AEnB2UouJRBunhvZBy1Gn_tRPEjw64lH70WtPiu8

צעירים מתחת לגיל 30

פטירות

דלקות, זיהומים, אלרגיות ובעיות עור

כאבים, נשימה, חוסר תפקוד

פגיעה בשמיעה/ראייה

Doctor Holding Patient's Hand_edited_edi

בעיות נוירולוגיות וקוגניטיביות

בעיות במערכת הנשית

החמרה/התפרצות מחלה

בעיות לב

בעיות לב.jpg

כאבים, סחרחורת, עייפות וחולשה, קשיי נשימה, חוסר תפקוד

עדכון אחרון ב- 15.01.22

אלי סרוגו,  61
חיסון אחרון אוגוסט 21

שבוע לאחר החיסון השני חטפתי התקף גאוט מטורף עם התנפחות הקרסול דבר שמעולם לא היה לי שכבתי במשך שבוע עם כאבי תופת .

חודש אוגוסט ביצעתי את החיסון השלישי לאחר החיסון הרגשתי מדי פעם סחרחורת קלה שבמשך החודשיים שלאחר החיסון לא חלפה אלא החמירה באוקטובר איבדתי שיווי משקל באופן רציני ופוניתי לבית חולים עם חשד לאירוע מוחי שהתחלף בורטיגו .כל הבדיקות שעשיתי mri ct ועוד יצאו תקינות. ניסיון שלי לשאול את הרופאים האם יש קשר לחיסון נתקל בחומה בצורה גם בבית חולים קפלן וגם באסותא אשדוד. סקר שערכתי באינטרנט בין חברים גילה לי שאני לא לבד. היום 3 חודשים לאחר החיסון אני עדיין עם איבוד שיווי משקל מידי פעם וסחרחורות . קיבלתי שבוע אנטיביוטיקה בגלל ריריות נפוחות בסינוס ולא עזר. אני על אספירין לדילול הדם עקב החשש לאירוע מוחי שאיני בטוח שיגיע.

מלי סמו,
חיסון אחרון ספטמבר 21

שבוע בערך מהחיסון. התחילו כאבים נויירופטיים קשים. בעבר היו ממש מינוריים. שריפה בגב התחתון. דלקת חריפה בדרכי השתן. התקף שהרגיש כאילו אבנים בכליות. בבדיקה במיון היתה אבן קטנה שלא בגללה היו הכאבים.

בנוסף שקיות מתחת לעיניים. ממש מפחיד. כאבי ראש. בחילות קשות. 3 חודשים ולא רואה אופק. בכללית רופאי במשפחה מזלזלים. קובעת תור טלפוני כי קשה לי לזוז והם מסרבים. פשוט בושה של רופאים.

דניאל שפמן, 20

חיסון אחרון בפברואר 21

ספורטאי בריא

מאז החיסון השלישי אני בלי כוח פיזי. לא חזרתי להתאמן. מאז אני חולה, בעיות בנשימה, כאבי ראש חולשה, שיעול. הייתי אצל רופא צבאי בעקבות המצב אבל כמובן אין קשר. נתנו אנטיביוטיקה.

אפרת ברסימנטוב, 40
חיסון שלישי בספטמבר 21

אני כבר חודשיים ממתן החיסון מתמודדת עם קושי בהליכה. רגליים רדומות וכאבי רגליים נוראיים. לדעת הנירולוג יקח לי שנה לבנות שוב את המעטפת של העצבים ואין מה לעשות. איכות החיים שלי ניפגעה באופן משמעותי.

מורן בן שטרית,39 
חיסון שני במרץ 21

ביום החיסון השני החלו כאבי תופת בפנים בצד שמאל. שבועיים שכבתי במיטה עם כאבים איומים, שום משכך כאבים לא עזר לי. רק שתיתי מקש משום שלא יכולתי לפתוח את הפה. לאחר מכן כחודשיים של בדיקות ובירורים כולל סיטי ראש במיון, כולל כאבים איומים בפנים, בלסת, בראש ובצוואר. רופא מכבי בדק אותי יומיים אחרי החיסון ואמר שלי זה פגיעה בעצב הפנים, ושאגיד תודה שלא השתתק לי. עד היום ננעלת לי הלסת בשינה ויש לי כאבים, כולל כאבי ראש מאוד חזקים, קושי באכילה של דברים קשים כמו גזר או פיצוחים, או אפילו טוסט.

גל אור, 25
חיסון אחרון נובמבר 21

אני כ 3 שבועות לאחר החיסון השלישי. מהרגע שהתחסנתי הרגשתי שכל תסמיני האנדומטריוזיס שלי התעצמו. יש לי כאבים עזים בכל הגוף וזה לא מרגיש שזה הולך ומשתפר.

גם לאחר החיסון השני מאוד סבלתי ממחזורים חזקים ודימומים ממושכים. מאז קבלת החיסון החיים שלי נעצרו. מאדם שמתפקד בחיי היום יום שלו, הפכתי לבן אדם מוגבל. אני בקושי מתפקדת. לפני החיסון הייתי אדם שונה.

אלמוג לב הר ,בת 25

חיסון אחרון אוקטובר 21

שלבקת חוגרת מיד כשבוע וחצי לאחר החיסון הראשון (עשיתי חיסון אחד כי הייתי חולת קורונה).

כבר חודש וחצי בבית לא מסוגלת לעבוד ולתפקד, כאבים עזים במיוחד.

שושן אבידן ,בן 57

חיסון אחרון פברואר 21

כאבים בצד שמאל. הגבלת תנועה ברגל וביד ימין, מלווה בכאבים עזים. חולשה כללית וירידה בחוסן הגוף.

אלון אזולאי, בן 33
חיסון אחרון מרץ 21

יש לי תסמינים של כאבי שרירים חזקים בחזה ובכתפיים, סחרחורות של עילפון. תופעות מוזרות מאוד. כל הבדיקות שעשיתי ועשיתי המון מראות שהכל תקין.

עידו קרן ,בן 12
חיסון אחרון ספטמבר 21

מדווחת אושרת אימו: עידו ילד בן 12 סובל מאז החיסון מכאבי ראש ובחילות

עמית כהן, בן 23
חיסון אחרון ספטמבר 21

קיבלתי שלושה חיסונים. בחודש האחרון אני סובל מכאבי בטן עזים ולא מתפקד. ירדתי למעלה מ-10 ק״ג, שלשולים, הקאות, ירידה בברזל.

אני נמצא עדיין בתהליכי זיהוי של החיידק, אבל אני בן אדם צעיר ובריא ואף פעם לא סבלתי מבעיות כאלה בעבר, וכל זה זמן קצר לאחר החיסון.

קוממי אורה, בת 63
חיסון אחרון ינואר 21

יום למחרת החיסון חום הגוף עלה והרגשתי כאבים איומים בעצמות ובפרט בעמוד השידרה. עד היום הכאבים של עמוד השידרה לא עוזבים ורק מתגברים ומתרחבים לכל הגב.

אנה שרמן לוין , 53
חיסון אחרון ינואר 21

החל מהחיסון הראשון כשבוע של חולשה קיצונית וכאבי שרירים, כמו הרוב, אבל מאז לא השתקמתי. מאז ועד היום אני חווה נימול משמעותי בכפות ידיים ורגליים, עייפות כרונית, כאבי שרירים. שיבושים במחזור (לא ניתן להוכיח קשר כי אני בגיל 52 'האופייני' אבל התחיל מיד אחרי החיסון השני), ירידה קיצונית ומתמשכת בכושר גופני, בעיות בשיווי משקל (עוסקת הרבה בספורט), אובחנה דלקת פרקים אוטואימונית.

לאחר כחצי שנה מהחיסון השני הרגשתי הקלה מסוימת בתסמינים, אבל לא חזרתי לעצמי. היום, כ11 חודשים מהחיסון אני עדיין עם נימול (קל יותר) בגפיים, 'נוקשות בוקר', כאבי ברכיים, צוואר תפוס, והקשה מהכל -ירידה קיצונית בכושר וביכולת מוטורית, יכולת תגובה ושיווי משקל.

מרינה ברבשטיין, בת 39

שמי מרינה , בת 39, בריאה בדרך כלל, ללא מחלות כרוניות ברקע ובקרב המשפחה. בן אדם פעיל מאוד. לא יודעת מה זאת מנוחה. חיסון שלישי ב 11/9. כעבור 6 שעות אחרי החיסון התחילו תופעות לוואי.

כאבים בחזה, דפיקות לב חזקות. תחושה שהלב יוצא מבית החזה, בחילות, סחרחורות קשות עד לחוסר יציבות, תשישות. בכל צעד הרגשתי כאילו אני מלאה בנוזלים. תחושה שכל רגל היתה שוקלת לפחות 15 קילו. כל צעד התנשמות קשה. והתגברות של דפיקות הלב.

הדופק מ 56 (בסיסי) השתנה ל 97- 115 במנוחה, גם בזמן יוגה. קבוע. הייתי מתעוררת עקב דפיקות הלב. במאמץ קל כגון 5 סקווטים עולה עד 150. מאז הדופק ללא הטבה.

הייתי במיון עקב כאבים בחזה. בוצעו כל הבדיקות האפשריות. הכל תקין. ממשיכה לעשות בירור קרדיולוגי, נשימתי, עקב קוצר נשימה שהופיעה לפני כשבועיים.

אשמח שכולם ידעו מה יכול לקרות לאחר "סך הכל חיסון".

ירדן בכר, 29

חיסון אחרון בפברואר 21

לאחר 2 זריקות של פייזר.

לאחר חיסון שני - ורטיגו, כאבים בכל הגוף עייפות וחולשה

הכל נמשך כבר 5 חודשים ללא פתרון רפואי. הפסקתי לעבוד בעקבות המצב.

אלכסנדרה ברש, בת 33
חיסון אחרון מרץ 21

בערך מחודש מאי יש לי כאבים ברגליים ובידיים. אני לא יכולה ללכת נורמלי. לא היו לי בעיות כאלה קודם. בערך מלפני 3 חודשים יש לי גם כאב חזה. לפי הקרדיולוג זה לא קשור ללב שלי אבל לא יודעים ממה זה, רק אומרים שזה עובר לבד. אבל עדיין לא עבר. לפעמים אני קמה מאמצע הלילה בגלל שכואב לי החזה.

אורלי לנדאו 

חיסון אחרון מרץ 21

מיד אחרי החיסון הראשון התחילו לי דקירות בלב. סיבולת הלב ריאה שלי ירדה משמעותית. כבר אחרי עליה במדרגה שלישית או רביעית התחלתי להתנשם. עד היום אחרי מאמץ של סיבולת לב ריאה יש לי דקירות בלב.

יעל קרפל

חיסון אחרון ינואר 21

שלושה ימים לאחר החיסון הראשון (לא היו נוספים), התנפחה מאוד בלוטת לימפה בצוואר בצד ימין בו ניתן החיסון, מלווה בחום גבוה, חולשה, כאבים בכל הגוף, רעידות, זיעה מרובה, מדדי דלקת גבוהים בדם (crp35). אושפזתי למספר ימים ונעשו בדיקות רבות, ללא ממצאים. קיבלתי אנטיביוטיקה לווריד ולא עזר. במשך חודש וחצי שכבתי עם התופעות הנל בחוסר אונים ללא יכולת לעבוד ולתפקד.

הדר הרפז, בת 38

חיסון אחרון אוקטובר 21

מזה 5 שבועות וחצי וישר לאחר החיסון השלישי, התחילו לי תופעות לוואי של הרגשת התעלפות, חולשה מטורפת, כאבי ראש, בחילות מטורפות, הקאות, לחץ בחזה, חוסר תאבון וירידה במשקל. אושפזתי למשך 3 ימים עשו את כל הבדיקות האפשריות אפילו c.t ראש והכל תקין. לא הסכימו להגיד שזה מהחיסון. דבר נוסף עשיתי את החיסון רק חודש וחצי אחרי לידה, דבר שכנראה עורר בנוסף גם את המצב הנפשי שלי. כרגע אני עדיין עם בחילות קשות וכאבי ראש ועדיין לא מתפקדת כלל.

ליובוב לזובסקי, 

חיסון אחרון יולי 21

תופעה נוספת מאז חיסון ראשון כאבים חזקים בפרק כף היד ואצבעות ביד ימין, כאשר חיסון נעשה ביד שמאל. נטלתי משככי כאבים חזקים. אטופן ואופטלגין ביחד במהלך חודש וחצי.

לאחר חיסון שני יום למחרת קושי לעמוד חוסר שיווי משקל אי יכולת ללכת, עבר כעבור כמה שעות.

נטליה סולטנוב, בת 32

חיסון אחרון מרץ 21

דימומים ארוכי טווח, לא סדירים, כאבי ראש ממושכים, כאבי שרירים, עייפות.
 

לואיז לוי, 43
חיסון אחרון מאי 2021

בריאה לחלוטין, ללא ביקורי רופאים, ללא לקיחת תרופות.

כשעה לאחר החיסון החלו נימולים ועקצוצים בלסת.

למחרת הם התגברו והמשיכו גם לכל צד שמאל של הגוף.

מאז אותו יום המצב רק מחמיר: כאב גב תחתון. כאבים בחוליות הצוואריות.

קושי נשימתי בעמידה או ישיבה ללא מעש או בהליכה קלה.

מאדם בריא הפכתי לשבר כלי.

אושרית גנתי, 42
חיסון אחרון ספטמבר 2021

ראשית אציין שאני לא נגד חיסונים וחיסנתי גם את ילדיי בני ה 13 ו 17.

כשבועיים אחרי החיסון השני הרגשתי קצת כאבים בשרירים, לאט לאט זה הלך והחמיר לא קישרתי את זה לחיסון ואף רופא לא טרח לומר לי.

טופלתי על ידי כדורים. לאחר החיסון השלישי המצב ממש החמיר והתחילו להתנפח לי אצבעות בידיים וקושי בהליכה.

ביקרתי אצל רופא משפחה, אורטופד וראומטולוג מומחה בבית חולים שהגדיר זאת כדנטיניטיס ( דלקת בגידים פוסט קורונה).

טופלתי ע״י המון סוגים של כדורים כמו ארקוקסיה, אטופן, אביטרן וסטראואידים. כרגע עם כדור בשם סלקוקס שצריך לקחת יום כן יום לא, ולא זה ממש לא מועיל. אני עם כאבים ברמה שלא מצליחה לפתוח את דלת הבית עם מפתח. הלילות הפכו קשים ממש סיוט, ובבקרים אני קמה בצליעה עם כאבים ממש קשים ברגל ובידיים. עברתי המון המון בדיקות מיפוי עצמות, אולטראסונד, צילומים. המצב גרם לי לרדת ברמת החיים. אני גם לא יכולה לצאת לראיונות עבודה במצב הזה. זה מבייש להגיע בצליעה.

פוגרבינסקי אלכס, בן 45
חיסון אחרוןספטמבר 21

חיסון ראשון - ללא תופעות לוואי

חיסון שני - הייתי מושבת 24-36 שעות לאחר החיסון. לאחר מזה ללא שום תופעות לוואי.

חיסון שלישי:

כאבים בחזה - נמשך עד היום, ללא תלות בפעילות.

עייפות קיצונית - לא מצליח לעשות חצי מהפעילות הספורטיבית שעשיתי לפני החיסון.

התעוררות ב 4 בבוקר - נפסק לפני כחודש.

כאבים מציקים בבית השחי - מופיע ונעלם.

פגיעה משמעותית בזיכרון לטווח קצר: מאד פוגע בשגרה יומית בעבודה (מהנדס פיתוח).

יוליה קורנילוב, בן 53
חיסון אחרון מרץ 21

שבועיים לאחר החיסון השני הופיעו כאבים במפרקי המרפק ומפרקי הרגליים ולאחר מכן כאבים בגב. זה חזק במיוחד בבוקר. דבר כזה לא קרה מעולם ועדיין יש כאב ( דצמבר) . מטופלת ב Arcoxia, Rocaset, Zoldiar.

יקטרינה עדן סוכמן, בת 52
חיסון אחרון מרץ 21

כמה ימים אחרי חיסון ראשון התחילה הרגשה של נימולים בכפות ידיים, אך רק במצבי לחץ. לא התייחסתי. זה התחיל להחמיר ואחרי חודשיים זה היה כבר בכל הגוף 24/7, כולל פה ואוזניים. נורא! אחר כך התחילה חולשה נוראית והרגשת עילפון. אף היה סתום, לא יכולתי לנשום. הודות למאמצים רבים מצבי השתפר אך בספטמבר התחיל לקפוץ לי הלחץ דם ויש לי דופק מואץ. עדיין - נימול ואקצוץ בידיים ורגליים וחולשה כללית.

רחל, בת 54

נהגתי לעקוב אחר בדיקות דם שגרתיות מדי חצי שנה. אני מקפידה על תזונה בריאה ומקיימת פעילות ספורטיבית אחרי העבודה. הייתי מתאמנת בחדר כושר שלוש פעמים בשבוע, שעה וחצי על המסלול והרמת משקולות. קיבלה את החיסון הראשון ב 7.1.21 וכשישבתי בחוץ כמצוות המתנת עשרים דקות, איבדתי לפתע את התחושה בצד שמאל של הגוף. מהראש ועד כף הרגל. כשניסתי לקום התמוטטתי ואיבדתי הכרה. פוניתי למיון בשיבא שם תקפו אותי כאבי ראש חזקים מאד מלווים בסחרחורותהועלתה השערה של דלקת קרום המוח אשר נשללה לאחר שלקחו דגימת מח עצם מעמוד השדרה. לחץ הדם שלי הרקיע שחקים מה שלא סבלתי מעולם. סי.טי. ct ראש העלה כי עברתי אירוע מוחי קל. בעקבות חוסר התחושה אושפזתי למשך 4 ימים כשמנהל המחלקה עקב אחרי מקרוב. המשכתי לא להרגיש כלום בצד שמאל.

בינתיים התגלו גם קרישיות יתר, סכרת וחור בין שני המסתמים הקדמיים של הלב. מעולם לא סבלתי ממחושים כלשהם בליבי ועתה אני סובלת מדי פעם מלחצים בלב ודפיקות מהירות. בבדיקה שנערכה אחכ לאבחון הסחרחורות נשלל ורטיגו לא לפני שאיבדתי את ההכרה במהלך הבדיקה בה הוחדר נוזל כלשהו לאזני. נשלחתי גם אז ל סי.טי ct ראש נוסף ואובחן אירוע מוחי קל נוסף.

בחדשים האחרונים החלה אנמיה. מאגרי הברזל התרוקנו. כמו כן כולסטרול גבוה.

כיום אני נוטלת עשר (10) תרופות חזקות: לייצוב לחץ הדם, לסכרת, ללב, להרגעת כאבי הראש, למאבק בסחרחורות, לברזל (ללא הצלחה), לייצוב הכולסטרול. תרופות שאאלץ כבר לקחת לכל החיים.

אני נמצאת במעקב במרפאות שבץ מוחי וקרדיולוגיה והמטולוגיה.

נוירולוג וזיהומולוג בקופח מכבי הורו לי לא להמשיך עם החיסונים ואני מצוידת בהוראה זו בכתב.

נאמר לי בפירוש שקרישיות היתר נגרמה מהחיסון ואין אצלי שום רקע גנטי לכך (מה שידוע כסיבה לבעיה).

כיום אני סובלת עדיין מסחרחורות. התחושה בגוף חזרה חלקית, אך אני מצויה למשל בסכנת הכוות בזמן בישול מאחר שאינני מזהה את חום הסיר. עדין יש לי מיחושים בפנים בצד ימין ובשמאל, אני חווה חולשות פתאומיות קשות המלוות בחיוורון בולט ופוחדת מכל מכה קטנה.

אני נתקלת בקשיי השתתפות במקומות ציבוריים ללא התו הירוק אף שאני נושאת עמי הוראה כתובה לא להמשיך בחיסונים ולפיכך גם תקועה בבית.

יוליה ניקולאייב, בת 33
חיסון אחרון מרץ 21

אחרי חיסון שני 21.3.21 יום למחר עלה לי החום ל 38.5. היו כאבים בשרירים חזקים מאוד. לקראת ערב הכל עבר. יום למחרת אני הלכתי להליכה כמו תמיד ואחרי כמה דקות התחלתי להרגיש שקשה לי לנשום. חצי שנה אני סבלתי מעליה פתאומית של דופק בלילה, לא יצאתי מהבית כי ישר היה קשה לי לנשום. כלומר שום פעילות פיזית. היתה גם עייפות חזקה מאוד. אחרי חצי שנה פתאום  הכל עבר. הרופא לא מצא כלום. עשו לי אק"ג כשממש הרגשתי לחץ בחזה והוא היה תקין. רופא אמר לי להיות במנוחה, אק"ג תקין, ספירת דם גם תקינה. הכל תקין רק שהיתי בבית חצי שנה וגם בבית כמעט ולא עשיתי כלום רק נחתי.

גתית זילברשטיין 

חיסון אחרון פברואר 21

גחודשים אחרי חיסון שני בפברואר 2021- 16.5.21 התרחש לי בלט דיסק בגב. מעולם לא סבלתי מכלום הייתי בריאה לחלוטין. לא ראיתי רופא !!! 4 חודשים אחרי צליעה בכף רגל ימין, נימולים, מורטון נוירומה קטן, כואב לי בדריכה בנהיגה בישיבה. סיוט!! כאבים עצביים שלא הרגשתי מימי חיי. עשיתי מלא טיפולים ולא עוזר כלום. לא משייכים את הכאבים ברגל לבלט הדיסק בגב. הרופאים לא יודעים להצביע על מזה בדיוק. סיוט. הזיה וחיה עם כאבים.

גתית זילברשטיין 

חיסון אחרון פברואר 21

גחודשים אחרי חיסון שני בפברואר 2021- 16.5.21 התרחש לי בלט דיסק בגב. מעולם לא סבלתי מכלום הייתי בריאה לחלוטין. לא ראיתי רופא !!! 4 חודשים אחרי צליעה בכף רגל ימין, נימולים, מורטון נוירומה קטן, כואב לי בדריכה בנהיגה בישיבה. סיוט!! כאבים עצביים שלא הרגשתי מימי חיי. עשיתי מלא טיפולים ולא עוזר כלום. לא משייכים את הכאבים ברגל לבלט הדיסק בגב. הרופאים לא יודעים להצביע על מזה בדיוק. סיוט. הזיה וחיה עם כאבים.

אנטון אלכסייב
חיסון אחרון מרץ 21

לאחר קבלת חיסון שני כ 5 ימים לא הרגשתי טוב- חולשה, כאבי שרירים ומפרקים. לאחר מכן היתה "דלקת" עצבים באזור צוואר/כתף, צד שמאל. כאב חזק מאוד. סבלתי ממשהו דומה לזה לפני  8-9 שנים. זה נמשך כחודש וחצי עם עליה/ירידה ברמת כאבים. לאחר מכן שמתי לב לאצבעות יד שמואל- זרת ואצבע קמיצה- נרדמות בתדירות רבה במהלך היום/לילה. אני סובל עד היום בתדירות נמוכה יותר.

בנוסף, הרגשתי "בתוך החזה" בצד שמאל - כאבים חדים/מושכים/גירודים- קיצור משהו מטריד ולא מרגיש נעים.

כאב "מוזר" באַמַת יָד שמאל - לא קשור למאמץ פיזי /סוג תנועות - כאב חד וחזק - עד רמה שהיה קשה להרים את בני (בן 5). עד היום אני סובל מזה עם תופעה חדשה - מרגיש כמו לחץ באזור .עייפות קיצונית, חוסר תפקודלאחר פניה לרופאה משפחה (לא רצו לשמועה על קשר לזריקה) קיבלתי מספר הפניות לבדיקות: דם.- חוסר ב B12 - חוץ מזה תקין. אק"ו לב במאמץ - אין משהו חריג. אק"ג - אין משהו חריג.

MRI חזה וצוואר - חזה תקין- צוואר יש מספר דברים יכול לשלוח את תוצאות. מה שהבנתי אין השפעה על מה שאני סובל.

EMG יד שמאל - נמצא הידוק עצב אולנרי (ulnar nerve) - מוכן לשלוח תוצאות. הפניות עתידיות לנירולוג ואורתופד.

פנינה עמר, בת 55
חיסון אחרון אוגוסט 21

מזה חודשיים יש לי כאבים בכתף שמאל ובמפרק של הכתף והכאבים הולכים וגברים. 

תחילה חשבתי שזה כאבים של. פיברומיאלגיה אולם על-פי ניסיוני הכאבים של פיברומיאלגיה נעלמים מופיעים במקומות אחרים בגוף.

היום אני לא מסוגלת להרים או לסובב את יד שמאל שלי.

הרופא נתן לי פיזיותרפיה והתחלתי גם טיפול הוסטאופטיה

עינבר כדורי, בת 43
חיסון אחרון אוגוסט 21

אני בת 43 בעוד שבוע. בחורה בריאה בד"כ.
מאז החיסון השלישי באוגוסט 2021 סובלת מכאבי פרקים, הרגליים נרדמות לעיתים תכופות אם יושבת רבע שעה בתנוחה מסויימת לא מצליחה לקום כמו נכה, ברך ימין ומתחתיה ממש רדומות באופן קבוע- בדיקות emg וצילומים יצאו תקינות, בדיקות דם מקיפות יצאו תקינות. באמצע השינה כאבי תופת בכתף ימין ושמאל
מדי פעם הרגשת התכווצות שרירים ברגליים כאילו רצתי 30 ק"מ ללא עצירה

נורית ורשב, בת 56
חיסון אחרון דצמבר  21

12.12 בבוקר - זריקת הדחף
12.12 שעות הערב - היד כואבת והחום קצת עולה.
13.12 שעות ערב - בלוטת הלימפה מתנפחת לגודל כדור טניס.
14.12 שעות הבוקר - מתחילים כאבי בטן וגב ברמה של כאבי צירים.
19.12 שעות הערב - אחר שהכאבים לא עוברים, פונה לרופא מס' 1 שמפנה לגניקולוג. 
20.12 שעות הערב - נורית מגיעה לגניקולוג ששולל בעיה נשית, חושד בדלקת בתוספתן ושולח דחוף למיון כירורגי.
20.12 שעות הערב - לילה לבן במיון שבסיומו נישללת דלקת בתוספתן ואני נשלחת חזרה לקהילה, עם חשד לאבן בכליות או דרכי השתן.
23.12 שעות הבוקר - אולטרסאונד. כשהאחות אומרת שהכל תקין ושאין שום שבריר של אבן בשום איבר, ביקשתי שתסתכל שוב. שיהיה הסבר לכאבים האיומים שעברתי.
24.12 עדיין עם כאבים כשאין לי מושג מה עובר עלי

עדי כהן, בת 52
חיסון אחרון אוגוסט  21

מאז החיסון לא חזרתי לרוץ כהרגלי. הרגליים הפכו כבדות ועם הזמן החלו כאבים שנעים בין כל האיברים כל כמה דקות כאב במקום אחר, כאבי מפרקים, עייפות. חל שיפור מה במצבי לאחר שנעזרתי בטיפות הומאופטיות אך לא חזרתי למצבי הגופני  הקודם.

אורנית רוזנפלד, בת 54
חיסון אחרון ינואר 21

קיבלתי חיסון בבוקר. באותו לילה התחלתי להרגיש זרמים בגוף נימול בפנים סחרחורות וחולשה. רופא המשפחה שלח אותי לנוירולוג. הלכתי לנוירולוג בקופח וגם לחוות דעת של נוירולוג מומחה. כל הרופאים אמרו שאין קשר לחיסון. הנימול בפנים עבר. כאבי הראש נמשכו כמה חודשים. עד היום אני מרגישה יותר חלשה ועייפה ממה שהייתי לפני החיסון. מדי פעם עדיין מרגישה כאבי ראש ובחילות. לא הסכמתי להתחסן יותר

אסתר אדרי
חיסון אחרון מרץ  21

בריאה לחלוטין ספורטאית.
מאז החיסון השני במרץ יש לי לחצים בלב התכווצויות בבית החזה בפרט בלב כאילו הלב נמחץ הראייה שלי הידרדרה חולשה ועייפות במשך כל היום הרצון לישון כל הזמן והשרירים תפוסים ולא משתחררים כאבי ראש בלתי פוסקים

יעקב ביאלקוביץ, בן 72 חיסון אחרון אוגוסט  21

במשך שבוע מיום קבלת החיסון, אפשר להגיד גם בחיסון השני, חום 38.5. חולשה קיצונית. כאבים בכתפיים שנמשכים עד עצם היום הזה אבל רק במאמץ של הכתפיים.

אסנת לוזון רייצנבלט, בת 45 חיסון אחרון מרץ  21

אחרי החיסון השני הייתה מייד חולשה גדולה וחוסר יכולת לתפקד. כשבועיים אחכ לא פסקו הכאבים בכתף המוזרקת והייתה לי הגבלת התנועה של היד. בבירור רפואי הוגדרתי כבעלת ״כתף קפואה״ ומאשה בריאה לחלוטין שעושה יוגה ופילטיס באופן קבוע הפכתי לאדם שמתקשה לישון בגלל הכאבים בכתף. מעבר לזה, כחודש לאחר החיסון השני החלה לי פריחה בעור שלא עוברת למרות טיפול ויש לי בעיות רציניות עם הווסת שלאחר תקופה ארוכה בה היא נגמרה היא חזרה פתאום ובעוצמות גבוהות ולא הגיוניות. יש לי החמרה בראייה ונזקקת למשקפי ראיה. כל הבעיות האלה התחילו לי כחודש לאחר החיסון השני ולא עזבו אותי מאז. הייתי אדם בריא לחלוטין חיוני ומלאת אנרכיה והיום אני מתמודדת עם אתגרים רפואיים ועייפות פתאומית שמשתלטת עלי באמצע היום.

* להעלאת המודעות לנפגעי הקורונה, אנא, הסכימו לשתף את הדיווח בשמכם המלא.