top of page
AEnB2UouJRBunhvZBy1Gn_tRPEjw64lH70WtPiu8
Upper Back Massage_edited.jpg

צעירים מתחת לגיל 30

AEnB2UqyYALyOEqzR8ucJqpz2ndqsr4B67SzQo3u99jTMq0jGzOUTxBPXDBofrSpqKnq8qr-VZK37xgi6tn3XjElz1

פטירות

Stomach Pain_edited.jpg

דלקות, זיהומים, אלרגיות ובעיות עור

כאבים5_edited.jpg

כאבים, נשימה, חוסר תפקוד

Ear Exam_edited.jpg

פגיעה בשמיעה/ראייה

Doctor Holding Patient's Hand_edited_edi

בעיות נוירולוגיות וקוגניטיביות

Hugging a Pillow_edited_edited.jpg

בעיות במערכת הנשית

החמרה_edited_edited.jpg

החמרה/התפרצות מחלה

בעיות לב_edited.jpg

בעיות לב

בעיות לב.jpg

בעיות נוירולוגיות וקוגנטיביות

אירוע מוחי, נימולים, בעיות זיכרון, זרמים, הירדמות איברים, כאבים נוירופטיים, שיתוק

עדכון אחרון ב- 06.06.22

ענבר, 43
חיסון אחרון אוגוסט 21

בריאה

חיסון שלישי באוגוסט 2021.

בחודש ספטמבר ברך ימין ומתחיה היו רדומות (התחיל בתחושת נמול).

הרופא משפחה הפנה אותי לסדרת צילומים ובדיקות דם מקיפות. הפיזיותרפיסט נתן לי תרגילים לבית. בנובמבר 2021 (החודש) המצב החמיר: אם אני יושבת/ שוכבת מעל 40 דקות בתנוחה מסויימת אני לא יכולה לקום, הרגליים נרדמות ואי אפשר ללכת. תחושה תמידית של התכווצות שרירים כאיל רצתי 20 ק"מ (מכירה את התחושה של ריצה לאורך 8 ק"מ) ... כאבים באמצע הלילה בברכיים.

עכשיו אני באמצע העבודה וכל הברכיים ומעל כואבים ממש.

ביום ראשון 21.11.21 יש לי תור ל EMG - תור שחיכיתי לו חודש וחצי ומקווה בע"ה לבשורות טובות.

מורן בן שטרית,39 
חיסון שני במרץ 21

ביום החיסון השני החלו כאבי תופת בפנים בצד שמאל. שבועיים שכבתי במיטה עם כאבים איומים, שום משכך כאבים לא עזר לי. רק שתיתי מקש משום שלא יכולתי לפתוח את הפה. לאחר מכן כחודשיים של בדיקות ובירורים כולל סיטי ראש במיון, כולל כאבים איומים בפנים, בלסת, בראש ובצוואר. רופא מכבי בדק אותי יומיים אחרי החיסון ואמר שלי זה פגיעה בעצב הפנים, ושאגיד תודה שלא השתתק לי. המשכתי בירורים אצל נוירולוג, מומחה פה ולסת ורופא משפחה - כולם טענו בעל פה שזה מהחיסון. עד היום ננעלת לי הלסת בשינה ויש לי כאבים, כולל כאבי ראש מאוד חזקים, קושי באכילה של דברים קשים כמו גזר או פיצוחים, או אפילו טוסט.

עליזה בת 45

מזה 7 חודשים סיום חיסון 2, ולעולם לא אעשה יותר, המערכת החיסונית תוקפת את הגוף - תופעת ADE. נהיו לי מלא בעיות שרירים ובעיות נוירולוגיות. שיתוק בפנים. כל וירוס תוקף אותי בצורה חמורה. צרידות, שלשלולים וכאבי בטן, חולשת שרירים ורגליים, כאבי עצמות, ציסטה בשד וכל זה הודות לפייזר. אתבע את המדינה בכל דרך אפשרית.

נורית אריאל, 41

חיסון אחרון בפברואר 21

לאחר חיסון ראשון לא קמתי מהמיטה 3 ימים. היה חום, חוסר תפקוד, חולשה, אמא שלי עם נכות קשה טיפלה בי ובילדי.

לאחר החיסון השני התחילו בעיות לחשוב, לפענח מידע, לקרוא, לכתוב, יכולתי זמן רב במשך חצי שנה רק להגיב, עדיין מתקשה ליזום. קשה לי להסביר מאוד בכתב על תופעות לוואי וגם קשיים בזיכרון. זה לא דומה לשום דבר ממה שהיה לי אי פעם. חשבתי שזה מהתרופות אבל לפחות 6 מומחים אמרו שאין מצב. כשהפסקתי לשתות תרופות זה לא עבר. בינתיים כבר שלושה חודשים המצב משתפר בהדרגה.

מסכימה לשתף בשמי המלא. נמאס לי לפחד. וכן גם כך כולם מתעלמים.

אנה שרמן לוין , 53
חיסון אחרון ינואר 21

החל מהחיסון הראשון כשבוע של חולשה קיצונית וכאבי שרירים, כמו הרוב, אבל מאז לא השתקמתי. מאז ועד היום אני חווה נימול משמעותי בכפות ידיים ורגליים, היום, כ11 חודשים מהחיסון אני עדיין עם נימול (קל יותר) בגפיים, 'נוקשות בוקר', כאבי ברכיים, צוואר תפוס, והקשה מהכל -ירידה קיצונית בכושר וביכולת מוטורית, יכולת תגובה ושיווי משקל.

מלי סמו,
חיסון אחרון ספטמבר 21

שבוע בערך מהחיסון. התחילו כאבים נויירופטיים קשים. בעבר היו ממש מינוריים. שריפה בגב התחתון. דלקת חריפה בדרכי השתן.

רוני שדה, בת 57

חיסון ראשון 3/1/21

יום לאחר החיסון חלק מהפנים בצד שמאל שותקו ונרדמו. במשך כחודש זה השתפר אבל היום כשנה אחרי עדיין השפה העליונה השמאלית שלי ללא תחושה, רדומה לגמרי. רופאת משפחה ונוירולוג לא מצאו קשר לחיסון ואמרו שאין מניעה לקבל חיסון נוסף. לא לקחתי את הסיכון ולא המשכתי להתחסן. אני משלמת על בדיקות כדי להיכנס למקומות עם תו ירוק.

רחמים טסיה מדווח על אביו בן 87
חיסון אחרון ינואר 21

אבא שלי קיבל שבץ מוחי יומיים לאחר החיסון השני. יום לאחר החיסון הרגיש רע מאוד, כאבי ראש חזקים. יומיים לאחר החיסון לא הרגיש את היד ואז את כל חצי הגוף הימני, בהמשך גם נפגע הדיבור. הגיע למיון עם לחץ דם גבוה 200.

בוזגלו סימונה, בת 62
חיסון אחרון יולי 21

אחרי כמה ימים קיבלתי שיתוק בצד השמאלי של הגוף. עשיתי צילום וראו שהמצב לא טוב. בבדיקות דם האשלגן היה גבוה מאוד.

נעמה קעטבי, בת 60
חיסון אחרון אוגוסט 21

כשבועיים לאחר החיסון חטפתי שיתוק חלקי של הפנים

אפרת ברסימנטוב, 40
חיסון שלישי בספטמבר 21

לאחר חיסון 1 הירדמות של חצי פנים, זרמים בידיים וברגליים. אחרי חיסון 2 זרמים בידיים וברגליים וכאבים בגפיים. לאחר חיסון 3 שלבקת חוגרת וגיליאן ברה. אני סובלת בעוצמה שאין לתאר.. החיסון ה 3 נתן לי נוקאוט וגרם לי לפגיעה במעטפת העצבים.

 הנירולוג ישר ידע במה מדובר ואף אמר לי שיש לי פולינירטזיס גיליאן ברה מהחיסון וזה תופעה ידועה אבל לא כתב את זה בשום מקום או דיווח. ידעתי שיש עוד כמוני לפי התורים הארוכים לבדיקת ה emg שעברתי.. אין לתאר. באופן מפורש אמרו לי שהתקשרתי, שכולם אחרי החיסון ה 3 באים להיבדק בשל פגיעה נירולוגית.

אני כבר חודשיים ממתן החיסון מתמודדת עם קושי בהליכה. רגליים רדומות וכאבי רגליים נוראיים. לדעת הנירולוג יקח לי שנה לבנות שוב את המעטפת של העצבים ואין מה לעשות. איכות החיים שלי ניפגעה באופן משמעותי.

לואיז לוי, 43
חיסון אחרון מאי 2021

בריאה לחלוטין, ללא ביקורי רופאים, ללא לקיחת תרופות.

כשעה לאחר החיסון החלו נימולים ועקצוצים בלסת.

למחרת הם התגברו והמשיכו גם לכל צד שמאל של הגוף.

מאז אותו יום המצב רק מחמיר:

1.נימולים ועקצוצים בגפיים של צד שמאל

2.גירודים בכל הגוף

3. תחושה של כובד בגפיים שמאל. קושי להרים דברים ביד שמאל.

מאדם בריא הפכתי לשבר כלי.

פוגרבינסקי אלכס, בן 45
חיסון אחרון ספטמבר 21

פגיעה משמעותית בזיכרון לטווח קצר: מאד פוגע בשגרה יומית בעבודה (מהנדס פיתוח).

יקטרינה עדן סוכמן, בת 52
חיסון אחרון מרץ 21

כמה ימים אחרי חיסון ראשון התחילה הרגשה של נימולים בכפות ידיים, אך רק במצבי לחץ. לא התייחסתי. זה התחיל להחמיר ואחרי חודשיים זה היה כבר בכל הגוף 24/7, כולל פה ואוזניים. נורא! אחר כך התחילה חולשה נוראית והרגשת עילפון. אף היה סתום, לא יכולתי לנשום. הודות למאמצים רבים מצבי השתפר אך בספטמבר התחיל לקפוץ לי הלחץ דם ויש לי דופק מואץ. עדיין - נימול ואקצוץ בידיים ורגליים וחולשה כללית.

רחל, בת 54

נהגתי לעקוב אחר בדיקות דם שגרתיות מדי חצי שנה. אני מקפידה על תזונה בריאה ומקיימת פעילות ספורטיבית אחרי העבודה. הייתי מתאמנת בחדר כושר שלוש פעמים בשבוע, שעה וחצי על המסלול והרמת משקולות. קיבלה את החיסון הראשון ב 7.1.21 וכשישבתי בחוץ כמצוות המתנת עשרים דקות, איבדתי לפתע את התחושה בצד שמאל של הגוף. מהראש ועד כף הרגל. כשניסתי לקום התמוטטתי ואיבדתי הכרה. פוניתי למיון בשיבא שם תקפו אותי כאבי ראש חזקים מאד מלווים בסחרחורות. הועלתה השערה של דלקת קרום המוח אשר נשללה לאחר שלקחו דגימת מח עצם מעמוד השדרה. לחץ הדם שלי הרקיע שחקים מה שלא סבלתי מעולם. סי.טי. ct ראש העלה כי עברתי אירוע מוחי קל. בעקבות חוסר התחושה אושפזתי למשך 4 ימים כשמנהל המחלקה עקב אחרי מקרוב. המשכתי לא להרגיש כלום בצד שמאל.

בינתיים התגלו גם קרישיות יתר, סכרת וחור בין שני המסתמים הקדמיים של הלב. מעולם לא סבלתי ממחושים כלשהם בליבי ועתה אני סובלת מדי פעם מלחצים בלב ודפיקות מהירות. בבדיקה שנערכה אחכ לאבחון הסחרחורות נשלל ורטיגו לא לפני שאיבדתי את ההכרה במהלך הבדיקה בה הוחדר נוזל כלשהו לאזני. נשלחתי גם אז ל סי.טי ct ראש נוסף ואובחן אירוע מוחי קל נוסף.

בחדשים האחרונים החלה אנמיה. מאגרי הברזל התרוקנו. כמו כן כולסטרול גבוה.

כיום אני נוטלת עשר (10) תרופות חזקות: לייצוב לחץ הדם, לסכרת, ללב, להרגעת כאבי הראש, למאבק בסחרחורות, לברזל (ללא הצלחה), לייצוב הכולסטרול. תרופות שאאלץ כבר לקחת לכל החיים.

אני נמצאת במעקב במרפאות שבץ מוחי וקרדיולוגיה והמטולוגיה.

נוירולוג וזיהומולוג בקופח מכבי הורו לי לא להמשיך עם החיסונים ואני מצוידת בהוראה זו בכתב.

נאמר לי בפירוש שקרישיות היתר נגרמה מהחיסון ואין אצלי שום רקע גנטי לכך (מה שידוע כסיבה לבעיה).

כיום אני סובלת עדיין מסחרחורות. התחושה בגוף חזרה חלקית, אך אני מצויה למשל בסכנת הכוות בזמן בישול מאחר שאינני מזהה את חום הסיר. עדין יש לי מיחושים בפנים בצד ימין ובשמאל, אני חווה חולשות פתאומיות קשות המלוות בחיוורון בולט ופוחדת מכל מכה קטנה.

אני נתקלת בקשיי השתתפות במקומות ציבוריים ללא התו הירוק אף שאני נושאת עמי הוראה כתובה לא להמשיך בחיסונים ולפיכך גם תקועה בבית.

גתית זילברשטיין 

חיסון אחרון פברואר 21

גחודשים אחרי חיסון שני בפברואר 2021- 16.5.21 התרחש לי בלט דיסק בגב. מעולם לא סבלתי מכלום הייתי בריאה לחלוטין. לא ראיתי רופא !!! 4 חודשים אחרי צליעה בכף רגל ימין, נימולים, מורטון נוירומה קטן, כואב לי בדריכה בנהיגה בישיבה. סיוט!! כאבים עצביים שלא הרגשתי מימי חיי. עשיתי מלא טיפולים ולא עוזר כלום. לא משייכים את הכאבים ברגל לבלט הדיסק בגב. הרופאים לא יודעים להצביע על מזה בדיוק. סיוט. הזיה וחיה עם כאבים.

אנטון אלכסייב
חיסון אחרון מרץ 21

לאחר קבלת חיסון שני כ 5 ימים לא הרגשתי טוב- חולשה, כאבי שרירים ומפרקים. לאחר מכן היתה "דלקת" עצבים באזור צוואר/כתף, צד שמאל. כאב חזק מאוד. סבלתי ממשהו דומה לזה לפני  8-9 שנים. זה נמשך כחודש וחצי עם עליה/ירידה ברמת כאבים. לאחר מכן שמתי לב לאצבעות יד שמואל- זרת ואצבע קמיצה- נרדמות בתדירות רבה במהלך היום/לילה. אני סובל עד היום בתדירות נמוכה יותר.

אריה חביב
חיסון אחרון אוגוסט 21

איבוד זיכרון של יום , שבוע עד חודש לאחור, כמעט טוטאלי.

עינבר כדורי, בת 43
חיסון אחרון אוגוסט 21

אני בת 43 בעוד שבוע. בחורה בריאה בד"כ.
מאז החיסון השלישי באוגוסט 2021 סובלת מכאבי פרקים, הרגליים נרדמות לעיתים תכופות אם יושבת רבע שעה בתנוחה מסויימת לא מצליחה לקום כמו נכה, ברך ימין ומתחתיה ממש רדומות באופן קבוע- בדיקות emg וצילומים יצאו תקינות, בדיקות דם מקיפות יצאו תקינות. באמצע השינה כאבי תופת בכתף ימין ושמאל
מדי פעם הרגשת התכווצות שרירים ברגליים כאילו רצתי 30 ק"מ ללא עצירה

עדה אטיאס, בת 63
חיסון אחרון ינואר 21

לאחר החיסון הראשון. קושי בהליכה הרגליים מסרבות ללכת ...לאחר החיסון השני מהאגן ומטה שיתוק אי יכולת ללכת לגמרי במשך חודשיים וחצי אחרי 6 זריקות לגב יום אחרי יום של וולטרן וטיפולי פיזיותרפיה באופן פרטי .

אורנית רוזנפלד, בת 54
חיסון אחרון ינואר 21

קיבלתי חיסון בבוקר. באותו לילה התחלתי להרגיש זרמים בגוף נימול בפנים סחרחורות וחולשה. רופא המשפחה שלח אותי לנוירולוג. הלכתי לנוירולוג בקופח וגם לחוות דעת של נוירולוג מומחה. כל הרופאים אמרו שאין קשר לחיסון. הנימול בפנים עבר. כאבי הראש נמשכו כמה חודשים. עד היום אני מרגישה יותר חלשה ועייפה ממה שהייתי לפני החיסון. מדי פעם עדיין מרגישה כאבי ראש ובחילות. לא הסכמתי להתחסן יותר

נעמה ראובן, בת 48
 

אחרי החיסון הראשון חוויתי למשך כמה שעות נימול משמעותי בפנים, כאבי ראש חזקים וכאבים חזקים בכתף. כולם עברו אחרי כמה ימים.
אחרי החיסון השני היתה ירידה משמעותית של פעילות בלוטת התריס שהגיעה לתת פעילות אחרי 18 של איזון. כמו כן התחילו אי סדירויות במחזור

דפנה שחורי
חיסון אחרון מרץ 21

 

מאז החיסון הראשון, קפיצות לא רצוניות בנפים. נויורלוג דר' בלש קשר לחיסון וטען שיש לי גיורי עצב 7 עצב הפנים. כתב שלא אעשה חיסון שני עד לבדיקת מ ר י. לא ביצעתי הבדיקה מחרדה.  רופאת המשפחה, דר' ילנה בלייסקי מקופת חולים כללית, שיכנעה אותי שאין צורך במ ר י ושכנעה מאד שאלך להתחסן בשנית. ב11/3 חיסון שני. נימולים, זרמים, קפיצות לא רצוניות בפנים, חולשה וכאב בידיים. תחושת כבדות. קיים בלט דיסק מ2015 אבל מאז החיסונים ישנה החמרה בכאבים.  בנוסף לטנטון שהצטרף. מעולם לא היה לי לפני כן טנטון. 
קצב לב מהיר. הדופק היה לא סדיר וגבוה מאד. כמו כן מחסור בנתרן. בבדיקות חוזרות. הפנו אותי למיון.  במיון בדקו שטחית, שיחררו באותו היום עם המלצה להמשך בדיקות בקהילה. מאז ביקרתי אצל מומחה כלי דם בגלל חוסר תחושה שבאה והולכת ברגל ימין. ביצעתי אולטרסאונד רגל ולא מצאו דבר. ויתרתי על יתר הבדיקות.  כיום חל שיפור אם כי עדיין קיים כאב קבוע בכתף, אל יד ימין. מקרין לאצבעות. כבר מילאתי טופס כזה בעבר , גם באתר משרד הבריאות. ממלאת עוד פעם כי התופעות עדיין קיימות. גם אם בעוצמה פחותה.

אנה רוס 
חיסון אחרון אפריל 21

 

התחילו לי כאבי שיניים בחצי הפה שמאל עם לימפה נפוחה ונימול בחצי פנים וראש. התקפים ממש ממש כואבים ששום דבר לא עזר - חודשים על גבי חודשים. עשיתי MRI .מלא נוירולוגים, אף אוזן גרון וכו. מיונים כל שבוע. תקופות של נימול ביד, רגל…. 
עשיתי איזה 10 טיפולים.., לא יודעת אם עוזר .מלפני חודשיים יש הטבה קטנה… אבל עדין הרגשת בוטוקס בפנים. יש לי כאבים באצבעות בידיים, שנרדמות בלילה. לפני חודש וחצי פתאום אצבע ברגל האדימה כאילו קריש דם. לפני חודש בבדיקות דם פתאום אין לי מאגרי ברזל, ויטמינים וכו- שלפני חצי שנה הכל היה מושלם. פתאום לפני כמה שבועות התחילו כאבים ברגל - עשיתי דופלטר ורידים וגילו אי ספיקה במסתם של הוריד הספינה. 
עד מרץ הייתי בן אדם בריא.

ירוני ערד, בן 56

חיסון אחרון אוקטובר 21
 

אחרי החיסון השני כל צד שמאל מהאגן לרגל קיבלתי שיתוק ללא יכולת לצעוד צעד אחד . במשך חמישה חודשים. דיקור. כוסות רוח. כירופרקט. כדורים למינהם שום דבר לא עזר . כאבי תופת .היום אפשר להגיד ברוך השם

דנה טסה מחפרי, בת 39

חיסון אחרון מרץ 21
 

תחושה של שריפות, נימולים בכל הגוף. כבדות בידיים וברגליים, חולשה ברגליים כך שלעיתים לא יכולתי ללכת. חוסר תפקוד כמעט מוחלט לכמה חודשים, קשר עין יד נפגע חרדות בעקבות המצב ועוד

עינת חזק סרור, בת 37
חיסון אחרון אוקטובר  21

אחרי החיסון השלישי החלו כאבים כרוניים בשדיים בשבועיים של המחזור שהחזיק גם הוא זה הופך לבלתי נסבל!! 
כל הזמן דקירות, התחממות של אזורים מסויימים כאילו מדליקים לידי מצית. בנוסף, בזמן מחזור כאבים בכל הגוף גירודים בחזה ,משהו מוזר. נמלולים מסביב לעיניים, איבוד תחושה ברגלים. ובעיקר דיכאון מההרגשה הכל כך קשה הזאת. אני כל כך מצטערת על זה.

נופר מנקר
חיסון אחרון אוגוסט  21

מאז החיסון השני בעיות בלחץ הדם גבוה מאוד. תופעה זרמים בראש בצד של החיסון ידיים נרדמות עייפות כרונית .
אין חשק לאכול בכלל במשך כמה חודשים. ירידה במשקל. 
אלרגיות שנהיו חריפות הייתי צריכה להשתמש בסטרואידים נגד אלרגיות.  מעולם לא לקחתי סטרואידים לפני. הרפסים שלא מפסיקים  כול שבועיים. 
מאז החיסון השלישי הרפס שיוצא כול שבועיים בערך כאבים באזור הבטן התחתונה בכלל כאבים חזקים מאוד לפני מחזור ולא היה לי לפניי מחזור תקין לפני החיסון היה בערך 3 ימים היום למעלה מ5 ימים מתיש ולא תקין. רעידות בידיים כאבי ראש ומיגרנות בעיות נירולוגיות קפיצות של שריר בכול מקום בגוף כולל עפעף העין. חולשה כללית ועייפות כרונית .
חשוב לציין שחוץ מהאלרגיות לא סבלתי מהבעיות האלה שרשמתי שיצאו אחרי החיסונים והייתי בן אדם בריא לפני החיסונים 
לא עושים ניסוייים על בני אדם זה פגע קשותתתתת בתפקוד שלי. 
וחשוב לציין עלייה בדיכאון וחרדה כאבים לפני המחזור במחזור .בביוץ כאבים שקשה לתפקד שהם משתקים מעולם לא סבלתי מכאבי מחזור או ביוץ לא כאבים כאלה שמציקים.

אסתר עמבר, בת 81
חיסון אחרון אוגוסט  21

בתה מדווחת : 
כשבועיים לאחר החיסון השני התנפחו לאמא הרגליים והיא פיתחה בצקת רצינית באזור השוקיים. במיוחד הרגל שבעבר עברה טרומבוזיס. הופיעו גם מעט נקודות דמיות. בדיקת אולטראסאונד העלתה שיש קריש דם בירך של אותה רגל אבל הרופא טען שזה קריש ישן. בנוסף התחילו כאבי ראש חזקים מאוד מאוד בכל הראש שלא הרפו ממנה. לאט לאט (ברמה של חודשים) הבצקת השתפרה. לאחר החיסון השלישי בלטו תלונות על נימול ועקצוצים באצבעות הידיים עד כדי חוסר יכולת לקפל אצבעות ודברים נפלו לה יותר מהיד. בנוסף הרבה בלבול קוגניטיבי עד כדי שהיינו יכולות לחשוד שהיא חווה סוג של ארוע מוחי. קושי להגות מילים. הרופאה העלתה מחשבה שאולי זה בגלל חסר בוויטמין בי12. בביקור האחרון אצל הקרדיולוג הוא אמר גם שהתפתח אצלה פרפור פרוזדורים.

עופר קרבצקי , בן 52
חיסון אחרון ינואר 22

לאחר החיסון ה 3 של פייזר, התגובות התחילו יומיים אחרי:  שריפה חזקה מאוד בכפות הידיים הפנים ובעיקר בכפות והרגליים, כאבי תופת שמקשים לתפקד, לישון וקם בלילה מרוב כאבים. נימול בעיקר באצבעות הידיים, כאבי שרירים, קפיצות שריר, ערפול מחשבתי, קושי במציאת מילים, חרדה, סחרחורות, בחילות, בעיות הליכה קלות. קיבלתי רק תור ל EMG בסוף החודש, חוץ מזה לא הומלץ לי על שום טיפול ולמרות שהגעתי למיון בבית חולים לא נתנו לי במיון לראות נוירולוג. נוירולוג בקופה של מכבי בדק אותי כשבוע וחצי לאחר החיסון, לא הופק ברגליים רפלקס אכילס דו"צ. כרגע נואש, אנסה ביום ראשון הקרוב שוב למיון, השערה שלי שחלבון הספייק גורם לתגובה אוטואימונית דבר שניתן לבדוק בבדיקות דם (המצאות נוגדנים) אבל אף אחד לא מפנה אותי כאן לטיפול או בדיקות כאלו. המערכת מתייחסת בזלזול ופשוט קשה להגיע למענה, לא בטלפון וגם המענה שהנוירולוג היה חלקי בלבד ולא ניתן לדבר איתו שוב אלא לחכות לתור נוסף, כלומר מעבר להפניה לבדיקת EMG לא נבדק כלום.  אנסה ביום א שוב במיון לקבל נוירולוג ואם לא אצליח אז אטוס לחו"ל אולי בגרמניה אקבל מענה הולם בבתי החולים שם (גרתי שם 18 שנים בעבר ומכיר יותר טוב את המערכת).

חיה עשנו, בת 46
חיסון אחרון מרץ  2021

בתאריך 18.3.21 יום חמישי בשעה 17:00 חוסנתי מנה שניה של חיסון קורונה. בשישי בבוקר כאבי ראש איומים שלא פסקו עד יום א בבוקר 21.3.21 ואז ביום א בשעה 9:00 בבוקר בזמן היותי בעבודה כף יד ימין החלה להתנפח ולהכפיל עצמה מאוד. שוחררתי ממקום העבודה בדרך הביתה הרגשתי קוצר נשימה הרגשה של נפיחות בלשון רגל ימין ללא תחושה ויכולת להזיז סטייה של זווית הפה לימין פניתי למיון אושפזתי 6 ימים בבית חולים השרון עד היום סובלת מעייפות קיצונית כאבי ראש וסטייה של זווית הפה לאחר המקרה ועד היום נזקקת לטיפול פסיכאטרי תומך.

יותם ויסמן , בן 40
חיסון אחרון ספטמבר  2021

"היי, אני יותם ואני נפגעתי מהחיסון השלישי 😞

אני מתמודד עם זה כבר לא מעט חודשים, למען האמת 3-4 שבועות אחרי החיסון השלישי.

הרגשתי שמשהו לא בסדר, משהו בזיכרון לטווח קצר שלי נפגע, הייתי מדבר עם מישהו ומיד אחרי השיחה הייתי שוכח פרטים חשובים ומהותיים מהשיחה.

הייתי חד כתער, לא הייתה לי בעיה של זיכרון, להיפך היה לי זיכרון פנומנאלי (זכרתי בע"פ מס' כרטיס אשראי, מס' ת.ז של חמי וחמותי ועוד כן מיני דברים מופלאים).

הייתי אצל נוירולוג שמצא ואיבחן שיש ירידה ובפגיעה קוגנטיבית, פגיעה בזיכרון לטווח קצר ושליפה.

עשיתי את כל הבדיקות, כולל ניקור מותני שבעקבותיו התאשפזתי ל6 ימים בבית החולים עם כאבי ראש חזקים אשר מקרינים לחוליות הצוואר, גב תחתון, יד ורגל ימין.

הכאבי ראש החדים והחזקים נשארו, גם הסחרחורת.

כל תופעות הלוואי שציינתי, לא חלפו, אפילו התגברו והתעצמו ככל שעובר הזמן.

זאת לא הזייה או משהו מדומיין, זאת תוצאה שקרתה בפועל ואני מתמודד איתה יום יום בקושי רב.

בנוסף, פעם בשבוע אאלץ להגיע לטיפול במרכז לריפוי בעיסוק, על מנת לסגל ולתרגל יכולות לבניית אסטרטגיה לזיכרון לטווח קצר.

בקיצור, סיוט!

עדות על פגיעה מהחיסון של פייזר.

מתעדת : סופי אוריה בנימין

 

שמי שירן, ואני בת 30, נשואה + 1.

עד לחיסונים הייתי אישה נורמטיבית, בריאה, מאוזנת, שמחה - ללא כל מחלות רקע, ללא תרופות, לא מעשנת, שומרת על הבריאות.

חייתי לי בשקט את חיי. משפחה, עבודה משרדית במשרד ממשלתי. חיים רגילים.

פתאום ביום בהיר אחד, חיי השתנו ללא הכר, ולא בצורה טובה.

קבלנו הנחייה להתחסן, ועשיתי זאת למרות שלא הייתי בטוחה שזה נכון. היה לי חשוב לשמור על מקום העבודה.

את החיסון הראשן עשיתי בפברואר 2021, ואת השני במרץ.

כשבועיים לאחר החיסון השני, זה התחיל.

החלו תופעות נוירולוגיות עצביות, שהתאפיינו בנימולים בידיים וברגליים, ממש תחושה של דקירות. קפיצות שרירים בפנים, בכתף, בישבן, ברגליים, הכל קופץ כל כמה דקות! רגליים נרדמות, ידיים נרדמות, זרמים בראש...

ממש פגיעה מתמשכת  בכל ההתנהלות היומיומית, כל היום.

הכי מפריע לי זה קפיצות השרירים בפנים. גם ההרגשה וגם הנראות.

פניתי לרופאת המשפחה, שהפנתה לנוירולוג. המליץ לעבור בדיקת emg.

הלכתי באופן פרטי, כי לוקח חצי שנה עד קבלת תור. הבדיקה יצאה תקינה, אבל התופעות המשיכו, ונמשכות עד היום.

בפברואר 2022 פניתי למיון בתל השומר מרוב המצוקה. למרבה התסכול לא התייחסו ברצינות לתלונותי, ורק שאלו אותי אם חליתי בקורונה. שחררו ללא המלצות וללא מתן עזרה למצבי.

ברור לי שנפגעתי מהחיסון.

מעולם לא סבלתי מחרדות, וזה איננו מצב "חרדתי" אלא עובדתי.

משהו במערכת הנוירולוגית שלי נפגע, ואף אחד לא עוזר לי להחלים.

החלטתי לצאת החוצה עם מה שקרה לי, ולדווח לוועדת החקירה האזרחית שמתעדת מקרים כאלה, כדי שגם אחרים שנפגעו יבינו שמה שקרה להם עלול להיות קשור לחיסונים האלה, כמו שקרה לי.

גלית אלימלך, בת 39
חיסון אחרון פברואר  2021

דיילת ברכבת דרך חברת כ״א.

ללא מחלת רקע משמעותית , חוץ מאסטמה קלה שלעיתים טופלה במשאף.

אחרי חיסון ראשון בפברואר 21 -

תחושת שפעת כשבוע ימים - חום, צמרמורות, כאבי ברכיים.

כעבור 20 יום חיסון שני - שוב אותן תופעות בתוספת בעיות נשימה.

בספטמבר נדבקה בקורונה ( אובחנה חיובית אבל לא אבדה חוש טעם וריח )

תופעות של - גמגום , איבוד זיכרון ( הרופא ביטל קשר לחיסון ואמר שצריכה B12), כאבי ברכיים, כאבים בחזה.

נשלחה למרפאת פוסט קורונה ( יש כזה דבר ? )

ומשם נשלחה הפניה דחופה למיון -

שם אובחנה דלקת בשריר הלב! דלקת בכבד ! ואסטמה חריפה!

כמו כן כאבי ברכיים עד כדי מצב שלא יכולה ללכת ובעקבות כל ההידרדרות הרפואית התחיל גם דכאון .

עידו לב , בן 39
חיסון אחרון יולי 2021

26/07/21 קבלת חיסון שני של חברת פייזר נגד .SARS-CoV2

באותו הערב, חווה סחרחורות, חולשה על סף עילפון, הזעה קשה, שלשולים והקאות. בימים לאחר מכן, חווה קוצר נשימה עד כדי קושי בהליכה. לאחר מכן תקופה של 9 חודשים לא מתפקד, לא עובד. עד היום חווה את הסימפטומים הבאים:
08/21 החמרה שהגיעה בבת אחת והתבטאה בקושי מוטורי בדיבור ובהליכה ותחושת "עקצוצים" וחום באזור בית החזה. 
בחודשים לאחר מכן החמרה קלינית בהיבט הנוירולוגי – ערפול מחשבתי, קושי בדיבור, פלפיטציות, תחושת "נימול" חזקה באזור הראש והמצח, סחרחורות, חוסר יציבות, קושי בפעולות מוטוריות פשוטות. רעד מפושט בכל הגוף. תחושת "זרמים" בלתי פוסקים בזרוע שמאל.
תחושות יומיומיות הכוללות:
● תחושת "נימול" חזקה באזור הראש והמצח. תחושת חום בראש ● תחושת חולשה גדולה המגיעה מהבטן ● ערפול מחשבתי, קושי בדיבור, אי יציבות וסחרחורת. תחושת נפילה. ● קושי לנשום ,נשימה כבדה. תחושת אוויר לא נספג. ● רעד מפושט בכל הגוף. תחושת "זרמים" בלתי פוסקים בזרוע שמאל. ● פרכוסים וקפיצות לא רצוניות בכל הגוף ובעפעפיים. ● תחושת "עקצוצים" בבית החזה ובערה פנימית המתפשטת לעור הידיים.
● תחושת יובש פנימי. תחושת חולי וחום. חולשה גדולה.

רבקה לילי בן צבי, בת 37
חיסון אחרוןמרץ 2021

בערך מאז חודשיים לאחר החיסון השני התחלתי להרגיש רעד קל ביד שמאל דבר שמאוד מקשה עליי מכיוון שאני שמאלית… ואז התחלתי להרגיש קפיצות בצד שמאל בפנים כמו מין רעד שלא פוסק…
וכמובן יש את עניין המחזור החודשי שנמשך במקום שישה ימים- עשרה ימים.

* להעלאת המודעות לנפגעי הקורונה, אנא, הסכימו לשתף את הדיווח בשמכם המלא.

bottom of page