה זני, בת 45
מדווחת ומשתפת

משתפת Hila Zeni.
״מחר אני הולכת להפגש בראשונה בקהילה חדשה בחיי. לא בחרתי להשתייך אליה כך עלה בגורלי  - היום לפני שנה.

היום לפני שנה יצאתי למסע שלא בחרתי בו ולא ידעתי אפילו שהוא התחיל. מסע שמתגלה לי בהדרגה. 
היום לפני שנה נפרדתי מהיכרות של 45 שנים עם הידיים שלי ויצאנו למסע הכרות ושיקום הדדי חדש.
להיפרד מהיכולת הבסיסית לנוע. לפרוש ידיים. לחבק. לשים דאורדורנט. להתלבש. לתלות כביסה (טוב לזה אני לא מתגעגעת)

לא להבין מה קורה לגוף שלי. 
לתת מקום לכאבים קשים להתרחש.

להיזהר מתהומות הפחד, להאמין ולהמשיך לחפש תשובות. להבין. להמשיך לנשום ולתקן. 

גם כשזה ממשיך להתפשט מהידיים אל הרגליים אל הצוואר (טוב פה ממש הייתי צריכה להשתלט על רגעי פאניקה)

גם כשאת רואה את הרופאים בחוסר אונים.

גם כשאת לבד. ואת המון לבד. 
נכון יש את הלבד עם הכאב שאף אחד לא יכול לקחת ממני
אבל זו פעם ראשונה שנתקלתי בבדידות שנולדת מהחזקת סוד. 

אז יש לי סוד בבוקר אחרי החיסון הראשון ניסיתי לנפנף לילדים שיבואו בחזרה הולכים הביתה. 
ולא הצלחתי היד כלכך כאבה שמהכאב לא יכולתי לסיים את התנועה, אמרתי לחברה תקראי להם , קטע היד שלי כואבת מהחיסון." .
כן נכון שמעתי על זה, למלא אנשים זה קרה. 
גם הרופא אמר זה קורה למלא זה דלקת מקומית קלה זה תכף יעבור. 
אז את החיסון השני עשיתי ביד השנייה כי חודש אחרי עוד כאב ביד הראשונה (עכשיו החבר שפירא יכול לשיר את שירו המפורסם  "לא למדת כלום")
וזה לא עבר וזה החמיר והסתבך.

אז את מסתובבת לבד עם כאב, עם נכות ועם סוד. 
כי מסביב כולם מפחדים מהכל ויש היסטריה גדולה. 
ויש ישועה וחייבים להאמין במשהו והנה עוד שנייה כולם מתחסנים וזה נגמר. 
אז מה עכשיו את באה לקלקל את השמחה? זה משהו אצלך את רגישה. אל תלחיצי אני מחר מחסן את הילדים. 
אז אני שותקת. אני בסוד ואני לבד איתו. 
כי גם ככה קשה לי הכאב והיאוש והפחד. 

אני ממשיכה ללכת לרופאים שמספרים שיש עוד כמוני. ואני אומרת אוקי ומה המכנה המשותף שלנו? 
איך יודעים למי זה עלול לקרות ונזהרים? 
מי חוקר ? איפה נרשמים ? הרי זה היתרון של ישראל, זו הזדמנות מצויינת, זה אור לגויים, בואו נלמד ונבין  
זו הזדמנות ל מחקר כמותי נדיר. 
והרי אני מקרה מובהק כל הרופאים אומרים את זה, אז קדימה בואו נלמד. 
אז זהו שמסתבר שאף אחד ... 
טופס דיווח של נפגעי חיסונים הוא מעל 10 עמודים ולרופאים אין זמן לזה (ואף אחד לא מוכן לשלם להם אקסטרה על זה) 
אז הם כותבים בתיק האישי ומקווים שמישהו יעשה חיתוך אי שם במאגרי המידע.

אני אומרת לעצמי אוקי אולי צריך להגיד לכולם, בטוח יהיה אכפת לציבור כי אנחנו סומכים שמישהו בודקת את הניסוי הזה. מישהו יתריאה 
שיש בעיה . נכון? 
אבל כולם מפחדים ומפחידים ויש מלחמת אחים בין מחוסנים ללא מחוסנים וכמובן שעם המזל שלי נתקעתי באמצע.
העם מתחלק לצדדים ולנו אלו המחוסנים שנפגעו לא נשאר מקום בשום צד.  (קלאסי)

ופתאום אני שומעת על נפגעים שמדווחים הופכים לאוייב העם, פייק ניוז, ונחשבים להזויים כי אין דבר כזה פגיעות מחיסונים נכון? 
אחרת היו מדברים על זה בחדשות היו אומרים.

ופתאום לוקחים לי את הזכויות אזרח במקום להושיט לי יד
כן כן אותו הצבא שקרא לי ומייד קפצת מתחת לאלונקה "נתתי כתף וגם את השנייה" ממשיך בלעדיי משאיר אותי בשטח ואפילו לא יוצא לחפש מה קרה לי.

בסוג'וד זה לא היה קורה

אז תודה על השיעור באנושיות, באזרחות, בקידמה, במערכות, בפחד, בקפיטליזם, בעצימת עיניים
תודה על השיעור אודות שבריריות החיים 
תודה על פצע ישן  שנפתח - התמודדות עם הנושא נכות.
תודה על ההזדמנות לראות את הידיים שלי באור שונה.

אני הולכת בסקרנות גדולה להסתכל בפעם ראשונה בעיניים של אנשים כמוני ולא להיות לבד עם סוד יותר.

תום בן נר, בן 38
חיסון אחרון אוקטובר 21

שלום, שמי תום בן נר (Tom Ben Ner בפייסבוק).

לפני כ-9 חודשים, בתחילת אוקטובר 2021, קיבלתי את מנת החיסון השלישית נגד קורונה.

בסך הכל אני בנאדם בריא, השומר על אורח חיים מאוזן, מתעמל מעט, עושה מדיטציה ושומר על תזונה יחסית בריאה. תמיד היו לי כאבי ראש פה ושם, אבל זה תמיד היה סמוך לאיזה שפעת, או במקרה הכי גרוע כאב ראש של 24 שעות שהיה מגיע פעם בכמה שבועות ועובר.

לאחר קבלת החיסון האמור התחילו לי כאבי ראש מסוג אחר. כאב שמגיע עם כל מאמץ מנטלי, אפילו הקל ביותר. עם כל גורם לחץ, אפילו הקל ביותר. הייתי מגיע לעבודה (עבדתי אז כמתכנת) וכעבור 3-4 שעות מרגיש שאני לא מסוגל יותר להמשיך. פשוט הראש כואב עד כדי בחילה. חולשה, עייפות, חוסר צלילות מחשבתית. 

בדקתי את העניין עם רופאת המשפחה שלי. היא הציעה לי לקחת ויטמינים (B12 ומוחצה פולית), ששיפרו מעט את המצב, אך עדיין איכות החיים שלי היתה ממש נמוכה, הפסדתי הרבה שעות עבודה והייתי מוכרח לנוח כמה שעות כל צהריים כדי לתפקד, או שפשוט הייתי עייף כל היום.

עשיתי בדיקות דם שגרתיות והכל יצא תקין. הלכתי לרופא עיניים ולנוירולוג ועשיתי CT מח - הכל תקין. כעבור 3 חודשים עזבתי את מקום העבודה כי זה היה פשוט בלתי נסבל. 

כיום אני נתמך ע"י המשפחה. אחרי נסיונות נוספים של מציאת פתרון גיליתי שיש עוד לא מעט אנשים שנפגעו מהחיסון והתחלתי לחפש פתרונות לריפוי עצמי. בימים אלה אני בעיצומה של דיאטה לניקוי רעלים ודלקות. בינתיים עושה רושם שזה עוזר. הכאבים קצת פחתו. אין לי מושג מה באמת יש לי בגוף, אבל אני פשוט לוקח עצות מאנשים שמבינים והתחלתי לקרוא על דברים שיכולים לעזור.

סמדר אושרת בסו, בת 48

חיסון אחרון אוגוסט 21

לאחר החיסון הראשון התחילו לי כאבים בכתף שמאל, לאחר החיסון השני באותה יד הכאבים התגברו בצורה קיצונית ועברו גם לכתפיים ולשכמות. יד שמאל יד החיסונים הפכה למוגבלת לחלוטין. לאחר החיסון השלישי הכאבים הלכו וגברו ובינואר 22 חליתי בקורונה ומאז כאבי תופת בכל הגוף. כל הבדיקות שעשיתי הכל תקין כולל מיפוי עצמות MRI צווארי מותני. בפברואר רמאטולוג אבחן אותי עם פיברומיאלגיה. החיים התהפכו לי כאב כרוני שלא נעלם.

רובי בר, בת 43

חיסון אחרון אוגוסט 21

רובי בר , בת 43 , נ+3 , עובדת כגננת בגן ילדים ומתגוררת בשלומי .

ברקע בריאה ללא מחלות רקע , אינה מעשנת , פעילה פיזית במהלך היום במסגרת עבודתה כגננת , משקל גוף תקין . 

תאריכי חיסונים : 
1. 18/1/2021
2. 8/2/2021
3. 28/8/2021

לאחר קבלת החיסון הראשון היה כאב במקום ההזרקה כמה שעות לאחר מכן הופיעו חום וצמרמורת ליום אחד חולשה ,  וכאבי שרירים שנמשכו כשבוע.
כשבוע לאחר המנה השלישית כאבי ראש חזקים וכאב לוחץ באזור העיניים , פנתה למרם שם נעשו בדיקות דם אשר היו תקינות , טופלה במשככי כאבים עם הטבה תוך מספר ימים .
״הרופא במרם אמר שיתכן שזו תופעת לוואי כתוצאה מהחיסון וגם שאל אם הופיעו לי בעיות במחזור כי זה גם נפוץ״.
מינואר 2022 בעיקבות כאבי גב קשים נעשה MRI שם נצפו אבנים בכליות , הופנתה לאישפוז בבית החולים בנהריה.
לפני שהגיעה לאשפוז חלתה בקורונה בינואר 2022 , המחלה היתה ממושכת , מספר שבועות חולשה כאבי ראש וכאבי שרירים  , שיעול וקושי בנשימה .
לאחר מכן בבית החולים נהריה  עברה שני ניתוחים להוצאת אבני כליה - בפברואר 2022 ובמרץ2023.


לפני כ 3 שבועות החלו התקפים של דופק מהיר וחזק כ 120-130 לדקה המלווה בחולשה לעיתים דקירות בחזה , כאב לוחץ בחזה , 
מופיע באופן פתאומי במהלך היום גם בזמן מנוחה בתדירות יומיומית . 
בדיקות דם תקינות 
אקג סינוס טכיקרדיה  
ממתינה לבדיקת הולטר ובדיקת קרדיולוג.

״אני ממליצה לכולם להיות קשובים וערים לשינויים בגוף שלהם, הרבה אנשים סביבי עם תופעות לוואי מהחיסון״

רפי רוה , בן 75

חיסון רביעי ינואר 22

חודש או שניים לאחר החיסון הרביעי הופיעו כאבי שרירים עזים מאד בגפיים שהחלו במפרק הירך עד לברכיים ואח"כ נוספו כאבים שהחלו בכתפיים עד למרפקים. רפי מדגיש שהוא איננו כפי שהיה.
הכאבים הללו שונים מהכאבים שהכיר בעקבות הגידים הקרועים בכתפיים ובמפרק הירך כאמור, בהיותם עתה כאבי שרירים.

הכאבים מופיעים בלילות. מתקשה מאד להירדם וכשנרדם מתעורר מהכאבים.
סובל מאד. רפי ביקר באופן פרטי אצל ראומטלוג, מנהל המחלקה ברוטשילד ש"התפלא מאד שהכאבים מופיעים דווקא בשינה".
קיבל ממנו קורטיזון למשך מספר שבועות כהכנה לטיפול אחר אך הפסיק את הטיפול.
ולא חזר אל המומחה אף שהכאבים החלו להופיע עתה גם במשך היום.
"קצת פחות אבל כל הזמן".

רפי איננו יודע למה לשייך את זה אבל המקרה שלו דווח למשרד הבריאות.

רפי מציין גם הופעה של כאבי תופת בשן שטופלה בטיפול שורש בעבר הרחוק, לאחר החיסון השני.
עכשיו בוצע טיפול שורש חוזר, שוב בידי מומחה לכך.

מציין ששמע משלושה חברים על תופעה דומה.
 

שרה פריס , בן 32

חיסון  אחרון  מרץ 21

תיעוד שנכתב על ידי מתעתדת מצוות ועדת החקירה .
שרה פריס בת 32 ,מנחה באוני. הפתוחה וכותבת תיזה באוני ת"א. עובדת בתעשייה האווירית.

רקע רפואי :בריאה בדרך כלל.
לפני שנתיים וחצי (עכשיו סוף יולי 2022) עברה ניתוח נוירו-אורטופדי בכתף ימין. כתף שמאל נבדקה אז ונמצאה תקינה.

חששה לקחת והושפעה מלחץ מצד חברים שלקחו.
לקחה שניים,השני בסוף מרץ 2021.

תופעות
לאחר החיסון השני חלתה מיד בשפעת קשה שנטרלה אותה לחלוטין בימים הראשונים כשהיא בוחרת לייחס זאת לתגובה להזרקה.
אך המצב נמשך שבועות וכלל כאבים בחזה, סחרחורות, הקאות, כאבים בצד שמאל עליון הכולל כתף, חזה, גב מלווים בהזעה ובנוסף תופעות במערכת העיכול ללא כאבי בטן.

לאחר חודש הופיע דופק מהיר במנוחה בבית, מה שהוביל אותה לבי"ח שם נערכו בדיקות דם ושוחררה עם טיפול תרופתי להסדרת הדופק, טיפול שעזר בהיותה נוטלת עתה קרדיולוק באופן סדיר.

בביה"ח נשאלה האם התחסנה אך לא יודעת לומר באיזה הקשר הוצבה השאלה.

בקהילה עברה בירור מקיף הכולל בדיקות לב וגם CT, MRI
ונמצאה דלקת בכתף שמאל, אותה כתף שנמצאה בריאה מול הכתף הימנית אשר נותחה לפני שנתיים וחצי ובה בוצעה ההזרקה.
קיימת גם דלקת בגוף.

בספטמבר הופיע הליקובקטר.

שרה לא חזרה לעצמה.
סובלת מכאבים בצד השמאלי של גופה 24 שעות ביממה ובשל כך מעייפות קשה ותשישות.
נדרשת למשככי כאבים חזקים אותם איננה רוצה לקחת ומנסה ללמוד לחיות עם הכאב.
ניסתה שיאצו, דיקור, פילאטיס, דיקור מערבי שהוא מכאיב מאד ללא תוצאות.

בהתחשב בצעירותה, בריאותה הטובה ותפקודה הקודמים למתן החיסונים, שרה בטוחה שאין הסבר אחר למצבה הרפואי הנוכחי פרט לקבלת התכשיר החיסוני.

בהיותה בת למשפחה המשתמשת באופן מסורתי בריפוי צמחי וטבעי היא מקפידה על תזונה ביתית
ומתכוננת לחפש עתה ריפוי טבעי הכולל ניקוי רעלים.

משה יצחק  , בן 70

חיסון רביעי ינואר 22

תיעוד על ידי צוות המתעתדות.
משה יצחק פעיל ועובד כמלווה ילדי בי"ס להרצאות מטעם עיריית ת"א לאחר שהיה אב הבית בבי"הס.
בעברו שימש גם כטבח.

רקע רפואי
* טכיקרדיה, טיפול בצריבות, ניתוח מעקפים ומסתם בשנת 2018.
נמצא במעקב ובטיפול תרופתי.

* סוכרת מאוזנת מזה 15 שנה, תלוי גם בתזונה.

* כאבים אורטופדיים/ נוירופטיים ברגליים (האדומות) ובמרפקים, התכווצויות שרירים ובעיות ברכיים.

*צורך כשמונה תרופות ביום בסך הכל.

חיסונים
קיבל 4 חיסונים.
האחרון בחורף 2022.

לדעתו כל התופעות מהן הוא סובל החמירו מאז החיסונים.
עבודת הלב קשה יותר, הדופק מוגבר ומופיעות דקירות בהליכה עד כי נאלץ לעצור ולנוח.
כאבי הרגליים קשים יותר.
העייפות מוגברת.

בפגישתו הקרובה עם רופאת המשפחה ידבר איתה על הקשר האפשרי לחיסונים.

רוצה ואמור לחזור לעבודה בספטמבר ומוטרד מהיותו מוגבל יותר.
בנוסף לקשיים שהמדינה מעמיסה עליו מאז הניתוח ומקשה על קבלת תו נכה בהיותו זקוק לחניית נכה וגם לפטור בעמידה בתורים.

האזין והתעניין בנושא ריפוי טבעי בנוסף.
 

פלג פילימונוב, בן 34

חיסון אחרון נובמבר 21

כאבי שרירים.  שרירים "תפוסים".  הרגשת נימול. כבדות והיעדר כוח.

הכאבים התחילו כשנה לאחר קבלת הזריקה השלישית.
 

אסי וינברגר, בן 52

בינואר 2022 חליתי בקורונה( בדיקה חיובית אחרת לא הייתי יודע שחליתי) חוסנתי ב שלושה חיסונים טרם המחלה שכפי שציינתי היתה מאוד קלה. לקראת סוף פברואר התחילו שיעולים קשים, ליחה, בעיות נשימה ופגיעה באיכות החיים. מאז ועד היום בבירור ללא שום אבחנה יעילה שמשפרת את המצב.

* להעלאת המודעות לנפגעי הקורונה, אנא, הסכימו לשתף את הדיווח בשמכם המלא.

bottom of page